Pride-tapahtuman lähestyessä alkaa tunnelma tiivistymään.
Perussuomalaiset ovat avoimen vihamielisiä vähemmistöjä kohtaan. Milloin savustavat omat luonnonoikkunsa pihalle?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010465907.html
Perussuomalaiset ovat avoimen vihamielisiä vähemmistöjä kohtaan. Milloin savustavat omat luonnonoikkunsa pihalle?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000010465907.html
Vastaukset 101
Vanhimmat
Ei kai se homous ole ongelma, vaan miten sitä mainostetaan ja tuodaan julki. Jos elää normaalissa parisuhteessa, käy töissä ja puoliso omassa, ketä se häiritsee onko siellä kotona samaa vai eri sukupuolta oleva kumppani.
"normaalissa parisuhteessa"
Homostelu ei ole normaalia parisuhdetoimintaa. Se on sairasta pervoilua, jota KD & PS vastustaa.
🤔🤔🤔 on taas Persulla äänimuuttunut sitten presidenttivaalien jälkeen.
Valehtelu tulee Persulta luontevasti.
Vaikka omassapuoluessa sellainen on, jopa ylistetään.
Kummaa porukkaa nuo Persut.
Suuri osa eronneista pareista on enemmän tai vähemmän , homopari, lesbopari yms.
Näin se vaan on kun mies ja nainen kokeilee yhdesäasumista.
Moni tajuaa sen vasta liian myöhään.0
Persu pettää aina.
Ihan sama paitsi fobikoille. Mutta persut hyväksyy vain omat homot. Siinäkin pitää jakaa ihmiset.
Ai vastustaa ?????
Tottakai.
Juuri näin👍
Älä muuta sano. Nuoret persut äänesti pari poika persua eduskuntaan ja vanhat persut ei ymmärrä kuinka paljon heissä on persuja. Nyt jo 3 eduskunnassa
Hyvä pointti. Tärkeintä on, että parisuhteessa ja perheessä vallitsee rakkaus, kunnioitus ja tasapaino.
Homopersu minäkin.
Tokihan persuissa omat luonnonoikut sallitaan. Sen vuoksi on kahdet rattaat.
Aatukin sieti niitä niin kauan kun ne olivat hyödyksi .
Sivarihomppelit ovat hyviä miinanpolkijoita etulinjassa.
Jussi etuvartiossa.
Ei vielä kukaan änkyrä Persu ole vastannut.
Jospa sellaisia on vain mielikuvituksessasi?
Erittäin hyvä kysymys.
Persut ovat profiloituneet normaaleiden ja isänmaaallisten ihmisien edunvalvojiksi.
Siitä huolimatta iso osa heistä on vähemmistöhinttapuleja putinisteja.
Persu pettää ja valehtelee aina.
Onko flaneIIipaita kuulolla? Voisit itse vastata. Edes tiktokissa.
Tai Wigelius.
Miksi valehtelet?
Jos rasismista puhutaan, niin vihervassut ovat rasistisia omaa kansaa kohtaan.
He nostaa tulijauskonnon miehet ykköseksi ihmisarvossa. Suomalainen heteromies joka syö lihaa, ja vieläpä asuu peräkylällä äitinsä kanssa, tällainen ihminen on vihervassujen mielestä alinta mahdollista kastia.
Vihervassut syyllistyy rasismiin kymmenen kertaa enemmän kuin Persut.
Vihervassut kannattaa äärimmäisen rasistista intersektionaalisuutta.
Taas Anders Breivikiä ihaileva äärioikeistopersu suoltaa typeriä valheitaan. Anders Breivik olisi sinusta todella ylpeä, aivan kuten on idolistasi Halla-ahostakin. Molemmat ajatte ja levitätte Breivikin sanomaa.
Valehtelet persu. Kukas se aina haukkuukaan suomalaisia , elle ole persu.
Näin tekevät.
PS-kannattajana en hyväksy minkäänlaista väkivaltaa. Te viherpuna- kannattajat hyväksytte tietyn kulttuurin tekemän väkivallan, jopa hurrasitte Haavistolle siitä, että tämä toi Suomeen julmia terroristeja valtion varoin ja Supon varoituksia kuulematta. Te viherpunakannattajat mielellään ulkoistatte pahuuden rikoksen tekijältä, jopa syytätte rikoksen uhria. Sanotte rikoksen tekijästä, murhaajasta, että hän on rikoksen uhri. Kyllä asiat täytyy sanoa niinkuin ne ovat eikä yrittää väkisin pestä mustaa valkoiseksi. Vankila ei ole ehkä tarkoituksenmukainen rangaistuspaikka rikoksen tekijöille, töihin raatamaan heidät pitäisi laittaa ja valvottuihin oloihin, toisen surmaamisesta lopun elämäkseen, pienistä rikoksista vähemmän.
" hurrasitte Haavistolle siitä, että tämä toi Suomeen julmia terroristeja valtion varoin"
Olet todellakin poerus kun pitää koko ajan olla valehtelemassa.
Miksi persuissa on edelleen homoja, jotka ovat epänormaaleja eivätkä kuulu kunnollisiin kansalaisiin?
Luonnonoikutkin pitää hyväksyä luonnonoikkuina, mutta ei heitä pidä tekemällä tehdä ja mutu-tuntumaa mainostaa.
Ei ainakaan niin kauan kun persupuolueen johto on täynnä kaappihomoja. Sehän on äärioikeistolaisissa tapana jotta ovat viettämässä turmioelämää salassa.
Salaisuudet kiinnostaa persuja.
Persut on taitavia ajamaan kaksilla rattailla.
Tupailloissa opiskellaan kakasinaamaisuutta, ja välttelemään kritiikkiä.
Juuri niin. Persujen vastauksia kritiikkiin on: koska Marin, koska maahanmuutto, koska vihervassut jne...
Hyvin sanottu.
PS:t on harvinaisen suoria ja selväjärkisiä. Viherpuna kannattajat ristiriitaisia ja aatehöperöitä.
Kyllä persujen pitäisi olla sanojensa ja arvojensa mukaisia ja näyttää kaikille, että homopervoilulle ei ole persuissa mitään sijaa, eikä mamujakaan hyysätä. Joten Tynkylle ja tämän kotimamulle kenkää persuista heti!
Ja molemmille vielä pakkopalautus Venäjälle.
Olisihan se outoa, jos jotakin ei hyväksyttäisi johonkin vaikka ison nenänsä takia. Ominaisuuksia on monia, ei sen kummoisempaa.
Rautakangella?
Mitä lapsetkin tuosta ajattelevat. Kun musta ja valkoinen mies telakoituvat. 🤔
Ottavat tietenkin mallia! Kohta jokaisella pojalla on musta poikakaveri.
Äläs yllytä tuon enempää Suomen nuorisoa jotka ovat muutenkin ottaneet opiksensa Sebusta sillä hänellahän on sellainen poikakaveri joka ei ole matu taikka mamu vaan ihan rehellinen puksista-poks-persu.
Vihervasemmistollehan homous on ongelma. Te olette yleisimpiä käyttämään homoutta edelleen häpeäleimana ja samaan syssyyn olette olevinaan suvaitsevia.😂
Vihervassuri ei ymmärrä edes omaa puhettaan, on niin kaikesta ulalla.
Niin onkin vaan persuissa tuo homostelu on aivan normaalia. Ihmettelen vaan tuota persujen kaksoistandardeja kun kuitenkin persuministerit boikotoivat tulevaa Seta-paraatia. Miksi näin !
Perussuomalaiset ovat avoimen vihamielisiä kaikkia suoamalsiaia kohtaan.
PS on oman maan ja kansan puolue, toimii oman maan ja kansan parhaaksi, se näkyy kaikessa. Viherpuna politiikot sen sijaan kumartavat syvään EU:lle ja muulle maailmalle ja pyllistävät irvokkaasti omalle maalle ja kansalle.
Vaan missä on tuo persujen oma maa ja sen kansa ? Tiedätkö vastauksen tähän ?
Meillä Perussuomalaisissa ei homoja suvaita!
"meillä" laitavihervasemmistossa homostelu on kunnia-asia.
Haha. Vain omassa porukassa suvaitaan .Tynkkynen ja Wigelius ovat sankareita.
Ei ni ... sillä olemme mörkönaamaisia väkivaltaisia väkivaltarikollisia joten homostelu on meistä niin kaukana kun vain on ikinä mahdollista.
Vihamielisyys prideä kohtaan on ihan eri asia kuin vihamielisyys seksuaalivähemmistöjä kohtaan, mutta tuttuun tapaan punakapinalliset sötköttää nämä asiat keskenään, koska rehellisesti on niin pirun vaikea puhua.
Pride = wokevasemmistolainen ilmiö, jossa käytetään hyväksi seksuaalivähemmistöjä wokevasemmistolaisen ideologian vahvistamiseksi.
Homoseksuaali = on ihminen, yksilö.
Miten nämä asiat voidaan edes läpällä ja kännissä yhdistellä? No, vassarille mikään ei ole mahdotonta.
Se on ihan oikein. Liikaahan ne hintit hilluukin joka paikassa.
Chillailevatko ostareilla joutilaina?
Persut on itse asiassa pride-salaseura.
Ovat vaan naamioineet toimintansa "muka homovastaisuudella".
Persut suhtautuvat neutraalisti homoseksuaaleihin.
Persut suhtautuvat kuitenkin kielteisesti homoseksuaalisuudella öyhöttämiseen. Aivan kuten uskonnolla tai luonnonsuojelulla öyhöttämiseen.
Mutta kun mamu. Mutta kun EU. Mutta kun Marin. Mutta kun Haavisto.
Sivarihomppelius on persujen kantava voima, ei vastuun kantaminen ja isänmaan etu.
Sitten ei muuta kuin ääni persuille.
Persut ajelevat kaksilla rattailla tässäkin asiassa.
Persujen mielestä ihmisellä on vain yksi sallittu geenisetti, eli valkoinen hetero ylivaltias mies, jonka eukko on nyrkin ja hellan välissä, ja eletään ikuista 1800-lukua.
Käytännössä persut ovat kuitenkin heiveröisiä homppeleita, jotka eivät uskalla edes miestenkoulua käydä.
Säälittävä akkalauma, jos sallitaan kiteyttää käytännön persut.
Ps itkuiikka homppeli pyrkii nyt rysseliin. Tekeekö sen musta morsian mitään työkseen vi lähteekö seuraneidiksi?
Persut ei salli homostelua muille kuin itselleen. Ovat omineet homouden yksinoikeudekseen.
Myös Kelan tuet ovat persujen mielestä vain heidän yksinoikeus 🤣😂🤣😂🤣
Pride kulkue ? Ei voi olla niin että homous on jo lapsissakin. Ei sitä tarvitse mainostaa lasten kautta. Viedään lapset marssimaan koirineen. Ei kummakaan kun kersat tekevät lävistyksiä, punasine sinisine tukkineen kun vanhemmat antavat luvan ja ovat esimerkki minkälainen lapsi tulee olemaan koko elämänsä ajan. Te vanhemmat olette malli. Ei muuta.
On se harmillista kun persut ei toimikaan kuten vassarit haluaisivat niiden toimivan. Nyt on heitä vaikeampi syytellä fasismista mikä kuitenkin olisi välttämätöntä Putlerin tukemiseksi.
Se mitä mä en ymmärrä on vasemmiston kylttmätön halu edelleen kumarrella Venäjän oikeasti fasistiselle ja oikeasti homoja sortavalle johdolle.
Milloin pikku-veka äärivasemmalta ymmärtää lopettaa luokattomien troIIausten roiskimisen? Luulisi, että edes hitusen yrität saada niihin tolkkua, mutta ehkä vain olet niin tolkuton reppana, ettei se onnistu :)
Pride on vasemmiston aate, joka todellisuudessa ajaa epätasa-arvoa, vaikka muuta valehtelevat. Canselointia ei pidä Suomessa olla missään muodossa. Julkista rahaa ei tällaisille epätasa-arvon kannattajille pidä antaa.
Persu kääntää aina kaiken ylösalaisin kuten tässäkin ja kruunaa kaiken sairastamalla jokamieliltautia. Eli homot ovat alinta kastia, kun eivät ole persuja, mutta kun ovat persuja, niin ovat parhaita kaikista. Persujen homojaoshan edustaa nuorekasta ja modernia äärioikeistoa.
Höpö, höpö. Järkeä ajatteluun, eikä mutu- tunteilua, joka teilä vihervasemmistolaisia on elämisen a ja o.
Tarkasti osui ulahduksestasi päätelleen taas kalikka.
Tosiasiat on kohdattava Suomijuntit! Velalla elämisen ON LOPUTTAVA!!!
https://www.suomenuutiset.fi/purra-tosiasiat-on-nyt-kohdattava-elintaso-perustuu-valheelle-ja-velalle-ja-sen-maksun-aika-on-tulossa
Kaikki possut vikisevät aina vähän ennen teuraalle joutumista mutta se ei muuta miksikään sitä karua tosiasiaa että kulutusjuhlat ovat nyt virallisesti OHI!!!
https://www.suomenuutiset.fi/valtiovarainministeri-purra-pyrimme-tekemaan-jarkevia-ja-oikeudenmukaisia-paatoksia-mutta-emme-voi-valttya-hyvinkin-hankalilta-leikkauksilta
Sitäpaitsi se ei meille käy ;=))
https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk
Valtion velka on muodostunut kertakaikkiaan KESTÄMÄTTÖMÄKSI!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI
Ainoa tie eteenpäin on AY-liikkeen totaalinen ALASAJO!!! Vain siten voi Suomalaisen kilpailukyvyn vielä pelastaa ;P
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b82a14f-2dc0-4f72-8677-38954112c221
PS tulee ilmeisesti sanoista Persiiseen Survojat.
PS on perussuomalainen, selväjärkinen ajattelija ja toimija Suomen ja suomalaisten edun puolustaja. Se on paljon se. Onneksi on PS!
Viherpuna on taas hössön tössön aatesurvailija ja kaikessa Suomea ja suomalaisia vastaan.
Samaa vassareiden persut-sitä-persut-tätä spämmäystä on myös vauva.fi keskustelupalsta täynnä. Luulevatko ihan tosissaan tuolla tavalla vaikuttavansa mielipiteisiin?
Minun mielipiteeni on muuttunut jyrkemmäksi: spämmerit jalkapuuhun keskelle toria kaiken kansan syljettäväksi.
Persuilla alkaa nyt paska osumaan omaan tuulettimeen.
Te persuthan olette putinisteja. Käytätte samaa retoriikkaa kuin Putin, ja teillä on täsmälleen samat tavoitteet.
Saa arvostaa hyviä perusarvoja, jotka pitävät jalat tukevasti ja turvallisesti maan pinnalla. Vaikka on konservatiinen nimenomaan siinä, että koti, isänmaa ja uskonto ovat tärkeitä, ei siinä tarvita väkivaltaa ja vallanhimoa valloittaa muita itsenäisiä maita kuten Venäjän Putinilla on.
PS arvostaa sananvapautta, Putin taas ei. Tuossa viherpuna muistuttaa Putinia, kun haluaa tukkia toisinajattelijoiden suut ja tulkitsee ihmisten puheita omalla yhden dikatuurin viherajattelun tulkinnalla.
PS on Venäjän hyökkäyssotaa vastaan ja se kertoo hyvin, kuinka PS ei hyväksy Putinin käyttämää julmaa väkivaltaa valloittamiseen muita maita ja sotiakseen länsimaisia demokraattisia arvoja vastaan.
Persut tulee pohjan vetämään ilmaiseläjiltä alta, pyykin pesu on alkanut
Tuuleen huutajilta poistuu huuhailusta ILO
Persujen tavoite on sallia Kela-tuet vain persuille. Siksihän ovat kateellisia mm. turvapaikanhakijoille, koska ovat samalla hillopurkilla.
Viherpuna politiikka on nimenomaan toimettomuuden tukemispolitiikkaa ja hyysäämistä kansalaisen omien voimavarojen tukahduttamista.
Kun kansalaisilta vaaditaan muutakin kuin pelkkä laiskottelu ja muiden kustannuksella eläminen, jo viherpuna nostaa siitä älämölön.
Kaikki oli suomalainen tai muualta tullut ja on työkykyinen-.ikäinen on saatava aktivoitumaan. Siten olisi paras kaikkien kannalta.
Kantasuomalaisten homostelu alkaa tosiaankin olemaan jo ongelma. Muslimejakin kuvottaa tuo nainen nainen ja mies mies parittelu ja käsikädessä kävely suurien asutuskeskuksien ympäristössä. Olisi vitsalla töitä.
Onneksi on vielä puolueita, joissa on vain naisia ja miehiä. Muunsukupuoliset ja eläimiin sekaantujat menkööt muihin puolueisiin.
Voi pientä "mielipidevaikuttajaa".
Luonnonoikut ovat luonnonoikkuja, mutta ei heidän takia tarvitse luonnollista ihmiskäsitystä muuttaa.
Viherpuna akat ovat ilkeästi S. Tynkkysen kimpussa vaikka tämä kuuluu sp- vähemmistöön, ristiriitaista on heidän käytöksensä. Fiksua on kunnioittaa jokaista sellaisena kuin on ja käyttäytyä sen mukaan, vaikka ei henkilöstä jostakin syystä pitäisikään, mutta vihervassut eivät ole fiksuja.
Mikä on "luonnollinen ihmiskäsitys"?
Ihmisen geenit voidaan järjestellä useampaan eri järjestykseen mitä on Saharassa hiekanjyviä.
Mikä geenisetti on mielestäsi se "luonnollinen"?
Kirjatkin ovat mustaa valkoisella ihan normaalisti.
Musta painetaan valkoiseen myös kirjojen teksteissä normaalisti.
Persuissa ei eritellä ketään, sinne kelpaa siat ja kaikki eliöt maanpäältä kun yritetään pitää kannatusluvut yli 10% .
Eritteet ovat lähellä persujen sydäntä.
Kolmestaanko homopersut homostelee eduskunnassa?
Siltähän tuo vaikuttaa.
Mikäpä sen persumpaa kuin homostella työajalla veronmaksajien piikkiin.
Persuilla on paljon tärkeämpää mietittävää, kuin jonkun seksuaalisuus tai ihonväri. Pienpuolueilla (Vihreät, Vasemmisto) Suomessa ei taas tunnu muuta olevankaan kuin pridesirkukset sun muut, mitään muuta aatetta tuolta ei heijastu läpi.
Kuka varasti Pedersören kunnan Pride-liput?
https://yle.fi/a/74-20091862
Aikaisintaan vaalipäivän jälkeen.