Bilderberg-kokoukseen Alexander Stubb ja omistajaohjausministeri Anders Adlercreutz, joka kertoi..

Anonyymi-ap

..juuri valtion omistusten vähentämisestä(?!)

Stubb ja kolme muuta suomalaista saivat kutsun salamyhkäiseen eliittikokoukseen
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/5d9406ec-e3dd-4b46-a12b-0f9c9b775277
Presidentti ja kolme muuta suomalaista matkaavat Madridiin Bilderberg-kokoukseen.

Tasavallan presidentti Alexander Stubb on kutsuttu tämänvuotiseen Bilderberg-kokoukseen Espanjan Madridissa. Presidentin kanslian tiedotteen mukaan Stubb vierailee Madridissa perjantaista sunnuntaihin.

Kokous järjestetään jo 70. kertaa. Tilaisuuden tärkeimpiä teemoja ovat tänä vuonna muun muassa geopoliittinen tilanne, talouden haasteet, tekoäly ja ilmastonmuutos. Pöydällä ovat erikseen myös Venäjä, Kiina ja Lähi-itä.

Bilderberg-kokoukseen kutsutaan vuosittain noin 120–140 eri alojen päättäjää Euroopasta ja Pohjois-Amerikasta. Tapahtuman tiedotteen mukaan kutsun saivat tänä vuonna suomalaisista myös eurooppa- ja omistajaohjausministeri Anders Adlercreutz (r), Suomen pankin entinen pääjohtaja Erkki Liikanen ja Helsingin Sanomien vastaava päätoimittaja Erja Yläjärvi.


Juuri eurooppa- ja omistajaohjausministeri Anders Adlercreutz (r) kertoi valtion omistusten pienentämisestä. Kokoomuslainen "sosialisminpurkuagenda" luopua kansallisesta omistuksesta. Ja nyt hänet kutsuttaan eliitin Bilderberg-kokoukseen. Agenda lienee laittaa kansallinen omistus lihoiksi, joka on kuin housuun kuseminen pakkasessa, joka lämmittää hetken, mutta sen jälkeen on entistä tukalampaa. Kansallisomaisuudesta "kansallisaarteet" myynnissä saadut tulot tuhlataan nopeasti ja sen jälkeen ei saada näistä enää verotuloja vaan valtio köyhtyy ja otetaan lisää velkaa. Heikko valtio = heikko kansanvalta = vahva rahaeliitin valta. Stubbin mukana oloa kukaan tuskin ihmettelee "uuden maailmanjärjestyksen" tai "uuden aikakauden alku" kun vilisee tämän 888-miehen puheissa.

18

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kapitaali-imperiumin mammonan palvojien antikristillisen rahan kirkon kokoontumisajot. Eliitin pyramidihuijaus monilta yksille.

      • Anonyymi

        STUBB ajoi hallintorekistereitä eli rikkaiden TULO-tietojen salaamista. Tottakai tälläinen roisto noihin bileisiin kutsutaan.

        Haans muuten paljasti teille, kuinka pitkälle tulotietojen salailu ehti edetä, ennenkuin sopulit ryöstettiin kokonaan:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18144944/shokki-uutinen--100-tuh-rikkainta-kahmi-itselleen-yli--puolet-palkka-potista-!

        Osuus kasvaa 70%:iin, jos otetaan seuraavat 100 tuh mukaan. Teille jäi 30 %, vaikka teitä on 5,4 miljoonaa !

        Aika rosssvoja, nuo kakokepuli-"demarit"

        t. haans


      • Anonyymi

        siellä se eliitti jostain syystä ramppaa. Ja salataan tietenkin matkat!!


      • Anonyymi

      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Putler-creutz...? ... bisnes bisnes..

        https://th.bing.com/th/id/OIP.J-kf1b38A8uF67UXfIFkUAHaFj?rs=1&pid=ImgDetMain

        tavallaan myötähäpeä kun nää fasistiporvarit hallituksessa on tuo RKP-ministeri joka yhteys Venäjä-bisneksiin-

        vaikka Suomilla virallisesti Venäjä-pakotteet...

        ja nää porvari-idioottitiltut jauhaa jokapaikassa koko ajan venäjävihaa jne... mutta kukaan ei uskalla tuosta RKP-ukosta puhua mitään...

        Tässä näkyy koko Suomen olennaisin osa... RKP on kaiken yläpuolella ja määrää kaikkia puolueita, jne...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        STUBB ajoi hallintorekistereitä eli rikkaiden TULO-tietojen salaamista. Tottakai tälläinen roisto noihin bileisiin kutsutaan.

        Haans muuten paljasti teille, kuinka pitkälle tulotietojen salailu ehti edetä, ennenkuin sopulit ryöstettiin kokonaan:

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18144944/shokki-uutinen--100-tuh-rikkainta-kahmi-itselleen-yli--puolet-palkka-potista-!

        Osuus kasvaa 70%:iin, jos otetaan seuraavat 100 tuh mukaan. Teille jäi 30 %, vaikka teitä on 5,4 miljoonaa !

        Aika rosssvoja, nuo kakokepuli-"demarit"

        t. haans

        Suomen kansa olis maailman rikkain kansa ilman kokoomusta. Kataista ja Kaivoslakia...

        siinä teille KKK:ta...


    • Anonyymi

      [QUOTE="vierailija, post: 34606722"]

      Stubb on tuttu Bilderberg-kävijä jo vuodelta 2015 veronmaksajien rahoilla, vaikka salaseuran kokouksen asioita ei Suomelle kerrota.


      Ilta-Sanomat 2015: Stubb salamyhkäiseen Bilderbergiin – valtio maksaa epävirallisen kokousmatkan (linkki uutiseen aiheuttaa sensuuripoiston)

      Maailman huippuvaikuttajia keräävä Bilderberg-ryhmä julkaisi tämän vuoden kokoukseen saapuvien nimilistan.


      Alexander Stubbin matkan maksaa valtio

      Suomesta kokoukseen ovat menossa valtiovarainministeri Alexander Stubb (kok), Evan johtaja Matti Apunen sekä Perheyritysten liiton toimitusjohtaja Leena Mörttinen.


      Kokous järjestetään 11.–14. kesäkuuta 2015 Itävallan Telfs-Buchenissa.

      Valtiovarainministeriön tiedotteessa kerrotaan Bilderberg-kokouksen olevan ”epävirallinen”. Siitä huolimatta Stubbin osanotosta syntyvät kustannukset menevät veronmaksajien piikkiin. Stubbin erityisavustaja Suvi Aherto kertoo, että ministeriö maksaa lennot ja yöpymiset.


      Onko Stubb Bilderbergissä ministerinä vai yksityishenkilönä?

      – Ministeriö on maksanut matkat aiemminkin. Sillä tavoin ministeri ei ole siellä pelkästään yksityishenkilönä. Siellä käydään sekä tiukasti työhön liittyviä tapaamisia että myös vapaamuotoisempaa keskustelua ihan kuten muissakin kansainvälisissä kokouksissa, Aherto sanoo IS:lle."


      Bilderberg on kansainvälinen "talousvaikuttajien" eli ökyrikkaiden salaseura, joka on ottamassa maailman haltuunsa. On törkeää - mutta toisaalta ihan nykylinjan mukaista - että joudun veronmaksajana vielä kustantamaan meitä alistamaan pyrkivän herraseuran kokouksia!! Koskaan ei näköjään kansantaloutemme tila ole niin vakava, etteivätkö nämä Stubbit saisi reissata kansan piikkiin.

      • Anonyymi

        Oliko ne Imatran kolmoissurma enne vai jälkeen Stubbin Bilderberg-talon vierailuja?


    • Anonyymi

      Kaikki kadulle kaikki vankilaan kaikki tapetaan buhahahahahahahaha

    • Anonyymi

      Valta menee vallan luo.

      Jos tuota väittäisi maailmanhallitukseksi, niin sehän olisi sala liitto teoriaa. Huvikseen siellä vaan keskustelevat ilman mediaa.

      Raukat palestiinalaiset, jospa he tietäisivät, mitä heistä tuolla puhutaan.

      • Anonyymi

        ei ole maailmanhallitus-

        - vaan maailmanhallituksen eli illuminaatin ohjeistamis-kokous asiamiehilleen kuten tuollaisille Stoobeille jne- jotka ohjeistetaan Suomen tuhoamiseen---

        eiks Purra porvariorpot ole mukana--.--.??

        tarkoittaa että Suomi on jo niin tuhottu ja fasistien hallussa että heitä ei tartte enää ohjeistaa ja aivopestä?


      • Anonyymi

        ??!!??!!??!!

        eikös koko maailma tue nyt palestiinalaisia- juutalainen Uma-Yya Abu-Hannakin on nyt varmaan viettämässä luksus-elämää Belgiassa...


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Taas mennään ja kansa maksaa tämänkin lystin. Bilderbergistä puhuttaessa tulee mielee KLUXklux klaanin tapainen salaseura ja Stubbu siellä hillumassa valkoinen kaapu päällään.

    • Anonyymi

      Pudlercreutz- ja PUOLIVENÄLÄINEN Stubb....

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      59
      6839
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      354
      5933
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      54
      3284
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      2969
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      190
      1532
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      17
      1258
    7. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      18
      996
    8. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      55
      917
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      900
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      867
    Aihe