Ajoin siitä ohi Vaasaan päin ja eiköhän tämän valhettelijan naama ollut plakaatissa tien poskessa. Tuo aivopesukarhu=nounou! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/8c41e484-d5f3-4f81-ab5c-bf776a7088a8
Wilhelm Junnilan eurovaalimainos Koskenkorvalla..
Anonyymi-ap
6214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Myös varsinais-suomessa paljon hepun plakaatteja. Kertoo paljon Naantalin kaupungista että eivät sitä johdostaan potkinut pois kun näitä asioita tuli ilmi.
On kuitenkin pätevämpi meppi, kuin yksikään opposition ehdokas. Tämän takia ääni menee Junnilalle.
Samoin täällä Salossa, ei pahemmin Junnila kiinnosta.
Sinä et ole sama kuin Salo. Olet vain yksittäinen vihavasemmistolainen.
Katsohan viime vaalien persujen kannatus Salossa. Voit yllättyä.
Ja jäi tyhjäksi väittämäksi, sillä punamediat eivät pystyneet todistamaan, ettei Junnila ollut opiskellut yliopistossa, eikä sitä, että hän oli kehittämässä teknologiateollisuuden start-up yritystä. Mutta sillä ei ole mitään väliä, vaikka väittämä jää tyhjäksi, sillä se joka tapauksessa vaikuttaa kiihottavasti vihavasemmistolaiseen. Ja se riittää.