Kuunnelkaapa tuo seuraava juttu ihan antaumuksella ja kysykää sen jälkeen itseltänne, että kenen joukossa te oikein seisotte.
https://youtu.be/9CVqA7FGeuI?si=LAxTC-eaESgwGef4
https://youtu.be/9CVqA7FGeuI?si=LAxTC-eaESgwGef4
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tynkkynen, Bergbom ja Wigelius siinä työntävät poliittiista propagandaa. Ei tarvitse katsoa eikä kuunnella, sisällön tietää arvaamalla.
Hei punikkiräähkä, ei Suomen ylivelkaantumisesta (kiitos Marinin) puhuminen ole propagandaa. Tee palvelus Suomalaisille ja kompostoi itsesi.
No ei kyllä kuunnella. Vituttaako?
adhd-nepsy vihreillä ei riitä kärsivällisyys katsoa mitään videota sekuntiakaan pidempään ellei siitä riehu heidän idolinsa greta thunberi
Juu en avaa tuota linkkiä vaikka kuinka poju mussutat. Vituttaako?
Elämä on liian lyhyt idiootteihin tuhlattavaksi.
Vihervassarit eivät ole kiinnostuneita asioiden syistä vaan keskittyvät riehumaan ja kapinoimaan kun eivät enää voi elää toisten kustannuksella ja kutsuvat sitä köyhiltä leikkaamiseksi.
Juu ei persupellen videot kiinnosta vähääkään. Menkää nyt vain tumputtamaan marinin kuville.
Joo, höpöä, roskaa. Pojat eivät ymmärrä asioita, ei pidä sekaantua aikuisten juttuihin.
Lue avaaja itse tätä
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17947755/ei-homoutta-paivakoteihin--eika-kouluihin--
On se arpaikka vihreille.
Ohisalo ammututtaa puolueensa homot Ukrainan etulinjassa ja nämä äänestävät.
Olipa typerä kommentti. Aivan kuin Ohisalolla muka olisi valtuuksia mihinkään.
Kenelläkään suomalaisella ministerillä tai poliitikolla ei ole valtuuksia määrätä suomalaisia Ukrainan etulinjaan, eikä varsinkaan oppositiopoliitikolla. Emme ole sodassa. Mikäli jokin Naton operaatio tulisi, niin siihen osallistuisivat vain ammattisotilaat ja vapaaehtoiset reserviläiset, kuten rauhanturvaoperaatioihin tähänkin asti.
No miksei Tapahdu ! Yleltä 90 % rahoituksesta pois heti ! jäljelle jäävä 10% on sekin liian törkeän paljon !