Rattijuoppo selvisi matkustajat ei

onko kukaan koskaan sanonut tuolle ihan vaan huvikseen kännissä kahanneelle, että se on paskapää?

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010449492.html

Voisiko ajatella:
- jalkapuuta tekijälle tai
- aikakakonetta, vie kännikuskin takaisin tekoonsa

Tää sama homma jatkuu sukupolvesta toiseen. Ihminen ei opi..?
3122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Murhaaja se on.

Äänestä

Piestävä hengiltä..

Äänestä

Suomen laki suojelee näitä kusipäisiä rattijuoppoja,saavat tappaa surutta ihmisiä. Olihan se yksi ukko kärynnyt ratissa yhdeksän kertaa..!!! ja niin vaan ajeli edelleen. Taas eräs rattijuoppo oli ottanut kohteekseen hanhet, aivan piruuttaan ajanut niiden päälle murskaten lintuparat. Tunsi varmaan itsensä suureksikin sankariksi, alinta kastia nuo rattijuopot,täysin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

onko kukaan koskaan sanonut tuolle ihan vaan huvikseen kännissä kahanneelle, että se on paskapää?

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010449492.html

Voisiko ajatella:
- jalkapuuta tekijälle tai
- aikakakonetta, vie kännikuskin takaisin tekoonsa

Tää sama homma jatkuu sukupolvesta toiseen. Ihminen ei opi..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu