Snapchatia Valkeakosken surman ratkaisijana, eli veroparatiisi-teknologiayritystä, mainostavat EK-mediat, uskovat ilmeisesti homeopatiaan, jossa perusideana on, että: "samanlainen parantaa samanlaisen".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18493168/poliitikot-ja-toimittajat-sote-porssimonopolien-mainosmannekiineina
Samaan aikaan Yleisradiossa, on sananvapauksia enää korkeakoulutetuille perintö- ja verosuunnittelija-pörssirikkaille. Tavalliselle kansalaiselle, napsahtaa heti sensuuri, jos vaatii veroparatiisi-sote-lääke-sota-ym pörssimonopoleja verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luonto-ilmastovastuuseen.
Samanlainen parantaa samanlaisen uskotaan EK-medioissa
3
1455
Vastaukset
- Anonyymi
Somessahan kaikki vihaväkivallan rutto leviää, eli "sillä se lähtee, millä se on tullutkin" -periaate, on siis ek-medioitten uutistoimitusten punainen lanka, näin kesätuimaan.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18386087/persu-vornasen-tapaus-poliisi-ampui-viikko-sitten-miehen-joka-ampui-aseella#comment-129389851
Ja kansanedustajat näyttävät esimerkkiä. Vieläkö on Ylen hallintoneuvoston jäsen ja kansanedustaja tuo äärioikeistolainen aseen kanssa räiskinyt ? - Anonyymi
Suomen valtio ei myöskään, saa olla hyväksymässä, tai asekauppojen, tai muuten mukana, Israelin jatkamassa kansanmurhaamisessa Gazassa.
https://www.aljazeera.com/features/2024/5/27/israel-attacked-rafah-at-night-all-the-people-burned
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2157754- 583063
- 1992467
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101933Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1981849Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke241582- 751311
Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä281212Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381193- 741084