Ettei suorituksilla olekaan niin suurta väliä.
Jotkut elämänsä suorittamatta, lähinnä vasemmistoliitoa kannattavat, kommunisti osasto, sielllä näkee jopa myrkkyä työnteossa, ettei itseään myrkytä. Huutavat karvat pystyssä. kuin villisialla, kun uhkaavaa kokee. Lakkoile, älä tee työtä. Ja hehän lakkoilee. Saivat lainkin ettei itseä tarvitse pakottaa työhön. Heille työ kunnian menetys. Täälläkin kirjoitetaan miten auvoista Li Anderssonia äänestää, niin kehoittaa Kelan luukulle, pois "pahasta työnteosta.
Vanhemmaksi tuleminen opettaa
11
176
Vastaukset
- Anonyymi
Heitä ei ole opetettu että työnteko on kaupankäyntiä. Kun tarjoat työpanosta siitä maksetaan vastamaksu. Jos olet ahkera ja hyvä, voit saada lisämaksun.
Tämä tulee opettaa näille vasuille niin kyllä ne sitten tekee kun tietävät että miksi työtä tehdään.- Anonyymi
Joo. Ja raha on vaihdon väline. Jota mieluiten pankissa säilytetään ja mieluiten korttia käyttäen vaihdetaan omistajuutta.
- Anonyymi
Työstä on saatava palkka, kukaan ei työpanostaan ilman anna. Ja jos on aihetta niin lakkoillaan. Kukaan ei voi olla varma työpaikastaan nykyään. Voit olla korkeakoulutettu, keskiluokkainen tai duunari kelle vaan voi tulla lomautuslappu kouraan. Tai loparit
- Anonyymi
Uusi työpaikka etsiä ei lakkloillen. Lakot ulee kommunistisinä kieltää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uusi työpaikka etsiä ei lakkloillen. Lakot ulee kommunistisinä kieltää.
Lakot Venäjän vaikuttamista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uusi työpaikka etsiä ei lakkloillen. Lakot ulee kommunistisinä kieltää.
Haista nyt jo vittu kommunismeines. Ei oikein taida kommunismissa lakkoilu onnistua.
- Anonyymi
Miksei IKL lakkoilijat olleet töissä vuonna 1932 kun pitivät Mäntsälässä mölyä ja kapinaan yllyttivät?
Suomen Laillista hallitusta vastaan.
Jälkeläisetkö täälläkin nyt moittivat muita kun eivät tuo herkkuja heidän suuhunsa, nöyrästi palvellen.
Se oma ahteri kun ei sohvalta nouse koska suku elänyt aina muitten työpanoksesta.Jos Wallenius ei olisi ollut niin kännissä kapina olisi onnistunut. Mukana oli myös runsaasti maalaisliittolaisia.
- Anonyymi
Nato.on.parasta kirjoitti:
Jos Wallenius ei olisi ollut niin kännissä kapina olisi onnistunut. Mukana oli myös runsaasti maalaisliittolaisia.
Pienenä vähemmistönä maalaisliittolaiset olivat. Lapuan liikkeestä kiinnostuneet maalaisliittolaiset olivat irrottautuneet touhusta jo paljon aiemmin. Sen sijaan kokoomus solmi IKL:n kanssa asevelivaaliliiton vuoden 1933 eduskuntavaaleissa.
Kommunistinuoret. Heillä Punakapina 1918 mielessä.
- Anonyymi
Mutta persutrolli,mites tää paskanheitto ja kommunistit liittyy palstan aiheeseen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173093Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572768Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352162Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012081Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251930Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.81035Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67964Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11898Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880