WEF eli tyrannimainen Maailman Talousfoorumi haluaa rajoittaa autoilua siten että sinulla ja minulla ei olisi enää autoa! Globaalin saappaan alle tukevasti. Vihreiden Ohisalo ja Sinnemäki haluavat samaa mitä WEF. Tyranniaa! Ei autoja ihmisille. Ei liikkumisen vapautta. Kommaripotkulauta riittää sanoo tyrannit.
WHO hyökkää ja haluaa alistaa meidät terveystyrannialle. Ei enää itsenäistä päätäntävaltaa terveysasioissa vaan tukevasti terveystyrannian saappaan alle. Kun WHO käskee tekemään mitä tahansa "terveyden" nimissä, valtioiden pitäisi alistua. Eli kun seuraava p(l)andemia levitetään aivopestyjen ja kyykytettyjen niskaan pitäisi nyökätä ja alistua vaikka henki menisi.
Miksi viranomaiset tai "kansan"edustajat eivät puutu tähän! Onko heille maksettu ja näin hiljennetty? Onko maailman onnellisimmalla kansalla jo toinen jalka haudassa?
WEF ja WHO pitävät meitä vihollisina
16
1286
Vastaukset 16
- Anonyymi
Lääkkeet näemmä jääneet ottamatta. Pii paa auto käy kohta sinut hakemassa.
- Anonyymi
Aloittaja on täysin oikeassa. Sinulle se piipaa-auto kuuluisi, mutta kaltaisesi vinksahtaneet ovat vinksahtaneen hallinnon suosiossa. Kaikki tulee kuitenkin muuttumaan.
- Anonyymi
Syö torakkapulveria ja ole onnellinen, kun et omista mitään. Sitä näemmä haluat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittaja on täysin oikeassa. Sinulle se piipaa-auto kuuluisi, mutta kaltaisesi vinksahtaneet ovat vinksahtaneen hallinnon suosiossa. Kaikki tulee kuitenkin muuttumaan.
Tämäkin on nähtävästi jonkun pietarin koulun käyneen trollin sekasorronaiheuttamisyritys. Läpinäkyvää. Siinä itäisessä entisessä suurvallassahan on perinteenä nimestä tai valtiomuodosta riippumatta varastaa maita tai omaisuutta muilta keinoja kaihtamatta. Posmottaisivat itelleen rauhallisemman johtajan tai tekisivät joukkoitsemurhan niin maailma pelastuu!
- Anonyymi
Älkää syökö lääkeyhtiöiden lääkkeitä, aivan liian varallisia ihmisille
- Anonyymi
Ei autoa, ei lihaa, ei maitoa, --- terv. WEF & WHO ja K. Schwab - B. Gates.
Kaikki tarkkailtua keskitysleiri tyranniaa.
https://www.youtube.com/watch?v=B6RqccP55V0- Anonyymi
2025 Suomessa aloitetaan synteettisen lihan valmistus laboratoriossa. Sen jälkeen kielletään oikea liha.
- Anonyymi
Trollit jyllää ja trumppi on julistamassa ittensä keisariksi kun ei oo vaaleja neljän vuoden päästä ollenkaan. Putinin kaali kestää sisäisen valtavan pissanpaineen räjähtämättä. Oi jumala jos olet olemassa tule ja armahda meitä äläkä pientä maapalloamme ihmisten hulluuden tähden hukkaan heitä. Jäähdyttäkää nyt vitussa hermonne tai vetäkää kaikki sotahullut ja ahneet kukkoilijat alahuulenne niskaan ja nielaiskaa että tulee rauhallisempaa!
- Anonyymi
"Miksi viranomaiset tai "kansan"edustajat eivät puutu tähän! Onko heille maksettu ja näin hiljennetty?"
Kyllä, heille on sekä maksettu, että osa on hiljennetty uhkailemalla. - Anonyymi
Maailman terveysjärjestö WHO:n kansainvälisten sopimusten hyväksymisestä on aina järjestettävä kansanäänestys
Käykäähän jokainen allekirjoittamssa aloite osoitteessa:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/13805- Anonyymi
Ehdottamasti. Todella tärkeä aloite.
- Anonyymi
Siellä oikein eturivissä idiootti juhlii läpeensä mädän organisaation vallan alle alistumista.
https://www.who.int/news/item/20-05-2025-world-health-assembly-adopts-historic-pandemic-agreement-to-make-the-world-more-equitable-and-safer-from-future-pandemics
Ei mikään yllätys, asia etenee juuri kuten olen aavistellutkin.
Kansalta ei kysytä mitään.
Henkisesti olen jo valmistautunut taistele, pakene tai kuole - skenaarioon. Laki on hyökkääjän puolella.
Nyt kun ne paskiaiset kuvittelee että heillä on oikeus niin tottakai siihen järjestetään nyt
sopiva pandemia jotta saadaan kansalaiset kyykkyyn.
Pidän kaikkea tahdonvastaista rokottamista vähintäänkin tapon yrityksenä ja
vastaus siihen tulee olemaan samaa luokkaa. Sen kun näkis. Maalla kaikki palvelut katoavat, mukaanlukien julkinen liikenne, minkä seurauksena ilman autoa ei pääse yhtään mihinkään.
- Anonyymi00017
Jälleen nämä saatanat kokoustavat Davoksessa ja nauravat kansalle päin naamaa.
Mielestäni olisi äärimmäisen tärkeää saada kaikki nämä saatanan globalistit samaan kokoukseen ja lähettää sinne massiivinen ohjuskeskitys.
Reuna - alueille kuolemanpartiot viimeistelemään karkurit.
Tämä takaisi maailmanrauhan pitkäksi aikaa. - Anonyymi00018
Katsokaa vuoden 2022 Davosin kokouksen tunnelmia. Niissä osallistujat olivat lähes uskonnollisen euforian vallassa, kun he puhuivat tulevasta Venäjän luhistumiseta, kun Ukraina valtaa maan ja EU:n asettamat talouspakotteet kaatavat Venäjän talouden pohjamutiin.
Tänään osallistujat istuvat suut supussa. Naamat ovat tuhkan harmaita, kun rakas liittolainen ja pääjehu on valtaamassa EU-maata. Suunnitteilla on 20. pakotepaketti, johon ei enää tahdo löytyä mitään perinteisiä lisättäväviä asioita, vaan siellä on siirrytty uusiin, luut murskaaviin pakotteisiin. Päällimmäisinä ovat lopulta Venäjän talouden romahduttavat vientikiellot Venäläisille luksustuotteille. Niihin lasketaan tietysti maan hajuvedet, sampanjat ja mahorkka, jonka vientikielto on viimeinen pisara, joka tuhoaa Venäjän.- Anonyymi00019
Verrokkina kannattaa käyttää Mynchenin Turvallisuuskokousta vuodelta 2022. Siellä tuo ylikiihottunut, kihelmöivä odottava tunnelma oli huipussaan näillä neoconeilla WEF:n nukeilla.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.2401553Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi
Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va3041179Sysmän "ilon päivä"
Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan71835Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä51748- 120663
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka38642Riitastako pelastaja
Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt40626- 50586
Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.49555Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.94535- 45527
Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺48505- 32501
- 33487
Millaisen talvitakin haluaisit?
Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain78463- 77432
Onko kahvila Retro samalla pub???
Netin mukaan anniskeluoikeudet. Käykö tuolla kaljoitteluporukkaa? Onko iltaviihdettä? Olen muuttamassa marraskuussa Kuhm8427- 19417
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K7412Iivari esittää poliisin tutkintaa
Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivari on pannu ison pyörän liikkeelle. Entinen Kemijärven historian lyhimmän kaupunginj21401