Eduskunnassa kyselytunti

Käynnissä on eduskunnan kyselytunti.
Taas Halla-Ahi antaa kysymys vuoron hallituksen Kokoomukselle.
On keksitty tämmöinen juttu, jolla Orpo pääsee kehumaan hallitusta
Kyselytunnilla opposito kysyy, hallitus vastaa, ei toisinpäin
7164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Äsken joku kokoomuksen nuorimies kehui ORPOA ja nyt joku pörröpää tytteli samasta puolueesta esitti käsikirjoitetun kysymyksen kokoomuksen erinomaisuudesta.

Äänestä
  • Tämä on ongelma meidän demokratiassa.
    Joka kerta sama juttu.
    Pitänee lähettää Halla-Aholle sähköpostia ja omille edustajille.
    Ei sano Purra, meille ei tämä käy

    Äänestä

  • Ja vielä joku persutätikin sovitusti häiritsi kyselytuntia. Ja samma på svenska RKP vei aikaa opposition kysymyksistä .

    Äänestä

Viime hallituskaudella mm tuppeen sahattu lauta antoi puheenvuoroja ja päätti keskustelun siihen, kun ministeri tai hallituspuolueen edustaja oli häviämässä debaatin.

Äänestä
  • Häviämässä 😂🤣🤣 ei antanut esittää samaakysymystä montakertaa.
    Persut jopa viivyttelivät ollessaan opposittiossa, sehän heidän paikka onkin, jos Keskusta tulee Kokoomuksen aisapariksi.
    Persut ihmettelevät miksei kukaan halua heidän kanssaan yhteistyöhön, 🤔🤔 mahtaisiko johtua teidän äänestäjäkunnan lapsellisita ja ei rakentavista kommenteista.
    Kokoomus tarvitsi nyt sopivaapuoluetta tekemään likaisentyön, siihen suostui vain kokematonmat PS:set. Orpo jo naureskelee ja ajattelee tulevia eduskuntavaaleja. Persut ovat 👨‍🦯‍➡️🧑‍🦯👩‍🦯‍➡️

    Äänestä

kyllä täytyy sanoo että olipa taasen epävarmaa ja hapuilevaa puhetta orpolta kyselytunnilla, Vastausta ei osaa antaa mihinkään ja vaikka kuinka vakavasta asiasta olisi kyse niin siinä vieressä Purra naureskelee,

Eipä näiltä kahdelta oikeen muuta osaa odottaakkaan.

Äänestä

Mitäs tykkäsitte Ohisalo puhelimesta lukemisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Käynnissä on eduskunnan kyselytunti.
Taas Halla-Ahi antaa kysymys vuoron hallituksen Kokoomukselle.
On keksitty tämmöinen juttu, jolla Orpo pääsee kehumaan hallitusta
Kyselytunnilla opposito kysyy, hallitus vastaa, ei toisinpäin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu