Vielä joku aika sitten Suomen Sisun sivuilla mainostettiin Sarastus-linkin kautta akselerationisti Marko Meretvuon kirjaa "Kaaoksen reunalla".
https://sarastuslehti.com/2024/04/18/kasikirja-akselerationistiselle-nuorisolle/
Katsokaapas aikuiset, missä seurassa kakaranne liikkuvat. Ei tarvitse sitten jälkeenpäin ihmetellä, että missä kohtaa mopo on karannut käsistä.
"Jopa 13-vuotiaita värvätään äärioikeiston riveihin Suomessa – näin se tapahtuu.
Kankaanpään epäillyssä terrorismin suunnittelurikoksessa huomion kiinnitti epäiltyjen nuori ikä. Äärioikeistolla onkin nykyisin omat nuorisojärjestöt, Kansallissosialistinuoret ja Uudenmaan akseli, jotka rekrytoivat toimintaansa jopa yläasteikäisiä nuoria valtakunnallisesti."
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/7ff07fb6-234f-45e1-b1e3-5a3a826cda54
"Suomen Sisu sai jäseniään politiikan huipulle – ”Strategiset tavoitteet on pitkälti saavutettu”"
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009827849.html
"Suomen Sisu piti tapaamisen PS:n puoluekokouksessa"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/30fe88aa-d6ed-4bd3-b8a1-4ce700c48639
Ovatko Suomen Sisun akselinuorisojärjestöt Suomen oma Hitler-Jugend-järjestö?
12
150
Vastaukset
- Anonyymi
Immoslaisilla ei mitään sanottavaa?
- Anonyymi
Tiesithän, että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet yli 100 000 000 ihmistä. Persut 0.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiesithän, että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet yli 100 000 000 ihmistä. Persut 0.
Ei ole vassarit murhanneet vaan kommarit, joten älähän valehtele! Täten vassarit 0 ja persut epämääräinen nolla, jos Vornanen olisikin osunut tai Meretvuon pommeissa ollut ruutia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiesithän, että vassarit on lähihistorian aikana murhanneet yli 100 000 000 ihmistä. Persut 0.
Tiesithän persumulkku ,että Göbbels hoki samaa asiaa ja onnistui luomaan joukon samanlaisia typeryksiä kuin sinä. Göbbelsin hommat kohdistu juutalaisiin ja sinulla kusipäällä johonkin "vassareihin".
- Anonyymi
Ei mikään ihme että Supo pitää äärioikeistolaisia terroristinalkuja yhtä vakavana uhkana Suomen turvallisuudelle kuin radikaaleja islamisteja.
https://supo.fi/uhka-arvio- Anonyymi
Ainoat viime vuosina oikeuteen joutuneet terroristiporukat Suomessa ovat olleet äärioikeistolaisia.
- Anonyymi
Tiesithän, että sosiaalidemokraatti Antti Lindtman riehui aseen kanssa natsiporukassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tiesithän, että sosiaalidemokraatti Antti Lindtman riehui aseen kanssa natsiporukassa.
Persuvalhe! Näytelmäkerhon pikkujoulussako oikeat aseet käytössä? Onko persulla todisteet olemassa aidoista tuliaseista?
Miksi sinä äärioikeistolainen laulat samoja lauluja kuin Kreml? Rupla rules?
"Kirjailija Sofi Oksasen mukaan Putin käy sotaa naisia vastaan. Sodan keinoina ovat alistaminen, seksuaalirikokset ja häpäiseminen. Häväistyssotaan liittyy myös se, että Suomen entistä pääministeriä, Sanna Marinia, on Venäjällä haukuttu keskitysleirien arjalaisnatsiksi."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/81846848-4fa1-47d0-9014-869fa4a412ee
- Anonyymi
En yhtään tiedä mutta vasemmistoaate on murhannut sata miljoonaa ihmistä. Sen tiedän.
- Anonyymi
Silti se on salonkikelpoinen. Hullua.
- Anonyymi
Niin, se äärimmäisin vasemmistoaate. Älä leimaa maltillisempia samaan porukkaan, koska heillä ei ole mitään yhtymäkohtaa tuon ääriaatteen kanssa.
- Anonyymi
Ei ne ovat Halla-Aho - Jugend nuorisojärjestö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837111Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267063Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1096168Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845238Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635205Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274595Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv173477Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003390