Uneni lohikäärmeestä

Unessani lohikäärme lensi taivaalla. Lohikäärme syöksi tulta ja poltti maan ihmisiä elävältä. Sen selässä oli nainen jolla oli punainen mekko ja viitta. Ihmiset kutsuivat häntä vapahtajaksi.

Sitten tuli eteeni kultainen risti. Sen edessä pyöri ilmassa kultainen omena ja viikate halkaisi omenan kahteentoista osaan. Kuului voi ääni ja enkeli puhalsi jonkinlaiseen torveen.

Sitten päähäni laitettiin orjantappurakruunu ja minut nostettiin ristille. Nainen punaisessa puvussa nauroi kuin noita-akka. Tähdet taivaalta tippuivat alas kuin sade.

Heräsin herätyskelloon, joten en nähnyt loppua.
4226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Raamatun lukeminen ennen nukkumaanmenoa voi aiheuttaa traumoja jotka aivot purkaa painajaisten muodossa. Ei kannata lukea raamattua ja aiheuttaa itselleen turhaa stressiä.

Äänestä

Kurjaa on elämäsi kun näet unta lohikäärmeestä. Se on saatana. Edes helle ei piristä sinua. Pian olet B-sairaalassa.

Äänestä

Rauhaa!

Tuo 12 pitää vielä kertoa kahdella ja tulos jakaa kolmeen osaan.

1. Osa 2+2 yk maat, Paavi kansat, internet kielet, bona heimot ja suvut

2. Osa 7+7 , mutta tämä pitää vielä kertoa kahdella jolloin saadaan 7+7+7+7 ja se tarkoittaa on jokaisessa ilmansuunnassa 7 suurvaltaa.
Koillinen, kaakko, lounas ja luode.
Koillinen = Venäjä, Kiina, Japani, Korea, L1 , the Wall, Mongolia
Kaakko = Intia, Persia, Assyria, Saudi-Arabia, Etelä-Kiina, Indonesia, Australia
Lounas = Egypti, Etiopia, Etelä-Afrikka, Nigeria, Brasilia, Argentiina, Mexico
Luode = Kanada, Yhdysvallat, Italia, Ranska, Saksa, Iso-Britannia, Israel

Oikeuslaitos 3+3 joka on Jmo, Ao, Ho, Ko, Kho, So, ???,

Voiko omenan leikata näin moneen eri palaan ?
Se on vaikea kysymys.
38 palaa 12 sijaan. Teoriassa ehkä mahdollinen, mutta käytännössä vaikea toteuttaa.

Kuitenkin uni on jossain suhteessa jälkeen jäänyt kun puhuu vain 12 hallitsijasta. Miksi juuri 12 kun ekosysteemi kunnollinen tai keho kunnollinen saattaa vaatia jopa 72.

Äänestä

Unelle tuli jatkoa viime yönä.

Olin maakuopassa. Ymmärsin että noitanainen oli sinne minut loitsunnut. Kaikki ihmiset olivat sidottuja. Ihmiset kärsivät ja halusivat vapauteen. Nainen nauroi noidan nauruaan. Huusin: Jeesuksen Kristuksen nimessä vaikene. Yhtäkkiä nauru muuttui kuin ääninauha olisi mennyt hajalle ja hiljalleen vaikeni. Jeesus tuli pilvellä alas maahan ja nosti minut kuopasta, kaikki ihmiset vapautuivat.

Sitten Jeesus ajoi lampaat ja vuohet erilleen. Vuohet hän heitti tuliseen järveen itkemään. Saimme lampaat mennä Jeesuksen kanssa pilvellä ylös ja nousimme kultaportille. Saimme laulaa ikuisesti ylistystä.

Uni sai onnellisen päätöksen. Tämä on profetian sana tuli lopussa kirjoitettuna eteeni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Unessani lohikäärme lensi taivaalla. Lohikäärme syöksi tulta ja poltti maan ihmisiä elävältä. Sen selässä oli nainen jolla oli punainen mekko ja viitta. Ihmiset kutsuivat häntä vapahtajaksi.

Sitten tuli eteeni kultainen risti. Sen edessä pyöri ilmassa kultainen omena ja viikate halkaisi omenan kahteentoista osaan. Kuului voi ääni ja enkeli puhalsi jonkinlaiseen torveen.

Sitten päähäni laitettiin orjantappurakruunu ja minut nostettiin ristille. Nainen punaisessa puvussa nauroi kuin noita-akka. Tähdet taivaalta tippuivat alas kuin sade.

Heräsin herätyskelloon, joten en nähnyt loppua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu