"Isovanhempi vei alle kouluikäisen lapsen Suomesta Serbiaan viime vuonna. Teon taustalta löytyy synkkiä väitteitä lastensuojelusta."
Tässä puolustuksessa ei ole päätä eikä häntää ja se ei kohdista mitään arvostelua mihinkään konkreettiseen sosiaalityöntekijän tekoon tai valheeseen. Sosiaalityöntekijät ei tunneta seksuaalirikoksista sijoitettuja lapsia kohtaan vaan sairauksien tekaisemisesta kontrolliin pakottamiseksi ja rangaistukseksi tottelemattomuudesta sekä tukipalvelujen ja sijaishuoltopaikkojen julmuudesta sekä lasten ja vanhempien sitomisesta alemmuuskompleksiin.
Olot vankeudessakaan eivät haittaa, koska ne johtuvat vapaudenriistosta ja lapsikaappauksesta ja Suomen poliisista, eivät sosiaalityöntekijästä. Kritiikki ei kohdistu lastensuojeluun.
Uskonto ainoana syynä lastensuojelun kritisoimiseen pesee kivasti sosiaalityöntekijöiden kädet. Uskonto on vapaaehtoista.
"Pian tutkintavankeudesta vapautumisensa jälkeen hän väitti sosiaalisessa mediassa, että Suomessa on tuhansia lapsia, jotka joutuvat seksuaalirikosten uhreiksi kotinsa ulkopuolelle sijoitettuna.
Samassa julkaisussa hän kritisoi olojaan vankeudessa sekä viittasi uskonnolliseen taustaansa ja katsoi tietyissä tilanteissa lain rikkomisen oikeutetuksi."
Lastensuojelu ei tehnyt mitään väärää väittäessään vanhemmista jotain tai pitäessään lasta erossa vanhemmista. On kyse vain uskomuksesta seksuaalirikoksiin, poliisin kohtelusta ja taipuvaisuudesta uskontoon.
Kiinnostavaa tässä mediassa on se, että jättikö Suomen virkavalta jotain pois epäiltyjen omista kertomuksesta vai onko tämäkin vääristelmä asiakkaan teoista ja väitteistä.
"Kirurgi ja palkittu muusikko kaappasivat pienen lapsen Porissa Tapahtumilla synkkä tausta
10
937
Vastaukset
- Anonyymi
Oliko tuosta tarkoitus saada jotakin selvää?
- Anonyymi
Alexander Stubb allekirjoitti tuon lapsikaappaus-lain jolla Lastensuojelu voi ottaa kenen vaan lapset mielivaltaisesti-
ilman todisteita tai valitusoikeutta... pelkkä viranomaisen mielipide riittää... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alexander Stubb allekirjoitti tuon lapsikaappaus-lain jolla Lastensuojelu voi ottaa kenen vaan lapset mielivaltaisesti-
ilman todisteita tai valitusoikeutta... pelkkä viranomaisen mielipide riittää...Oliko tuosta tarkoitus saada jotakin selvää?
- Anonyymi
videot kertoo suomen karmeudesta-
sama pätee myös jollain tasolla koko SOTE-toimintaan... - Anonyymi
Mietin ihan samaa. On kyllä niin käänin/pillerien sekottamaa tekstiä ettei saa mitään tolkkua.
Psykoottisen piripäänki horinoista ottaa edes jotain selvää.
- Anonyymi
Lastensuojelu ja huostaanotto on niin isoa sosialidemokraattista bisnestä, että sitä ei ole lupa kenenkään yksityislääkärin häiritä.
- Anonyymi
- on teillä porvareilla älytön tapa kääntää kaikki asiat muuksi- eli valehdella koko ajan. kansalle....
- koska Kokoomushan tuon teki bisneksen- lapsikauppaa nykyään?- ja lasten ryöstämistä vanhemmiltaan...-
ihan Stalinin tyyliä EU-kokoomus-Suomessa...
- Anonyymi
taloteemu sahasi katosta palan pois koripallon takia
- Anonyymi
Lastensuojelu ei lain mukaan koskaan voi tehdä mitään väärää (JOLLEIVÄT NYT SUORAAN MURHAA KETÄÄN)- koska heillä on
diktaattorin oikeudet jotka tuo Stubb heille allekirjoitti.- Anonyymi
satanisminsa on kuitenkin väärää JUMALAN EDESSÄ - ja tuo ihmisten elämien tuhoaminen eli mm perheiden tuhoaminen?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude22115114Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t12710530Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy12010104Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1089351Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k539175Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump237079Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk566945Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1826517Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1736197Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri335608