Rovaniemen vapaa-ajattelijat järjestää luontoretken lauantaina 15.6.2024 kello 16. Lisätietoa esim. va-liiton fb-ryhmässä.
Rovaniemi: Luontoretki 15.6.20204 kello 16
20
312
Vastaukset
- Anonyymi
Siis jotain samaa mitä Tampereella on ollut monta vuotta? Makkaranpaistelua jne?
- Anonyymi
Kai samalla seuraillaan luonnon ihmeitä ja selitetään ne auki?
Anonyymi kirjoitti:
Kai samalla seuraillaan luonnon ihmeitä ja selitetään ne auki?
Joo, "ah miten evoluutio onkaan luonut kauniin maailman...". :=)
Tampereella muuten Yltä ja alta -maataideteoksen alueella näkee kivasti mäntyjen vuosikasvuista kesien vaihtelun. Siitä on helppo selittää eräs syy mistä tiedetään maan olevan yli 6000 vuoden ikäinen.- Anonyymi
jori.mantysalo kirjoitti:
Joo, "ah miten evoluutio onkaan luonut kauniin maailman...". :=)
Tampereella muuten Yltä ja alta -maataideteoksen alueella näkee kivasti mäntyjen vuosikasvuista kesien vaihtelun. Siitä on helppo selittää eräs syy mistä tiedetään maan olevan yli 6000 vuoden ikäinen.Luova ihminen luo olemassa olevista materiaaleista jotain uudenlaista, pistää niitä erilaiseen järjestykseen. Evoluutio on superluoja verrattuna ihmiseen.
- Anonyymi
Koska Kuopioon tulee yhdistys? Se on isompi kuin Rovaniemi.
- Anonyymi
Poroja ja nunnukanuinaata vapareilla. Eikös siellä Lapissa ollut se nainen, joka muuttui poroksi ja tappoi miehiä. OOn ihan takuulla nähnyt sellasen mustavalkoisen dokumentin.
Fb-sivun pohja tehty: https://www.facebook.com/profile.php?id=61560251232192
- Anonyymi
Mukavia nämä työraportit, ei puutu kuin käytetty aika ja hinta. Toki voi aloituksesta päätellä, että liittyy jotenkin Rovaniemeen.
Anonyymi kirjoitti:
Mukavia nämä työraportit, ei puutu kuin käytetty aika ja hinta. Toki voi aloituksesta päätellä, että liittyy jotenkin Rovaniemeen.
Ilmeisesti tähän ei saa vastata sanalla, joka on "ittropöyt" väärinpäin. ja kysymysmerkki S24 automodeointi pelaa taas...
Tämä ensi viikolla siis.
- Anonyymi
Kuvia myös kehiin.
Hmnjooh... Antaahan se elävämmän kuvan kun jälkikäteen kertoo miten sujui. Mutta ei kuvaamisesta saa päätarkoitusta tulla.
Sää näyttää epävarmalta, harmi.
- Anonyymi
Luannikasta retkeä.
- Anonyymi
La La La laa!
- Anonyymi
Sehän on jo lauantaina.
Kokeillaan meneekö nyt palstalla läpi. Eli ylempänä työraportit-sana, mitä sillä tarkoitetaan?
Tämä siis tänään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662348Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.431962Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣301678Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761633Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1031560Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1351273Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851273Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251166En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9982- 77969