Eu- vaalipaneelissa PETTERI peruutteli ja oli kolmeakin eri mieltä samasta asiasta. KATEGORIAN valitsi ain aseeksensa puolustaessaan Orbania ja puolalaisia venalaismyonteisia aateveljiään.
ORPO MUNASI TAAS
19
272
Vastaukset
- Anonyymi
KATEGORIAPETTERI pitää MELONIsta. Tunnusti sen kolme kertaa. RIIKKA YLLATTYI.
- Anonyymi
Nyt opin uuden sanan:KATEGORIA
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt opin uuden sanan:KATEGORIA
PETTERI PARADOKSI
- Anonyymi
Vaihtoehtoisia totuuksia on Petterillä kosolti.
Jokatilaisuuteen omansa.
Häkkäsen työryhmä taikoo uusia totuuksia.
- Anonyymi
ÄÄNESTIMME ENNALLISTAMISASETUSTA VASTAAN . SE OLI MEILLE iso voitto.
- Anonyymi
VERTAA SAULIN ISANTAMAASOPIMUS.
- Anonyymi
Suomelle se oli HÄVIÖ.
- Anonyymi
Lindman oli opetellut yksi, kaksi, kolme Stubilta, ehkä aikoo pressaksi
- Anonyymi
Stubb osaa laskea vain kolmeen, kyllä Lindman pärjää pitemmälle.
- Anonyymi
Myös urpo laski kolmeen useasti ja oli ylimielinen leikkiessään suurta valtiomiestä. Puhe takelteli taas kerran.
- Anonyymi
Petteri kategoriassa.
- Anonyymi
Petterin pointit: minä ,minä ,minä
- Anonyymi
Persut ja kokoomus pettäneet useasti äänestäjänsä ja valehtelevat sylki vaahdossa.
Ääniä ie ehille tule, koska rikkovat ihmis- ja työoikeuksia eivät kuulu Euhun.
Euhan tukee juuri näitä oikeuksia ja on edistämässä niitä kun meidän suomen hallitus ajaa työoikeudet, ihmisoikeudet ja muut edut alas. Mutta itseltä ei niin tehdä, sopeutumsieläkkeet saavt olla vaikka käyvät kahdessa työssä.
Kokoomuksen Tuija Nurmi saa sopeutumiseläkkeen ja johtajan palkan, että näin porvarit toimii.
Soini saa 5000 euroa sopeutumsieläkettä ja ei ole työttömyyskortistossa että nän.
Tavallisia duuanreita pakotetaan ja uhataan töihin kuten Purra husui Oulun torilla, menkää töihin.
Nyt vaaleissa ei ääniä ja saavat mennä kolavalle haravoimaan ja huutamaan menkää töihin.
Äänestäjä on jatkossa viisas ja katsoo kenelle äänet kuuluvat, mutta persuta ja kokoomus saa jäädä ulos. Amen - Anonyymi
Kannattaa olla montaa eri mieltä samasta asiasta. Aino löytyy tomppeli jonka mieleen iskostuu se oma mieleinen nälemys ja sokeudessaan sivuuttaa ne itselleen epämieluisat näkemykset.
- Anonyymi
Eduskunnan kyselytunnilla Orpo taas venkuloi ja valhetteli. Suomen turhin Orpo ja hallituksensa.
- Anonyymi
Orpon musta hetki tänään.
"Pääministeri Orpon mikki jäi auki: ”En muuta keksinyt”"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/f8d5241f-0da4-4ad9-a1fc-5209f25abad4
- Anonyymi
Vihannestiskille lajitteluun. Kassa on jo tyhjä.
- Anonyymi
Petteri jokaiselle jotakin Orpo
- Anonyymi
Miksi olla vaan kaksimieleinen yleensä jos huvittuvuus ei kohtaa viihtyvyyttä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010956Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8910423Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335851Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814677Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313166- 1713155
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391963Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981548Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61380Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161314