Vihreät ja viherpesu

19166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Vihreät - ei ääniä EU-vaaleissa!

Äänestä

Hurjaa:
”Lapsikin sen tajuaa, että St1 sponsoroi maastohiihtoa mainostaakseen tuotteitaan. Nämä tuotteet ovat pääasiassa ilmastokriisiä kiihdyttäviä fossiilisia polttoaineita.”

Äänestä
  • Miten vastaa huti?

    Äänestä

  • Ohisalo on moninaamainen poliitikko.

    Täysin Putiinin taskussa

    Äänestä

Eihän tämmöisiä saisi tuoda julki.

Äänestä
  • Ei tietenkään! 😂

    Äänestä

Andersson on vasemmistoliiton ehdokas; miksi ei selvästi julki, että kannattaa kommunismia? Eli samanlaista järjestelmäää kuin Pohjois-Koreassa!

Äänestä
  • Kommunistisessa Pohjois-Koreassa EI ole lainkaan ihmisoikeuksia! Miten Andersson ja vasemmistoliitto voivat haluta tällaista EU:hun SDP:n ja RKP:n tukemana???

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kommunistisessa Pohjois-Koreassa EI ole lainkaan ihmisoikeuksia! Miten Andersson ja vasemmistoliitto voivat haluta tällaista EU:hun SDP:n ja RKP:n tukemana???

    Laita- ja äärivasemmisto ovat vaarallisia Euroopassa, jos pääsevät lisääntymään!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Laita- ja äärivasemmisto ovat vaarallisia Euroopassa, jos pääsevät lisääntymään!

    Siksi Persut voittoon, jotta kommunismi ei leviä Eurooppaan!

    Äänestä

Jos vanha hallitus olisi jatkanut olisi raja auki ja äidinkielenä venäjä. Rajaa ei MISSÄÄN tapauksessa saa kokonaan sulkea,näin linjasi Marinin hallitus Onneksi nyt on persu sisäministerinä.. Ei viherkommunisteille ääniä...

Äänestä
  • Kyllä! Olisimme osa ryssää, jos punikit eli sdp olisivat voittaneet kapinan 1918!

    Äänestä

Näin:
Ihmiset ovat tyhmiä, jos äänestävät äärivasemmistoa, joka kannattaa Putinia, vasemmistoliitto ja sdp haaveilevat uudesta kommunistisesta Neuvostoliitosta! NL kaatui, joten on jo nähty, että kommunismi-sosialismi ei vaan toimi!
Kaikilla oli kurjaa ja köyhyys rehotti kuten nyt Kiinassa ja Pohjois-Koreassa; ei ole ihmisoikeuksia eikä ruokaa mutta johtajat porskuttavat ja voivat hyvin ja kansa elää nälässä ja kurjuudessa!
Varis! Pitää kieltää äärivasemmistolaisena liikkeenä!

Äänestä
  • Eivät vaan edes itse kehtaa sanoa tuota ääneen!

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Eivät vaan edes itse kehtaa sanoa tuota ääneen!

    Eivät näytä kehtaavan! 😂

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    Eivät näytä kehtaavan! 😂

    Kuka nyt kehtasi sanoa olevansa sossu tai vasemmistolainen!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ohisalon miehen firma.
https://www.markkinointiuutiset.fi/artikkelit/st1-nayttaa-raikeaa-esimerkkia-viherpesussa-fossiilifirma-tukee-ilmastokriisin-uhkaamaa-talviurheilua-niklas-kaskeala-mu-kolumni

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu