Suomalaista neuvottelukulttuuria

arvostetaan ja huomioidaan kaikkialla länsimaissa. Meillä se ikään kuin tulee verenperintönä. Asia tulee esiin ilman sen suurempia jorinoita.

https://youtu.be/FXvjO-6L3gs?feature=shared
2110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Verenperintönä?😂 Ulkomaille päätyy suomalaisten parhaimmisto.

Äänestä

ei tuollainen "neuvottelu kulttuuri" näytä toimivan, kun ollaan eu nato nettomaksajia, ja Suomen talous yli-velkaantunut.
Tilasto harhaa on Suomen maksukyky.
Ja meidän "neuvottelijat" ei osaa hoitaa maailmalla vallitsevaa pelin politiikkaa.
Suomi on todellisuudessa tyhjän puhunnan suurvalta, täysin äänetön, siirtomaa, jota hyväksikäytetään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

arvostetaan ja huomioidaan kaikkialla länsimaissa. Meillä se ikään kuin tulee verenperintönä. Asia tulee esiin ilman sen suurempia jorinoita.

https://youtu.be/FXvjO-6L3gs?feature=shared

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu