Tiedän 666 salaisuuden!

Anonyymi-ap

Ja tietää sen moni muukin, mutta vain harvat ja valitut sen tietää NYT. Ja vielä harvemmat uskovat sen. En kerro sitä tähän, mutta annan vähän mietiskelyn aihetta.

Miksi pitäisi laskea luku, kun se sanotaan kuitenkin siihen lopuksi? "...laskekoon pedon luvun, sillä se on ihmisen luku ja sen luku on 666." Mitä laskemista tuossa enää on?

Miksei mikään nyky tietokoneista pysty sitä laskemaan, vaikka laskevat sen miljoonan toimitusta sekunnissa?

Vastaus: Se ei ole luku ensinkään, vaan väärin käännetty.

Olisi oikein ollut kääntää se "jolla on ymmärrys, se arvioikoon pedon joukon, sillä se on ihmisen joukko ja se joukko......" Se loppu onkin sitten arvoitus, sillä se ei ole kreikan kieltä, vaan arabiaa!

10

721

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Juuri käännökset ovat tuoneet sotkun kristinuskoon.

      Minun puhelinnumerossa on luku 666 "ja se on pedon luku".

      Tuohon historian aikaan leikittiin luvuilla. Matemaattiset luvut olivat intohimo. Niillä ei ole tänä päivänä juurikaan merkitystä. Onko perjantai 13. päivä. Mikä on onnenluku jne

      Ei merkitystä.

    • Anonyymi

      Se tiedetään vasta vihan ajalla, Dan mukaan se on suur-Syyrian Antikristus kuningas.
      Ihmisen nimen numeroarvo: mm Ellen G. Whiten nimestä saa, mutta se miehen nimestä.

      • Anonyymi

        Ei ole vain yksi ihminen - väärä profeetta on. Pedolla takoitetaan koko sitä joukkoa, joka kumartaa petoa. Se on suuri ihmisjoukko.

        Tässä alkuperäinen näyte siitä merkistä ( https://postimg.cc/62m8dkny ) . Siis kopio - alkuperäistä kirjoitusta ei ole, vaan kaikki on siihen aikaan käännetty ja kopioitu käsin.

        Tuon näki arabiakielinen henkilö ja totesi sen voitavan lukea ihan hyvin myös arbiaksi. Oikealta vasemmalle: Nimeen allah (bismillah) ja islamin miekat siinä lopussa.

        Koraani alkaa juuri noilla sanoilla, bismillah....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ole vain yksi ihminen - väärä profeetta on. Pedolla takoitetaan koko sitä joukkoa, joka kumartaa petoa. Se on suuri ihmisjoukko.

        Tässä alkuperäinen näyte siitä merkistä ( https://postimg.cc/62m8dkny ) . Siis kopio - alkuperäistä kirjoitusta ei ole, vaan kaikki on siihen aikaan käännetty ja kopioitu käsin.

        Tuon näki arabiakielinen henkilö ja totesi sen voitavan lukea ihan hyvin myös arbiaksi. Oikealta vasemmalle: Nimeen allah (bismillah) ja islamin miekat siinä lopussa.

        Koraani alkaa juuri noilla sanoilla, bismillah....

        Pedon merkki on eri, se on valtakunnan symboli.
        Suunnitellaan vihan ajan puolivälissä, jolloin kahdeksas valtakunta, kuoliaaksi haavoittunut pää, uudistunut Kreikan maailmanvalta, jonka tukena on syvyydestä nouseva saatanan enkeliruhtinas, jonne Israelin enkeliruhtinas Miikael ja Gabriel syöstivät Dan 10:20-21, ja joka on menevä kadotukseen.
        Symboli merkin ottaminen otsaan tai oikeaan käteen mahdollistaa toimeentulon elämisen ja on Antikristuksen palvontaan alistumisen merkki.


    • Anonyymi

      Siitä oli joskus että tulee allahin nimeen.

    • Anonyymi

      Älä puhu sontaa.

    • Anonyymi

      Miljoona toimitusta sekunnissa laskeva kone on antiikkia. Nykyaikainen yksi prossessoriydin pystyy laskemaan miljardeja toimituksia sekunnissa.

    • Anonyymi

      Ihmisen luku voi olla, jollain lailla perintö.tekijöihin kirjoitettu.
      eli geneettinen "luku";

      Jokaisella ihmisellä, tässä esillä oleva, "luku" on yksilöllinen ja "oma".
      ja samalla sen isot "viivat" ovat kaikille samat.



      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    • Anonyymi

      Ei kääntäjiä voi mistään syyttää. Kuinka he olisivatkaan voineet mitenkään ymmärtää arabiankielen kirjoitusasua, kun se keksittiin vasta noin 500 vuotta tuon johanneksen ilmestyksen jälkeen, joskus 600-luvulla ja kun koko uusi testamentti on kokonaan kreikan kieltä!

      Hyvin salattu tieto Jumalalta!

    • Anonyymi

      On Suomessa eräs mies joka tietää ilmestyskirjan profetiat tarkalleen. Hän on ainoa jolle on annettu ymmärrys. Hänen mielestään muut ovat väärässä ja se on tehnyt hänelle maineen "salaliittoteoreetikko." Muutkin salaisuudet ja salajuonet hän on paljastanut.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      103
      1023
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      137
      794
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      197
      730
    4. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      687
    5. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      29
      666
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      61
      639
    7. 47
      610
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      545
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      541
    10. Kuinka hyvin kestäisit?

      Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?
      Sinkut
      102
      530
    Aihe