euroviisut tiensä päässä jo?

hame hintti "voittaa", eikö näitä jo liikaa?
wurst, dana , ?
suurin osa esityksistä tai kaikki on aina myös hirveää kuraa.
12148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

sitten eivät salli mitään liputuksia mutta sateenkaari lippu sallittu? sairasta touhua

Äänestä
  • Niinpä, tyhmiä kun aasit. Just sateenkaarilippu on perästä.

    Äänestä

European Queer Contest

Äänestä

Höpö höpö nämä kisathan on homppeliporukan juttu.tienpää koittaa sinunlaisille kiljunkittaajille ahventen onkijoille

Äänestä
  • Jos olet todellakin tuota mieltä niin eihän näiden kekkereiden maksajina kuulu silloin olla kansalliset verovaroion pidettävät tv-yhtiöt, tuo porukka lienee ihan oikeustoimikelpoisia tekemään eli myös kustantamaan omat kisansa, tässä kohtaa on kyllä todellakin mietittävä kansallisten yhtiöiden mukana oloa maksumiehen roolissa.
    Euroviisut on tulleet tiensä päähän, outo juttu mutta kaikki mihin tämä kummajaisporukka koskee mene pilalle kun aloittavat riitelyn kaikkien normi-ihmisten kanssa, ja lopulta keskenään, ovat kuin lapset ja muslimit, jos ei yhteistä vihollista ole niin tapetaan kaltaisiaan kaikenlaisilla mahdollisilla tekosyillä.

    Äänestä

  • Milloin homppelit kaappasivat euroviisut oman agendansa levittämiseen?

    Äänestä

Vois kyllä lopettaa koko viisut. Tilalle voivat järjestää friikkisirkuksen kaikkine omituisuuksineen. Kannattajat saavat katsoa ja normi ihmisiä ei narrattaisi musiikkikilpailulla.
Ylekin säästäisi sievoisen summan kun ei osallistuisi tuohon sontaan.

Äänestä

Ei se mikään ihme ole, että moraalinvartijat Euroopassa närkästyvät. Mutta Euroviisujen pahin kriitikko tuleekin Los Angelesista. Euroviisujen ongelma oli se, etteivät Euroviisut olleet hittibiisitasoa, vaan perinteistä Euroviisu-tasoa. Nyt oli sellainen hittibiisimaratoni, että täytyy jonkin aikaa odotella Losin kritiikkiä. Unforgettable. Täysin traumatisoiva nainen, joka on pelottava. Nainen, joka puree siitintä. Homojen uusi anthem. Maybe?

https://youtu.be/DcZpzObYzxs?feature=shared

Äänestä
  • Perinteet on kaukana. Kato netistä jotain vanhoja euroviisuja. Tulee ihan ikävä ettei tuollaisia enää ole. Esiintyjät osasivat sentään pukeutuakin. Laulut nyt ei niin ihmeellisiä ollut silloinkaan, mutta vie voiton komeasti näistä nykyrääkyjistä.

    Äänestä

Suomen edustajan olisi kannattanut laittaa huulipunaa niin olisi ollut kärkikahinoissa mukana.

Äänestä

Evvk koko kisat.

Äänestä

Ei tämä tiensä päässä ole nimi vain tulee muuttumaan FreakVisioniksi joka on siis seköpää aktivistien sirkus esityymistapahtuma näinhän se on ollut jo 15v.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

hame hintti "voittaa", eikö näitä jo liikaa?
wurst, dana , ?
suurin osa esityksistä tai kaikki on aina myös hirveää kuraa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu