Rajavartijat

sanovat, että koirat kärsivät,jos joutuvat tarhaan.Entäs lapset,joita viedään pois kotoa joka päivä tarhaan moneksi tunniksi? sanotaan muös, ettei nukkuvaa koiraa saa herättää,ettei siitä tule vihaista. Entäs lapset,jotka herätetään joka aamu kesken unien?
1118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mielestäsi siis pieneen häkkiin sulkeminen on sama asia kuin laittaa lapset paikkaan, jossa he voivat leikkiä kavereidensa kanssa ja olla heitä varten koulutettujen henkilöiden hoidossa ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äidit kotiin kirjoitti:

sanovat, että koirat kärsivät,jos joutuvat tarhaan.Entäs lapset,joita viedään pois kotoa joka päivä tarhaan moneksi tunniksi? sanotaan muös, ettei nukkuvaa koiraa saa herättää,ettei siitä tule vihaista. Entäs lapset,jotka herätetään joka aamu kesken unien?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu