että kun kaikki paska mitä kansalle syötetään, unohtuu kunhan s tehdään heti vaalikauden alussa. Ehei kuulkaas, kolme vuotta vaaleihin ja kaltoin kohdeltu kansa ei unohda.
persut kuvittelee
Anonyymi-ap
8167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
.
SDP-SosiaaliDemokraatit VALEHTELEE Aina ! - Kaikkihan Tämän Tietää !
.
Onko RÄYHÄ-Vasemmiston Punikki-Kommunisti puhunut Totta Koskaan ? ?
_______________________ No - EI OLE ! -
Vappusatanen vei pois ja eläkeläisiltä eläkeindeksin ja duunareilta ja eläkeläisiltä..seki muistetaan
Punikeilla on ehtymätön kela.
Ongelma on vain se, että demokratiaa on kavennettu viime vuosina tuntuvasti. Me saamme kuulemma äänestää, puhua ja kirjoittaa, emmekä olla häiriöksi. Näin sen joku ministeri hiljan määritteli.
Koska valituilla edustajilla ei ole mitään vastuuta vaan he ovat tehneet itsestään nelivuotisdiktaattoreita, vaalit ovat hyvin merkityksettömät. Me voimme äänestämällä vaikuttaa siihen, mikä kokoonpano noista samoista naamoista leikkii sen kauden hallitusta ja mikä oppositiota. Siinä kaikki. Heidän ei tarvitse pitää lupauksiaan, ei tehdä yhtään mitään jos ei huvita, tai he voivat varastaa meiltä kaiken. He voivat jopa ilkkua päälle, kuten tällä hallituskaudella on nähty.
Tarvitaan muutosta. Edustajilla tulee olla tulosvastuu eikä rajaton valta. Heidän tulee pystyä näyttämään tekevänsä töitä niiden asioiden eteen, joilla valtaan ratsastavat, taikka heidät pitää erottaa ja ottaa varamies tilalle. Nykyjärjestelmä suosii vain niitä, jotka uskottavimmin valehtelevat. Ja sitten käy näin, kuten tällä kertaa kävi, eikä kukaan voi asialle mitään.
Aloittaja ei ymmärrä politiikasta yhtään mitään.
Tosiasiat on kohdattava Suomijuntit! Velalla elämisen ON LOPUTTAVA!!!
https://www.suomenuutiset.fi/purra-tosiasiat-on-nyt-kohdattava-elintaso-perustuu-valheelle-ja-velalle-ja-sen-maksun-aika-on-tulossa
Kaikki possut vikisevät aina vähän ennen teuraalle joutumista mutta se ei muuta miksikään sitä karua tosiasiaa että kulutusjuhlat ovat nyt virallisesti OHI!!!
https://www.suomenuutiset.fi/valtiovarainministeri-purra-pyrimme-tekemaan-jarkevia-ja-oikeudenmukaisia-paatoksia-mutta-emme-voi-valttya-hyvinkin-hankalilta-leikkauksilta
Sitäpaitsi se ei meille käy ;=))
https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk
Valtion velka on muodostunut kertakaikkiaan KESTÄMÄTTÖMÄKSI!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI
Ainoa tie eteenpäin on AY-liikkeen totaalinen ALASAJO!!! Vain siten voi Suomalaisen kilpailukyvyn vielä pelastaa ;P
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b82a14f-2dc0-4f72-8677-38954112c221
Lopussa kiitos seisoo. Niinhän aina.