Lopettaisin AY liikkeen

Jos minusta olisi kiinni. Liikaa Putinin käskettävissä lakot.
29217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Miljardeja mennyt poliittiiin lakkoihin. Kommunistit ja sosialistit yhteiskunnan vastustajia.

Äänestä

No pian meillä on venäjän malli ja kaikki lakot kielletään . Elokapina mielarit heitetään heti vankilaan . Eiks jee Persut .

Äänestä
  • Oligarkkien ja valtion orjia on kiva olla toivoo orpopurra .

    1Äänestä

Eikös nykyinen hallitus toimi juuri miten Putin haluaa ja toimii?

Äänestä
  • Ei hallitus lakkoile varsinkaan Putinion käskysta kuten kommunistit ja sossut lakkoilee.
    Satamat kiinni lakkoon, Putin toivoi.n

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei hallitus lakkoile varsinkaan Putinion käskysta kuten kommunistit ja sossut lakkoilee.
    Satamat kiinni lakkoon, Putin toivoi.n

    Hyvä kun hallitus lähettää hornettei Romaniaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei hallitus lakkoile varsinkaan Putinion käskysta kuten kommunistit ja sossut lakkoilee.
    Satamat kiinni lakkoon, Putin toivoi.n

    Mutta hallituksen ansiota nuo viime kuukausina olleet lakot on. Se ei kai kenellekään epäselvää.

    Nykyinen hallitus toimii kuten itänaapurin diktatuurissa aina toimittu. Ei mitään eroja. Ja Putin tykkää tästä että Suomen kansa kärsii.

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei hallitus lakkoile varsinkaan Putinion käskysta kuten kommunistit ja sossut lakkoilee.
    Satamat kiinni lakkoon, Putin toivoi.n

    Ei putinkaan lakkoile. Putin on tehnyt venäjästä autoritäärisen valtion. Samaa pelätään nyt suomessa nykyhallituksen alla.

    Äänestä

Jaa, onko käynyt liian tyhjäksi olo keskustan palstalla, kun täytyy samoja typeryyksiä toistoa nyt persupalstalla?

Äänestä

Lopettaisin persut, jos olisin jumala.

Äänestä
  • Kokoomuksen tulla ne sekoilee!

    Äänestä

Kas kas, aloituksen mongerruksesta päätellen itse Keskusta-palstan sekopää pankkomajuri. Ei ole ensimmäinen kerta kun apinoit Mussolinia ja Hitleriä. Eikä viimeinen.

Suomessa ainakin toistaiseksi perustuslaki estää moisen diktatoorisen tempauksen tekemisen. Painu siis Venäjälle Putinisi luo. Siellä toiveesi on jo toteutunut ay-liikkeen suhteen.

Äänestä
  • Halla-aho vastustaa tällaisia perustuslain turvatoimia, tai ainakin vähemmistöjen saamaa suojaa.

    Äänestä

Siinä ei ole mitään uutta että persut haluaa eroon poliittisista vastavoimistaan, keinolla millä hyvänsä. :D

Äänestä

Miksi keskusta ja persut ovat lahkolaisten käskytettävinä ja vihaavat työläisiä, sekä heidän etujätjestöä?

Maajussien ja lahkolaisten viha duunaria kohtaan on kestänyt jo vuosisadan.
Ihan vain sen takia, kun duunarin ei tarvitse enää nuolla lantasaappaita.

Lisäksi lahkolaissaarnaajat kiljuvat kommunismia ja luulevat liittojen ajavan ateismia. Hitto mitä vajakkijuntteja.

Äänestä

Ollos huoleton, poikas valveil on.

Ettekö te persut juuri laittomiksi julistaneet nuo poliittiset lakot ja nyt sitten vingutte tuollaisia.

Äänestä

Ruplajengiläiset kuuluvat EK:een.

Äänestä
  • Myös EK on ammattiliitto. Samoin MTK. Siispä lakkautetaan nekin.

    Äänestä

Natsahtava ajatus, 💯

Äänestä
  • Hitler-partikkeleita ilmassa juu.

    Äänestä

No onpa täällä varsinaista yhteiskunta-analyysia ja Suomen poliittisen historian tajua. Toki mitä tahansa mieltä saa olla, mutta tieto ei olisi pahitteeksi, kun haluaa ottaa kantaa.

Äänestä

Mites MTK ja EK?

Äänestä

00:29:25 Kehotan sinun etsivän ammattiapua itsellesi, jos kaikkea toivoa vielä ihan ei olla menetetty...!!
Putin ja AY-liike tulevat sinulle jo uniinkin ja heräät lakanat ja tyyny märkänä joka aamu. Elät mielikuvitteelisessa maailmassa.. Kannattaa hakea oikeasti apua jostakin.!!

Äänestä
  • No persut on venäjän tiellä niin monella on huoli päällä Suomen demokratian ja länsimaisten arvojen tilasta. Se on ihan ymmärrettävää jos tulee uniin asti huolet.

    Äänestä

Jos Purra tulee ikinä koskaan vastaan niin sen jälkeen se on kuollut, vannon sen.

Äänestä
  • Älä vanno. Väkivalta on pahasta eikä kuulu politiikkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Älä vanno. Väkivalta on pahasta eikä kuulu politiikkaan.

    Väkivalta on olennainen osa persupolitiikkaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Väkivalta on olennainen osa persupolitiikkaa.

    "Väkivalta on nykyään aliarvostettu ongelmanratkaisukeino" (Jussi Halla-aho).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Jos minusta olisi kiinni. Liikaa Putinin käskettävissä lakot.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu