inssi ja teoriakoe?

Jos ei pääse teoriakokeesta ensi yrittämällä läpi niin pitääkö se maksaa uudestaan? Entäpäs jos inssikään ei onnistu joudunko maksamaan siitäkin uudestaan? Niin ja montako virhettä teoriakokeessa saa olla?
21232
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Joutuu maksamaan hylätyt kokeet uudestaan, myös ajokokeen ja sen lisäksi ylimääräiset ajokerrat (jos olet autokoulussa). Teoriakokeessa saa olla teoriakysymyksissä kolme ja kuvakysymyksissä 10 virhettä.

Äänestä
  • Siis 8 kuvissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jolli87 kirjoitti:

Jos ei pääse teoriakokeesta ensi yrittämällä läpi niin pitääkö se maksaa uudestaan? Entäpäs jos inssikään ei onnistu joudunko maksamaan siitäkin uudestaan? Niin ja montako virhettä teoriakokeessa saa olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu