Hullujen maa

Me lähdemme suomesta, missä poliisi käy syyttömien ihmisten kimppuun, murtautuu asuntoon ovet rikkomalla, vangitsee, pidättelee lentoasemilla, ilman syytä rikkoen ihmisoikeuksia, kohdellen uskovia ihmisiä kuin rikollisia.
Selittämättä, korvaamatta.
Suomi on kuin Venäjä.
7237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

sehän hyvä jos uskovaiset lähtee?

Äänestä
  • Kyllä joutavatkin.

    Äänestä

Mutta jostain teitä epäillään siis mistä.

Äänestä
  • Varmaan pedofiliasta.

    Äänestä

Eihän suomi anna turvapaikkaa muille kuin terroristeille vaikka vihervasemmisto niin huutaa ihmisoikeuksien puolesta.
Selitetään ettei voi erottaa terroristia vainotusta kristitystä joka oikeasti tarvii turvan.
Mutta kun maa palvoo saatanaa niin se VAISTOMAISESTI suosii omiaan eli pahuuden rakastajia eli vaistomaisesti OSAA valita turvaan murhaajan ja karkoittaa kristityn.

MUTTA muistakaa ettei mitään tapahdu Jeesuksen sallimatta. Eikö joku profetoinut ennen tätä kaikkea että tänne tulee pakoon ihmisiä jotka täällä saa kääntyä kristityiksi ja joita Jumala sitten LÄHETTÄÄ TAKAISIN kertomaan pelastusta omille kansoilleen.
Jeesus voi täysin suojella omansa vainojenkin keskellä. Tai jos päätyvät taivasmatkalle niin heidän murhaajansa päätyvät ikuiseen pineyteen ja kärsimykseen.

Valitsihan kansa Jeesuksenkin sijaan murhaajan ja huusi "ristiinnaulitse!". Kuten silloin niin nyt kansat valitsevat mieluummin murhaajia kuin kristittyjä ja kosto heille tulee kuitenkin.
Vaikka Jeesus ei tuominnut tappajiaan ja kansaa joka mieluummin valitsi murhaajan kuin Hänet, niin sitten vuonna 70 Jerusalem tuhottiin kostoksi.

Äänestä

Meillä ei näissä maaseudun pikkutaajamissa tuollaista tapahdu.
Pystymme pitämään yhä asuinseutuamme turvallisena asua.
( mies keskisestä Kymenlaaksosta )

Äänestä
  • Muista.naapuri voi olla vaarallinen. Aina on ihmettelyä kun ykskaks naapuri tappaa tai oma poika.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Me lähdemme suomesta, missä poliisi käy syyttömien ihmisten kimppuun, murtautuu asuntoon ovet rikkomalla, vangitsee, pidättelee lentoasemilla, ilman syytä rikkoen ihmisoikeuksia, kohdellen uskovia ihmisiä kuin rikollisia.
Selittämättä, korvaamatta.
Suomi on kuin Venäjä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu