Putin loi yhtenäisen EU:n.
Putin vei Suomen ja Ruotsin Natoon.
Putin avasi silmämme eduille, jotka demokratia tarjoaa.
Me, sekalainen demokraattien joukko, olemme Putinin ansiosta yhtenäisempiä.
Tai ainakin tiedämme, mitä EMME halua. Sortoa, diktatuuria, väkivaltaa.
Putin vei Suomen ja Ruotsin Natoon.
Putin avasi silmämme eduille, jotka demokratia tarjoaa.
Me, sekalainen demokraattien joukko, olemme Putinin ansiosta yhtenäisempiä.
Tai ainakin tiedämme, mitä EMME halua. Sortoa, diktatuuria, väkivaltaa.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Putler on Naton trolli.
Hyvin toimittu Naton hyvöksi Putin! Paras mainoskampanja ever!
Putin halusi kohentaa Venäjän taloutta ja nyt Venäjällä on syöksykierteessä oleva sotatalous, jonka kaikki varat käytetään sotimiseen. Eikä mitään riitä kotimaiseen infastruktuuriin, joka kärsii sodasta muutenkin pakottteiden kurimuksessa.
Putin halusi kohentaa Venäjän kansainvälistä asemaa ja syöksi Venäjän samaan halveksittavien roistovaltioiden hylkiöluokkaan kuin Iran ja Pohjois-Korea. Kaikki halveksivat sotarikollisia venäläisiä, joiden urheilijat eivät pääse osallistumaan kansainvälisiin kisoihin.
Putin halusi että yksikään lähialueen maa ei enää koskaan liity Natoon ja nyt kaksikin lähinaapuria on liittynyt Natoon.
Onkohan se Putin koko maailman tyhmin mies?
Kun Puten diktatuuri pölli miljardien lentokoneet, tehtaat ja kiinteistöt, niin eihän ruskilandiaan luota enää kukaan.
Hinta noista megaluokan varkauksista on valtava, koska luottamus ulkovaltoihin on mennyt, sukupolvien ajaksi. Noiden kiinteistöjen ja muun omaisuuden arvo romahti, koska niiden omistusoikeus voi muuttua hetkessä.
Venäläiset ei halua investoida, koska kaikki voidaan ottaa pois koska tahansa.
Ulkomaisetkaan ei investoi, joten Venäjä kuihtuu kasaan.
Venäjällä kaikki on nyt loppuunajoa, lentokoneiden, tehtaiden ja muun suhteen.
Venäjän historia:
-Nousu uho ja tuho, nousu uho ja tuho....
Jonkinlainen apinapyörä josta sivistykseen ei vain päästä. Kertakaikkisen surkea maa ja kansa.
Putte-setä, tämä niskatukka ja valehtelijain kuningas venäjän keisarillisesta kehitysmaasta on NATO:n kautta aikain paras myyntimies.
"Putin loi yhtenäisen EU:n."
Tämä ei pidä kyllä paikkansa, useampikin eu -maa mielistelee venäjää etunenässä esim unkari...
Slovakia
Ranska ja myös saksa joiltakin osin.
Putte yhtenäisti EU:ta, vaikka luuli hajottavansa sen palasiksi.
Ja Itävalta (suuri ven. energian tuoja), sekä Kreikka ja Malta (rahtaavat tankkereillaan ven. öljyä minkä kerkiää).
Italia myös osittain. Maan yleinen mielipide on lähes pro-russia. Poliitikot toki möykkää sitten omiaan Ursulan pillin mukaan.
Eli Naton kannattajat ovat oikeasti Putinin asialla, kuten jo aiemmin arveltiin.
No, ainakin Unkari kommentoi Venäjän hyökkäystä, että se on sotaa länttä vastaan.
Eipä EU ole missään ollut näin yhtenäinen. Kun kaikki ovat omia kansallisvaltioitaan. Ja ihan parhaita.
Suur-Federaation sijaan teit maastasi hylkiövaltion. Kaikki vanhatkin likapyykit tuodaan esiin, kun Stalinia ihannoit!
Kolonialismi, joka ei ole loppunut. Kansojen pakkosiirto, Siperian työleirit, etninen kansojen tuhoaminen. Imperialismi, joka julistaa isovenäläistä valtaa. Mongolien ja tataarien klaanikulttuuria. Slaavit? Onko se sitä että edessä sanotaan 'toveri,toveri' ja kun kääntää selkänsä, varastetaan rukkasetkin?
Yhtenäisiä tuskin olette mu hyvä alku kai kun ainakin tiedätte mitä ette halua
Just. Ei Venäjän korruptiota, väkivaltaa, rikollisuutta, mafiaa emmekä koskaan yksinvaltaa. Se on tuhoksi kansalle kuin kansalle.
VENÄJÄ PYRKII TUHOAMAAN TAPPAMAAN KOKO EUROOPAN NYT ENSIN
VENÄJÄ PYRKII KOKO MAILMAN TAPPAMAAN JA TUHOOMAAN
EUROOPAN TUHOAMISEEN VENÄJÄ ON 20v SUUNITELLUT JA VALMISTELLUT
VENÄJÄN TILTUTKIN SIITÄ VAROITTAA KUINKA HYVÄ VENÄJÄ ON TAPPAMAAN JA TUHOAMAAN
VENÄJÄLTÄ ON SUOMALAISIA KÄYTY TAPPAMASSA JO VUOSI SATOJA, SUOMI ON TÄYNNÄ NÄITÄ MUISTOMERKKEJÄ.
Venäläiset eivät voi sietää sitä, että naapurivaltiot ovatkin itsenäisiä, eivätkä suostu matelemaan Venäjän määräysten mukaan. Sellaiset valtiot pitää venäläisten mielestä tuhota, koska jos ei alistu venäläisten käskyvaltaan on venäläisten mielestä natsi.
Ei voi kun nauraa tällaiselle ajatuksen juoksulle
Venäläiset kadehtivat länsimaita joissa kaikki on paremmin. Siksi Venäjän eliitti lähettää omat lapsensakin länsimaihin opiskelemaan. Venäjällä kun opetetaan vain imperialistista militaristista propagandaa.
Mutta ei venäläisille tule mieleenkään, että yrittäisivät kohottaa omaa yhteiskuntaansa länsimaiden tasolle. Venäläiset yrittävät vain kaikin keinoin romuttaa länsimaisia yhteiskuntia Venäjän tasolle.
Hölynpölyä. Suomi ja eurooppalaiset on yhä enemmän jakaantunut kansa. Toisillla menee "onnellisena" kansana hyvin, kun taas toiset poljetaan mutaan. Tavallinen kansalainen ei näe demokratiaa euroopassa, koska sitä ei ole heille. Demokratia on vain vaaleanpunaisin lasein varustetuille hyvätuloisille ja täysin normaalielämästä vieraantuneille henkilöille, kuten poliittiset päättäjämme, virkamiehet yms. joilla on ns. pakastevirka tai hyväveliverkosto. Suomi, kuten eurooppakin on monessa asiassa sisällissodan partaalla. On vain ajan kysymys koska tavallinen kansa nousee barrikaadeille. Sitä yritetään hillitä luomalla yhä voimakkampia poliisivaltioita, tiukempia direktiivejä yms. joista naurettavana esimerkkinä juontuu esim. kuuluisan Victorinox veitsifirman linkkuveitsien veitsiosan poistaminen kaikista tulevista malleistaan. Samaa maata, kun pullonkorkit, joita ei voi käyttää.
Ja vaihtoehto? Venäjän orjavaltio ja diktatuuri? Ajattelun nollaaminen. Kaiken hyväksyminen, vaikka kaupassa ei ole edes kananmunia?
Kanamunien puute korreloi proteiinin puutteeseen, ei ole lihaa, kanaa eikä kalaa.
Kananmunat halvimpia proteiinin lähteitä.
VENÄJÄN TAPPAJAT JA TUHOOJAT HAMASTA IKUISUUDESTA
OVAT IHMISIÄ MIELINMÄÄRIN TAPPANEET
Venäjä hyökkää Harkovan alueella liitopommien tukemana
VENÄLÄISEN ELÄMÄ ON YHTÄ TAPPAMISTA
Venäjä on iso vankileiri. Vain rahalla pääsee pois. Rahaa saa nuolemalla hallintoa. Putinillakin miljardit ulkomaisilla tileillä ja omat lapset, sutturat ja niiden lapset asuvat länsimaissa.
Kukaan ei halua olla Venäjällä, jos olisi mahdollisuus muuhun!
Uhoa riittää ja 'omien poikien' tappamista. Hmm. Kai ovat kuitenkin toisten poikien?Eivät hallinnon ja johtotehtävissä olleiden pojat tule kysymykseenkään? Viisi kiloa pakastettua kalaa Tuvalaiselle perheelle, joka laittoi poikansa Ukrainaan sotimaan.