SDP:n kyborgi Antti, aikoo säästää 6 miljardia tuomalla suomeen 120 000 pakolaista.
Kyllä, pakolaisten lähtömaa säästää 6 miljardia vuodessa kun suomi kustantaa elon.
Kyllä, pakolaisten lähtömaa säästää 6 miljardia vuodessa kun suomi kustantaa elon.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Antti on NERO!!!
.
SDP:n LaitaVasemmiston AnttiKantti KarvaJalka VALEHTELEE Kansalle PäinNaamaa !
Onneksi SDP:n LaitaVasemmistolle Tulee EU-vaaleissa -Varma - R Ö K Ä L E T A P P I O -
.
Mitä pakolaisten lähtömaa säästää? Ei niissä yleensä ole sosiaaliturvaa.
Se, että Veikko Vallinin kaltaiset ketkuttelijat tekevät kaikkensa, etteivät joutuisi oikeisiin töihin, ei tarkoita, että pakolaiset olisivat samanlaisia.
No ei ne aikaan pölli kaupoissa sielllä.
Antilla on tukka nyt sekasin. Liikaa heilutellut natsitervehdyksiä kansallissosialistien kokouksessa.
Näyttää että Persuja vituttaa tämä hallituksen tunarointi? Ymmärrän, on se vaikea kestää! Siksi pitää yrittää kääntää huomio jonnekin toisaalle.
Vituttaa tietenkin sekin, että kannatus laskee sitä mukaa kun kansa tajuaa, miten surkeasti hallitus on suoriutunut.
Persuilla on itkun aika. Totuus on armoton. Mitä nopeammin me saamme tämän tuhohallituksen nurin, sitä nopeammin Suomi saadaan kuntoon!
Kumpi on pelottavampi,
Arska vai Antti?
MAKE MY DAY
Jännää että kun SDP kertoo samaa kuin kokoomus, kepu, RKP, EK, SY maahanmuuttotarpeesta, niin se ei enää kelpaakaan oikeistolaisille.
Äshdeepeen anoja ei voita kukaan!
OrpoPurra ottaa 60 mrd euroa lisää velkaa 152 mrd€ -> 212 mrd€ kautensa aikana VM:n arvion mukaan ja työllisyystavoite on jo 150 000 työläistä miinuksella, joka uhkaa nostaa velanoton 65-70 mrd euroon. Onneksi Lindtmanin SDP ei pyri tällaiseen veljaantumiseen, vaan haluaa laajentaa veropohjaa veroetujen poiston kautta säilyttääkseen verorahalla ylläpidetyn hyvinvointivaltion 👍