Martina on Suomen kiinnostavin ja suosituin julkkis.
Martinan haastattelu oli äitienpäivän katsotuin ohjelma
Anonyymi-ap
112787
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 112
Vanhimmat
Tiedetään ja siksi Martina Aitolehti pyydettiin haastatteluun ja hän on tämän hetken Suomen suosituin ja kysyttyin henkilö mediassa .
Kyllä ne TV - toimitukset ottavat jo etukäteen selville,ketä kannattaa pyytää haastatteluun ja kuka heistä vetää eniten katsojia television ääreen. Hyvä valinta ja miellyttävä aikuinen nainen oli tälläkin kertaa valittu paikalle.
Onhan se hyvä asia tietenkin, siinnä on myöskin ikävät puolet ja kateus on näkynyt tälläkin palstalla liiankin selvästi. Ei uskoisi ennen kuin lukee kommentteja, kuinka joihinkin ihmisiin todella pahoin on iskenyt kateus .
Viehättävää naista on aina kiva katsella ja kuunnella, ei mikään tytön hupakko enää ja puhui asioista joista ihmiset ovat kiinnostuneita .
Ei kukaan tervejärkinen ole kade tuollaselle tyrkylle! Joten voit pitää melut mahassas!
Kieltämättä, kyllä Martinan kelpaa, saa olla ylpeä itsestään.
On raukkamaista toimintaa ainakin tällä palstalla näkynyt, hyökätty haukuttu keksitty valheita ja yritetty vaikka mitä keksiä koko ohjelmasta ja haastattelusta .
Siis onko tuo totta, että oli katsotuin ohjelma, WAU ja vielä kerran WAU.
ei ollut, mut eipä väliä
Laita jotain faktatietoa, että oli katsotuin ohjelma ? Taitaa olla mummon mielikuvitusta 😳
Kyllä on taso laskenut, haastattelu täysin liirumlaarum, ei mitään ajatusta eikä asiaa.
Kateusko sinua noin kovasti kaivelee? Vai miksi jankutat?
8:31 MummoFOBIAT taas meneillään...🤣😂
Kaljasieppo heräsi valehtelemaan, haukkumaan, arvostelemaan kateudesta sinisenä. On muka niin asiantuntija joka asiassa, mutta Sofiasta ei taida löytyä mitään positiivista sanottavaa, kertoisi joskus, kuinka hyvin Sofialla pyyhkii. Miten on opiskelun, työn saanti, entä se kuuluisa lause ”haluan läsnä olevan miehen ja perheen”. Alkaa olla yksipuolista, kun aina Martinasta valehtelee ja tekee omia hulluja johtopäätöksiä, kun jokainen näkee miten hienosti on Martinan elämä.
Maikkarilta hieno juttu.
👍👍
Maikkari on ala-arvoinen kanava, sen saisi lopettaa kun tollasta PASKAA esittävät!
Oli kyllä komeat katsojaluvut.
Vainooja tehnyt hypänyt jo tähänkin ketjuun sekoilee ja lurittelee omia laulujaan, mitkä sen päässä ovat pysyneet jo ainakin 50 vuotta .
Hiukan epäilen aloitusta kun linkki puuttui juttuun.
Sopeudu
Vainooja kas kummaa ei ole vielä alkanut haukkumisia ja valheitaan, onhan niitä jo kymmenisen aloitustakin jo tehnyt tästäkin aiheesta .
Hyväntuulinen haastattelu.
Naisen hymy ja silmien siristely, kyllä sulatti tään körilään miehen sydämen kokonaan 👍.
Paitsi että sä olet nainen 😉
Ohjelma on vieläkin katsottavissa.
Ei muuten ollut katsotuin ohjelma. Finnpanelin katsojatilaston mukaan ei ollut edes 20 katsotumman joukossa.
Sopii tarkastaa faktat.
Huomenta Suomi ohjelma 12 katsotuin ohjelma ja siihen kuuluu kaikki olevat lähetykset. Sitä en tiedä oliko lauantain lähetys katsotuin, koska sitä ei löytänyt erikseen mainittavan. Tämä tilasto löytyy Finpanelin tilastoista jos kiinnostaa katsoa.
487000 tuhatta katsojaa Huomenta Suomi ohjelmassa. Löytyy Finpanelin Huomenta Suomi katsoja luvut.
Katsoin myös Finpanelista, mutta siellä ei ole päivittäisiä suosituimpia, vaan oliko viikon vai kahden ajalta keskiarvo. Eli ne katsojatilastot ei näytä yhden päivän ohjelmia.
Sinun fakta tieto on väärää! Tarkista uudelleen nimittäin on 12 tila ollut 11.5-24 lauantai .
Klo : 07:21:24 viestiä tarkoitin .
Finpanelista ei näe PÄIVÄN katsotuinta ohjelmaa, vaan on pidempi aikajana.
Hyvä määrä on kyllä katsoja luvuissa Huomenta Suomi ohjelmassa ,melkein puolimiljoonaa katsojaa .
🙈 Ei todellakaan katsotuin ohjelma, täydellinen floppi, kuten odottaa saattaa.
Menes nyt haukkumiset 😂 laittaa sinne 7 aloitukselle ,jotka olet jo aikaisemmin viikonlopulla tehnyt 💩.
Mitä sönkötystä 10:28? Mitä yrität sanoa
Pyydä joku kirjoitus-ja lukutaitoinen katsomaan.
Harmi, että Martinalla ei, omien sanojensa mukaan, ole lainkaan vapaa-aikaa.
Martinan omien sanojensa mukaan hänellä on takana loistava kilpaurheilijan ura 😳
Martina sanoi ettei hänellä ole ainakaan vapaa-ajan ongelmia omassa elämässään .
Ihanko niin Martina sanoi😂
08:45 Ai ei ole vapaa-ajan ongelmia omassa elämässään. Onko sillä sitten vapaa-ajan ongelmia jonkun muun elämässä 😀
BBC lähetti sen Englannissa, koska #natiivienkku
Luuletko olevasi hauskakin natiivienkkuinesi? Mene nyt jo hoitoon vanhus, vai eikö ne hoitsut ole antaneet sulle oikeaa lääkitystä?😄
Kovia on Martinan seuraajat valehtelemaan.
Joo just ajattelin samaa. Eikö se kirjakin ollut luetuimpien joukossa, vaikka todellisuudessa ei koskaan sitä ollut. Kiva Martinalle, että sen seuraajat valehtelee
Sinut potkittiin töistä, kun valehtelit liikaa, niin siinä kävi.
Nyt nautit pienintä eläkettä, mutta onneksi saat sen kansaneläkkeen, niin saat kaljaa. Kyllä se ottaa päähän, kun joillakin elämä on mallillaan.
Sulla on varmaan ennustajaeukon lahjoja kun osaat toisten elämästä sanoa mitä ne tekevä tai jättävät tekemättä. Jos ihan kasvaisit aikuiseksi ja lopettaisit elämisen jonkun turhan julkun kautta.
Minä en ole se ketä kirjoituksessasi haukut, mutta kiitos kysymästä olen edelleen töissä.
Aloittaja ja komppaajat, mitä luulette, että suora valehtelu auttaa yhtään mitään? Ei ollut ohjelma katsotuimmassa ja teidänhän pitäisi tietää sen 8 minuuttisen haastiksen katsojamäärät, jotta voisitte asian jotenkin yhdistää Aitolehteen. Kysyn kuitenkin vielä, onko valehtelu elämäntapanne?
Eiks tää ole juorupalsta ja onko täällä koskaan muuten totuteen perustuvia ALOITUKSIA tai KOMMENTTEJA ?
Muistatko kun Sofia B- ohjelma alkoi tulla telkkarista ? Kuinka monta aloitusta oli tälläkin palstalla ? On Suomen suosituin ja katsotuin sarja ja kuitenkin taisi tulla isot tappiot TV - tuotanto yhtiölle ?
Jeps, mutta hyvää mainosta Martta sai, siitä ette tekään varmaan voi olla erimieltä.
Enkä ole kenenkään seuraaja, lammas, fani enkä mitään muutakaan.
Mitä mainosta? Ei mitään
Kukaan maailmassa ei niin paljon valehtele, kuin sinä ja Sofia.
Martinan haastattelu oli erittäin informatiivinen ja täynnä tärkeää asiaa.
Huomenta Suomi on kyllä aivan asiaohjelma ja viikonloppuisin on varmasti paljon katsojia ja aina on mielenkiintoisia ihmisiä ollut eri aloilta.
Huomenta Suomi on viikonloppuisin täynnä hötöä ja höppänää.
Juu tottakai sun mielestä. Jos sun idoli Martina olisi esiintynyt missä tahansa ohjelmassa, olisi se sun mielestä hyvä asiaohjelma 😀. Todellisuudessa toi mtv3:n huomenta Suomi on ihan kevyttä hömpää
Juu kyllä. Saimme kaikki kuulla itsekehua parhaimmillaan. Informatiivinen Martinan luonteesta kyllä
KIITOS! Kolme peräkkäistä viestiä riittää ja jauhat kuitenkin taas samaa asiaa. Vai etkö itse huomaa sitä asiaa ollenkaan ?
Kyllä hän jaksaa, tämä monen alan asiantuntija. Viestiä tulee liukuhihnalta, eikä kestä minkäänlaista palautetta, heti piuhat palaa.
Itselleen ikävät kysymykset kääntää takaisin vähän lausejärjestystä muuttamalla. 🤣🤣
Ei muuten ollut eli sulla on analysoinnissa vielä parantamisen varaa 😀
Itkuhymiö täällä taas kiukuttelee, kun on saanut muutaman kerran nenilleen. Tsemppiä katsos kun sulla ne piuhat palaa. Katkera jäkätys sen paljastaa
Martinan seuraajat Huom!te aina väitätte,että Martina on sanonut olevansa triathlonin harrastaja. Nythän se myy instassa bewell valmennuksia mm kertomalla olleensa KILPAURHEILIJA 😀
Urheilun harrastajatkin osallistuvat kilpailuihin eli kilpailevat jossain urheilulajissa eli ovat siis kilpaurheilijoita. Olisiko pitänyt sanoa että olen harrastanut kilpaurheilua.
Nyt on taas vähän sulla käsitteet sekaisin.
Joku lehti kirjoitti, että Martsu treenaa kuin ammattiurheilija ja siitä se melu teillä nousi. Koskaan ei ole sanonut olevansa ammattiurheilija, kun ei saa mitään avustusta.
Kilpaillut on kovasti eli harrastanut urheilua ja mennyt viivalle kuten moni muukin. Eikös triathlonissa ole kilpailijoita useampi tuhat.
Mikä ihme sua vaivaa, kun on tuo pakkomielle kaivaa jos jostain saisi jotain ilkeää?
Urheilun harrastaja (laji mikä vaan) joka osallistuu sen lajinsa kilpailuihin. Menikö perille?
On harrastaja, ei kilpaurheilija 😀
Laita sinäkin mainos ”hullu emävalehtelija nähtävänä Huopalahdentien pubin pihalla”.
Ihan vaan semmonen asia elävästä elämästä. Mulla on työkaveri, joka osallistuu triathlonkilpailuihin. Ei ole koskaan sanonut olevansa kilpaurheilija, vaan puhuu harrastuksesta. On pärjännyt hyvin, joten ehkä sitä itsekorostuksen tarvetta ei ole. En tiedä, mutta ei tosiaan kuvaa itseään kilpaurheilijaksi. Turha sitten teidän Martinan seuraajien käydä haukkumaan mua.
"Urani triathlonistina" eli älkää höpiskö. Kukaan harrastaja ei, vaikka kilpailisi, kutsu harrastustaan uraksi eikä kyl taida kutsua itseään kilpaurheilijaksi. Martina sanoo instassaan urani triathlonistina 😉
Juuri näin. Siiderskä ja Esko jopa katsoivat sen VHS -tallennettuna 14 kertaa peräkkäin.
Nimihullukin pääsi taas vauhtiin toisessakin ketjussa eilen illalla kymmenen aikoihin. Samihin aikoihin kun tämäkin kommentti on kirjoitettu.
Todella tärkeä tieto 07:34 😉
"Samihin*
Onko tämä Sami joku Martinan lasten entinen isäpuoli?
Olisi mukavaa nähdä Martinaa televisiossa enemmänkin. Martina sopisi hyvin erilaisiin keskusteluohjelmiin joissa erilaiset, asiantuntijat, poliitikot, yms eri alojen ammattilaiset kertoisivat näkemyksiään maailman tilasta, ajankohtaisista asioista, sodista, kriiseissä, ilmastonmuutoksesta, sosiaalipolitiikasta yms tärkeistä asioista.
Kyllä olisi mukava nähdä. Mutta Martina ei suostu tuollaisiin ohjelmiin, koska ainoa asia mistä hän puhuu, on hän itse. Yleistietoa ei ole.
Tällaisten asioiden vatvomisen voi jättää vaikka Vornaselle, Hakkaraiselle ja tämäntyyppisille kansan edustajille.
Satu Tuomiosto tiesi aikanaan missinä kertoa että Suomi itsenäistyi vuonna 1952. Hänet pitäisi noihin keskusteluihin kutsua. Onhan hän ollut uutistoimittajakin.
Eikö sulla ole tiedossa kuin Martina ja Satu 😀
On se todella tyhmä. Ei varmaan paljastuu edes tiedä kuka perusti Helsingin saati missä ovat Malediivien meri ja Tanskan kaupunki.
Hyvä pointti, ei todella riitä Martinan kompetentti asiaohjelmiin.
Yritelmä viihdeohjelman puikoissa ei onnistunut sekään, nainen oli täysin turha kulissi siinäkin.
Ainoa missä Martina tosiaan onnistuu on itsestään puhuminen ja itsensä kehuminen se tuskin pidemmän päälle ketään kiinnostaa, niinkuin ei huttu ja hattara muutenkaan.
Martinan pahin vainoaja palvoo Satu Tuomistoa ja se tulee esille ainakin vuoden 2012 ja vuoden 2014 kommenteista täällä. Miksi Martinan pahin vainoaja palvoo niin kovasti Satu Tuomistoa? Kas siinä kysymys.
Sama Martinan vainoaja palvoo myös Pikkaraista, jonka veljen kanssa Tuomisto on ollut jopa kahdesti avoliitossa. hm?
Hmmm 😀
Ai nyt Martinan pahin vainoaja palvoo satu Tuomistoa 😀 jutut muuttuu sitä mukaa, kun sulla mielialat heittelee. Eikö se just ollu Sofia, jota tää palvoo 😀 siis tää mies, nainen, nuori, vanha, eläkeläinen, työtön, teinipissis, yövartija, virolainen bodari jne. Kaikki yhdessä ihmisessä, Martinan pahimmassa vainoajassa, joka oli vanha mies toisaalta vanha nainen....Tajuatko
Oslo skin labin mainos on vaihteeksi Martinan itsensä kirjoittama. Heti huomaa 😀
"Kun tulee ja pääsee vähentämään tai keventämään vaatetusta alkaa kiinnittää enemmän huomiota myös vartalon ihoon. "
😀 ja taisi olla muutama kirjoitusvirhekin. Ei osaa ei. Bloggaaja 😀
Tämä on totta. Martinan kotiseudulla Riihimäellä ohjelmaa katsoi joka viides työtön.
Ja että kiinnostavin ja suosituin julkkis? PASKAN MARJAT! Ehkä aloittaja fanittaa täysillä Marttiinaa mutta suurin osa EI!
Ei tuollasta silikonityrkkyä ja salarakasta halua kukaan tervejärkinen katsoa!
"Martina on Suomen kiinnostavin ja suosituin julkkis."
Miksi sekoilet ja satuilet, onko lääkkeet taas ottamatta.
Voisitko ryhdistäytyä, kiitos!
Oliko Martinalla oikein oma äitienpäivä ohjelma, joka oli katsotuin? Luulin, että oli maikkarin aamu tv:ssä. 🤔
Martinan seuraajat liioittelee, kun totuus on tylsä. Martinan osuus oli joku 8 min. 8 min pälyilyä pitkin seinä, tyhjänpäiväistä hölinää ja kaiken kattava itsekehu. Jokainen asia mitä se sanoi, sisälsi itsekehua
En kyllä huomannut mitään pälyilyä enkä itsekehua, ihan hyvä haastattelu oli.
Et tietenkään, kukaan ei ylläty 😉
Martina on huippu tyyppi.
Joo oman elämänsä huipputyyppi.
No minä en ainakaan katsonut. Mitäs muovibarbi pöläytti ulos suustaa. Anna kun arvaan pelkkää paskan jauhantaa.
Aika monessa kodissa taisi vaihtua kanava tuon 8 min ajaksi.
Tuskin Martina on ihmisille niin tärkeä että he kanavaa vaihtavat, kun on tv:ssä, tai niin tärkeä että pyhittäisivät elämänsä Martinan haukkumiselle. Suurin osa ihmisistä on kuitenkin normaaleja.
Katsoin, en kääntänyt kanavaa, enkä ole fani, eikä mulla ole idoleita.
Mutta näköjään Martina edelleen kovasti kiinnostaa, kun 9:12 oikein arvuutteli ohjelman sisältöä, joka esitettiin melki viikko sitten.
Uskomattoman kateellista ja katkeraa tekstiä siksi että Martina oli kutsuttu äitienpäivänä aamutv:hen. Ainakin toistakymmentä raivoisaa aloitusta se poiki, toki asialla 1-2 pahinta Martinan vainoajaa ja tunnetusti niistä yksi kaikista pahin.
Nuo kaksi vainoajaa olivat ainakin katsoneet koska haukkuivat kaikki, vaatteet, puheen, puheen sisällön, siitä haukkuivat että tytär ei ollut mukana ja väittivät että häpeää äitiään ja kyllähän te muistatte ja onhan täällä edelleen ne katkerat kirjoitukset.
No eikö se ole ihan tutkittu asia, miksi jotkut ihmiset käyttäytyvät noin. Eipä siitä sen enempää.
Se yksi, onko se tänään vanha mies vai vanha nainen tai jotain siltä väliltä? Mikä on tämän päivän mieliala sulla 09:48?
Martina kiinnostaa tällä palstalla, onhan sekin meriitti 😀
Leikitkö jotain mielenterveysalan ammattilaista vai ihanko galluppia teet?
Kertoo että Martinan pitkäaikainen vainoaja viihtyy tällä(kin) palstalla. Se vasta meriitti on.
Eikös ne näädät kuitenkin riehu jossain muualla? Vauvallahan vainoaja ei saa kirjoitella niitä törkeyksiään enää.
Jokohan jo ensi vuonna saa mitalin Presidentiltä äitienpäivänä?
Onko sinut ehkä mainittu jossain täällä kun yhtäkkiä muistit että Eskonkin haukkumisketju pitää nostaa ylös?