"RADIKAALIA?"

Anonyymi-ap

Varoitan jo etukäteen, että tämä kirjoitelmani, ei ole lapsille ja herkkähipiäisille hameväelle kenties sopivaa luettavaa. Mutta asiaa kumminkin.
Mikä Perkele nykyajan ihmisissä riivaa, ja vielä "viisaissa" päättäjissä ja hallintoelimissä?
Arvot on heitetty roskalaatikkoon jo ajat sitten. Eli kehäpäätelmäni on. Missä on tulevaisuuden usko? Missä? Ja nyt herää taasen kysymykseni, miksi perinteiset arvot ottaa niin lujille, että ne ollaan valmiita heittämään menemään..mitä te saatanat luulette sillä rakentavanne..mitä? Täälä Kotosuomessa olisi esim. hyvin, hyvin äkkiä nälkä, jos tulisi katovuosi..JOS. Sana, joka kertoo sen, että jos se ei olisi olemassa, niin ne lehmätkin lentäis.
Ja nyt meinaatte, pirulaiset myydä niitä kurjuudessanne, eli lypsäviä lehmiä ainaisessa rahapulassanne? Pitääkö siis nykyinenkään hallitus, yhtään mitään kiinni siitä, mitä on heidän koti, uskonto, isänmaa. Mikä arshole Teitä nykykokoomuslaisia riivaa ja vainoaa. Onhan pariskunnalla Orvo ja Purra töitä, mutta saa ne kyllä siitä kohtuullisen liksan. Mutta ei se tarkoita sitä. Että pitäis olla TÄYSIDIOOTTI. Sitte perkeleet fantasioitte pirulaiset pääsevänne kotiinne 10:tä minuuttia aikaisemmin junalla. Ja maksaa tälle ylivelkaselle valtiolle miljardeja. Ääliöitäkö te ootta? En kysy. Te ootta! Saatanat, niinkuin ukkomettoo soitimella, kuuntele mitään. Isävennamoa kaivattas ny sinne teille puhumaan tekstiä. LOPPU.
JK. En olisi tahtonut sanoa tätä. Mutta, ku ei Te kuuntele.. ei mitään. Puhukaa ny eres joku tuolle pariskunnalle järkeä! Saatanan ruiskukat.

1

92

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jos to tunninjuna raide rakennetaan niin varsin suuri osahan siitä maksetaan työpalkoina niin suunnittelussa kuin valmistamisessakin. En itse osaa oikein sen tärkeyttä määrittää mutta onhan suunnitelma, jossa rakennetaan rantarata pohjanlahden rantaan turvaamaan yhteyksiä länteen, se tunnin rata olisi osa sitä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      165
      6074
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      147
      1684
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1478
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1240
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      43
      849
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      28
      824
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      91
      785
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      749
    9. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      709
    10. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      218
      692
    Aihe