"Kirurgi ja palkittu muusikko kaappasivat pienen lapsen Porissa Tapahtumilla synkkä tausta

"Isovanhempi vei alle kouluikäisen lapsen Suomesta Serbiaan viime vuonna. Teon taustalta löytyy synkkiä väitteitä lastensuojelusta."

Tässä puolustuksessa ei ole päätä eikä häntää ja se ei kohdista mitään arvostelua mihinkään konkreettiseen sosiaalityöntekijän tekoon tai valheeseen. Sosiaalityöntekijät ei tunneta seksuaalirikoksista sijoitettuja lapsia kohtaan vaan sairauksien tekaisemisesta kontrolliin pakottamiseksi ja rangaistukseksi tottelemattomuudesta sekä tukipalvelujen ja sijaishuoltopaikkojen julmuudesta sekä lasten ja vanhempien sitomisesta alemmuuskompleksiin.

Olot vankeudessakaan eivät haittaa, koska ne johtuvat vapaudenriistosta ja lapsikaappauksesta ja Suomen poliisista, eivät sosiaalityöntekijästä. Kritiikki ei kohdistu lastensuojeluun.

Uskonto ainoana syynä lastensuojelun kritisoimiseen pesee kivasti sosiaalityöntekijöiden kädet. Uskonto on vapaaehtoista.

"Pian tutkintavankeudesta vapautumisensa jälkeen hän väitti sosiaalisessa mediassa, että Suomessa on tuhansia lapsia, jotka joutuvat seksuaalirikosten uhreiksi kotinsa ulkopuolelle sijoitettuna.
Samassa julkaisussa hän kritisoi olojaan vankeudessa sekä viittasi uskonnolliseen taustaansa ja katsoi tietyissä tilanteissa lain rikkomisen oikeutetuksi."

Lastensuojelu ei tehnyt mitään väärää väittäessään vanhemmista jotain tai pitäessään lasta erossa vanhemmista. On kyse vain uskomuksesta seksuaalirikoksiin, poliisin kohtelusta ja taipuvaisuudesta uskontoon.

Kiinnostavaa tässä mediassa on se, että jättikö Suomen virkavalta jotain pois epäiltyjen omista kertomuksesta vai onko tämäkin vääristelmä asiakkaan teoista ja väitteistä.

10

1032

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oliko tuosta tarkoitus saada jotakin selvää?

      • Anonyymi

        Alexander Stubb allekirjoitti tuon lapsikaappaus-lain jolla Lastensuojelu voi ottaa kenen vaan lapset mielivaltaisesti-

        ilman todisteita tai valitusoikeutta... pelkkä viranomaisen mielipide riittää...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Alexander Stubb allekirjoitti tuon lapsikaappaus-lain jolla Lastensuojelu voi ottaa kenen vaan lapset mielivaltaisesti-

        ilman todisteita tai valitusoikeutta... pelkkä viranomaisen mielipide riittää...

        Oliko tuosta tarkoitus saada jotakin selvää?


      • Anonyymi

        videot kertoo suomen karmeudesta-

        sama pätee myös jollain tasolla koko SOTE-toimintaan...


      • Anonyymi

        Mietin ihan samaa. On kyllä niin käänin/pillerien sekottamaa tekstiä ettei saa mitään tolkkua.
        Psykoottisen piripäänki horinoista ottaa edes jotain selvää.


    • Anonyymi

      Lastensuojelu ja huostaanotto on niin isoa sosialidemokraattista bisnestä, että sitä ei ole lupa kenenkään yksityislääkärin häiritä.

      • Anonyymi

        - on teillä porvareilla älytön tapa kääntää kaikki asiat muuksi- eli valehdella koko ajan. kansalle....

        - koska Kokoomushan tuon teki bisneksen- lapsikauppaa nykyään?- ja lasten ryöstämistä vanhemmiltaan...-

        ihan Stalinin tyyliä EU-kokoomus-Suomessa...


    • Anonyymi

      taloteemu sahasi katosta palan pois koripallon takia

    • Anonyymi

      Lastensuojelu ei lain mukaan koskaan voi tehdä mitään väärää (JOLLEIVÄT NYT SUORAAN MURHAA KETÄÄN)- koska heillä on

      diktaattorin oikeudet jotka tuo Stubb heille allekirjoitti.

      • Anonyymi

        satanisminsa on kuitenkin väärää JUMALAN EDESSÄ - ja tuo ihmisten elämien tuhoaminen eli mm perheiden tuhoaminen?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      368
      12359
    2. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      256
      5403
    3. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      215
      3947
    4. Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille

      Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö
      Perussuomalaiset
      200
      2635
    5. Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!

      Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov
      Työ ja opiskelu
      15
      1992
    6. Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!

      Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi
      Tv-sarjat
      19
      1834
    7. Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?

      Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina
      Ikävä
      167
      900
    8. Martina Aitolehti

      Instagramissa pomppas esille Martinan kumipallot. Ihan säikähin. Ja tää on Martina-ketju!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      271
      862
    9. No kolahtaako kukaan

      Samalla tavalla kuin mä? Harmi kun et uskaltanut kohdata. Ehkä me löydetään jotkut muut jotka voi olla konkreettisempiak
      Ikävä
      74
      782
    10. Rippituoli

      Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa
      Ikävä
      59
      736
    Aihe