Tekniikka&talous lehden mukaan maailman suurin hiilidioksia poistava laitos on valmistunut.
Samaan aikaan Suomessa lisätään kasvihuoneisiin keinotekoista hiilidioksidia, koska sitä muuten on ilmassa liian vähän.
Samaan aikaan Suomessa lisätään kasvihuoneisiin keinotekoista hiilidioksidia, koska sitä muuten on ilmassa liian vähän.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Paniikissa olevat ihmiset maksaa ja he ketkä ymmärtävät, käyttävät tilannetta hyödykseen kerätäkseen tyhmiltä rahat. 💶
Tyhmä Suomiporo maksaa aina, Mykkänen siihen luottaa.
Ne vaan on mielisairaita, sitten kun vielä on rahaa ja vaikutusvaltaa niin toteuttavat näitä järjettömyyksiä.
Kuten myös Bill Gatesin rahoittama hanke miljoonien puiden kaatamisesta ja hautaamisesta maahan puihin sitoutuneen hiilidioksidin takia.
Puuthan muuntavat hiilidioksidin hapeksi. Mutta jos hautaa hyvin paljon puita, niin 100 000 vuoden päästä siinä on öljyesiintymä.
Kuvitelkaa, jos Vihreät olisi olleet olemassa n. 50-400 miljoonaa vuotta sitten, kun hiilidioksidia oli ilmassa jopa lähelle 3000 ppm (vertailuna nyt: 425 ppm). Voi sitä vihaa ja kiukuttelua.
Voi öykkäyksen möykkäys. 🤣
Rakentavat kalliita luontoa kuluttavia tehtaita. 🏭Istuttaisivat sen sijaan puita. 🌳
Kasvihuoneessa on paljon kasveja. Tässä selitys miksi nämä alueet tarvitsevat enemmän.
Nyt en ymmärrä yhtään tätä kommenttia?
Kasvit fotosynteyttää eli ottavat hiilidioksidia ja muuntavat hapeksi. Suomessa joka paikassa on kasveja. Niitä on vaikka muille jakaa.
Nyt on rakennettu hiilidioksidin poistotehdas. Miksi sinne ei sen sijaan istutettu 100 000 puuta? a 50 centtiä per taimi.
Ongelmasta toiseen. Kun riittävästi aikaa kuluu, niin ihmisiä voidaan pakottaa älyttömyyksiin sillä verukkeella että ilmakehän hiilidioksidista on puutetta.
Päättäjätkin ovat samalla viivalla, ihmisiä. 😁😂🤣
Ei hiilidioksidi ole mikään ongelma.
Sitä nyt vain opetetaan, koska jos kerrot samaa valhetta tarpeeksi kauan ja riittävän kovin niin ihmiset uskovat.
Kaikki tilastot on zoomattu 1000 kertaisesti että pieni tippa järvessä saadaan näyttämään hirvittävältä nousulta.
puhutaanhan miljoonasosista ppm. ja silloin tarvitaan kunnon zoomi, jotta muutos näkyy.
Mittauksetkin tehdään vielä hiilidioksidilähteiden vieressä.
Näin ajetaan valheilla agendaa ja muutoksia joista harvat hyötyvät.
Näin uutisotsikon. Että käytöstä poistettu ilmanlaatu analysaattori lähetti vielä dataa. 😂😁