SaPKosta

olav1

Toivottavasti tätä viestiä ei poisteta. Itse nimittäin arvioin että palstan kuuluisin joukkue SaPKo pääsee tällä kaudella pudotuspeleihin, mutta tippuu heti ensimmäisellä kierroksella. Se olisi jo ihan hyvä juttu, sillä laskevan menestyksen purki on saatava ehdottomasti katkeamaan.

Menestystä taas veikkaan Titaaneille, mutta ennakkosuosikin asema voi tietysti kostautua.

Mestispuheet SaPKo voi minusta suoralta kädeltä hylätä. Edelliskautta parempaan sijoitukseen on kuitenkin eväät. Toivotaan savonlinnalaisille parhainta mahdollista menestystä tulevalle kaudelle.

2

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Savonmies

      Itse olen kuitenkin eri mieltä siitä, että SaPKo tippuisi jo ensimmäisellä pudotuspelikiessillä.

      Myös minä epäilen Titaaneja kovaksi sakiksi ja SaPKon kanssa ne lohkovoitosta matsaavatkin.

      Muut kuten HeKit ja Ketterät kuten Tampereen sakit voivat tapella pistesijoista tällä kaudella, enempää ei ole mahdollisuuksia.

      Mestis on SaPKon paikka ja sinne on eväät aivan keveästi. Siihjen ei tarvita nykyisen joukkueen lisäksi kuin 2-3 lisävahvistusta ja hitunen onnea.

      Mitenkäs Pelicanssin tilanne Lahdessa? Ainakin konkurssilta vältyttiin ja jatkavat korkeimmalla tasolla. Muutama hyvä hankintakin on näköjään tehty joten onnea vaan ettei Pelicanssista tule pisteautomaattia.

      Mielestäni Pelicanssilla olisi edellytyksiä pelailla sijoista 8-10 jos oikein natsaa kohdalleen.

    • raipe

      ne perssiit tervataan ja sapko ei niissä karkeloissa pyöri!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      63
      3776
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3159
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      89
      2401
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1630
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1398
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1270
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      40
      1182
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1011
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1011
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1010
    Aihe