Ateismilla on monet kasvot. Eräs niistä on usko jumalattomuuteen. Jumalattomuus kukoistaa Suomessa, eikä sen kasvot ole kauniit. Ne ihmiset, jotka kiusaavat koko ajan kristillisiä arvoja ovat täysin paatuneita, eivätkä parane. Olettamus on, että Jumala antaa tämän jatkua. Onko se mahdollista, jos matala henki, jolla on ihmisen mieli, ei osaa muuta kuin tehdä kiusaa ja olla samanlainen kuin ne jotka kauan sitten joutuivat kadotukseen, emmekä me pelkästään tuomitse, mutta ei voi odottaa ihmeitä Pyhältä Hengeltä, jos ihmiset eivät muutu. Oletko tietoinen, ettei siitä ahtaasta portista kukaan kulje vaan kaikki haluavat vain kulkea laveata tietä. Se tie vie kadotukseen, emmekä me lisäänny vaan odotamme sitä aikaa, jonka taivaallinen Isämme suo lapsilleen. Olemme odottaneet täällä, että ihmiset paranisivat, mutta tämä näyttää turhalta. Joten sanon, on aika muuttaa pois ja jättää kaikki Saatanalle. Tosin apua ei enää tule jumalattomille ihmisille. Suomi kurjistuu tyhmyyden ja välinpitämättömyyden takia, joka tuhoaa Suomen selkärangan ja perustan. Nuorempi sukupolvi, jota olemme tarkkailleet kuuluvat kadotukseen, eikä tämä asuinpaikka, jossa olen ollut riitä minulle ja taivaalliselle Isälleni. Angelus Dei..
Oletteko valmiit tulemaan kotiin, kun kutsu käy... Meillä ei ole enää aikaa, eikä paikkaa täällä maan päällä Suomessa. Olen tietoinen tästä ajasta, emmekä me hyväksy enää Suomea täällä maan päällä, joten Suomesta tulee loppu...
Ateismi on lopun alku
4
575
Vastaukset
- Anonyymi
Ei, emme ole valmiina! Ateismi (vanha vääristynyt sana), ei ole uskontojen pahin uhka, vaan toinen uskonto. Tätä "ateismi" sanaa käytettiin Antiikissa "vääräuskoisista". Toisin sanoen kilpaileva usko oli suurin uhka. Silloin ei ollut lainkaan uskonnottomia.
On ihana olla uskonnoton ja vapaa. Vapaa synnistä ja vapaa saatanasta, perkeleestä ja vapaa uskontojen kiusaamisen uhasta. Uskova on kaikkein pahin toiselle uskovalle.
Mikä on oikea usko? Niin mikähän? Uskontoja on tuhansia. Olemme uskontojen valintamyymälässä. Hirveää se on!
Mutta uskonnoton on vapaa kaikesta tuollaisesta.
Miksi muuten kirkkoja rakennettiin, vaikka Jeesus kielsi ne?- Anonyymi
Kristus itse antoi lähetyskäskyn seuraajilleen, että menkää ja tehkää kaikki kansat minun opetuslapsikseni kastamalla heitä Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimeen ja kertomalla kaiken mitä minä olen kertonut teille..
Opetuslapset saivat Pyhän Hengen vuodatuksen ja lähtivät julistamaan Pyhän Hengen kanssa Evankeliumia kaikkeen maailmaan. Jeesuksen seuraajat eli apostolit kirjoittivat alkuseurakunnille kirjeitä, jossa kehotettiin kristittyjä elämään Pyhässä Hengessä. Näin he pysyvät Jumalan Sanassa, joka on vapahtaja Kristus..
Jumalan Sanassa olevat kuuluvat Kristukselle Pyhässä Hengessä. He rakentavat hengen temppeliä jo tässä maallisessa ajassa ja elävät Jumalan Sanan kanssa maallisessa ruumissaan.
Näin kuuluisi Kristityn elää, mutta ihmisen lihallisuus on este sen toteutumiselle, siihen liittyy myös mieli, joka kuuluu ihmisille, jotka kuuluvat miehelle ja vaimolle, joilla ei ole riittävästi Jumalan Sanaa, siksi heille on annettu perusta Jumalan seurakunnan kautta, jossa he voivat elää yhdessä ja tukea toisiaan ja opetella Pyhän Hengen tuntemusta. Kristillisistä seurakunnista on muodostunut Kristilliset kirkot ihmisille, joilla on lihallisuus, eivätkä pysty olemaan kokonaisvaltaisesti Jumalan Lapsia...
Ilman Kristuksen sovitustyötä. Te ette saa Jumalan rakkautta ja armoa, koska te olette henkeä vailla, ettekä te kuolemanne jälkeenkään ymmärrä mitä tapahtui, vain uskomalla Jumalan Sanaan te pääsette perille.. Muuten te menette Kadotukseen ilman Jumalan Sanaa.. - Anonyymi
Hienoa huomata, että joku toinenkin on uskonnoton uskovainen. Meitä on harvassa nykypäivänä.
- Anonyymi
"Joten sanon, on aika muuttaa pois ja jättää "
Lupaat vaan ;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2032790Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1652496Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 64951
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait256904Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies107902Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20879Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka307874Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k453778Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22748