Viljelypellot täynnä raskasmetalleja,mitenkä
mahtaa viljan viljelyn laita?
mahtaa viljan viljelyn laita?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Ukrit joutuu putsaan pellot sodan jälkeen kaikesta metallista, maat ajettava jonkun tiheän seulan läpi. Ukrainan pelloilla on vielä paljon metallia myös 2.maailmansodankin ajoilta kun vähänkin syvemmältä kaivaa..
Ei uhrit mitään putsaa, ne on kuolleita - taitaa käydä kuin ukrainan tumpeloitten ennenkin kävi Tsernobylissä
Punikit ei saakaan ulkomaista ruokaa kuin apteekin hyllyltä. He eivät halua ymmärtää kotimaisen tuotannon elintärkeyttä ja vihaavat omaa maataloutta kuin ruttoa. Ryökäleet.
Punikit kuvittelee että ulkomainen ruokahuolto pelaa aina ja ikuisesti. Kaikkea muuta - se on erittäin haavoittuvainen asia nykyään ja etenkin tulevaisuudessa.
Punikit valehtelee että ei he vihaa kotimaista maataloutta, mutta se on valhe. Ei yksikään joka kannattaa kotimaista perheviljelmiin perustuvaa monilukuista (ei kolhooseja joita ryssän maalla on) maataloutta, vastusta jussien tukemista. Päinvastoin hän toivoo että myös jussit saavat palkan äärettömän tärkeästä työstään. Vain vihervassut vihaa asiaa joka pitää heidätkin hengissä.
Ei mikään eikä kukaan ole niin kiittämätön olento kuin vihervassu tässä maassa.
Olen lukenut mistä se johtuu. Kun punikkien aatteen mukaan ihmiselle kuuluu automaattisesti kaikki etuisuudet ja hyödykkeen, tämä sitten vaikuttaa että ihminen ei ole kiitollinen mistään asiasta, ei edes ruuasta vaan tukijulleiksi haukkuvat ruokkijoitaan. Ryökäleet
Voiko törkeämpää asiaa olla?
Länsimaat on kusessa ja Lappeenrantakin aloittaa keinolihan tuotannon joka parissa osavaltiossa USAssa on jo kielletty. Suomen pitää olla aina koemaa kuten tappoppppiiikeisstäkin nähtiin....terveysvammaisia loppuikänsä ja kuolleita - niitä tuli ja tulee vieläkin. Juuri tuttu sai veritulpan ja pilleriä vaan huuleen päivittäin loppuelämän.
EU:ssa kun ollaan, niin ruokahuoltokin on EU:n yhteinen. Silleen päättäjät on päättäneet.
Vuosaaressa oikea venäläinen punatähti merkki ja kaikki poika oletettu
Kukaan ei kiellä sua pitämästä maatilaa ja kasvattamasta lehmiä kaalia heinää lampaita omenaa porkkanaa alat vaan kylvää kyntää ostat vanhan tilan porautat kaivon ensin ja paskakaivon.
YLE venäläinen TV sarja Italiasta tataranni
Alat vaan istuttaa omenapuita ja pensaita ja lampaita kasvattaa ei tuu nälkä. Ostat ongen ei kasakan tarvis ruoka avusta syödä jos itse viitsi.
Aloittaja....on iso maa ja on jopa lannoitettu suomalaisilla joukoilla.
Se on kova aika vasta tulossa....
Typerää todella kun on bulabulaa alempi järki, tumpeloita oli ukrainalaiset Tsernobylinkin kanssa ja on valtaisa alue täysin kelvotonta vaikka joku siellä asuu ja säteilyä leviää eläintenkin avulla kauas muitten maille.
Tumpelot tuhoavat omaa kansaansa kun menivät jenkkien varpaita nuolemaan.
Tässä sitä päivän sanaa...
https://www.youtube.com/watch?v=PYYGbljkT_I
Ukrainan vehnää tarjouksessa, hivenlannoituksena köyhdytettyä uraania.
Mutta ukrainan metalliteollisuus ei tarvi kaivoksia sodan jälkeen