Kun on kieltoja lestoilla kysynkin, saako lestojen lapset pelata esimerkiksi Pleikkarilla tai Xboxilla? Niissähän on sekstistisiä pelejä. Eihän lesta saa tänne kirjoittaa mutta joka tietää niin voisi antaa vastauksen.
Saaako lesta lapset pelata tietokonepelejä?
7
504
Vastaukset
- Anonyymi
Miten on äly kännyköiden kanssa. Niissähän näkyy kaikki kun laittaa hakuja. Taitavat vanhat kuolleet lesta isännät kääntyä haudoissaan.
- Anonyymi
Eihän televisitiotakaan ollut 1800 luvulla ja kuitenki se on kielletty.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eihän televisitiotakaan ollut 1800 luvulla ja kuitenki se on kielletty.
Onko taas lesta isännän tekosia?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010649622.html
- Anonyymi
Eihän ne saa televisiosta katsoa.
- Anonyymi
Eivät saa pelata eikä kilpailla, ei edes hiihtokilpailla.
- Anonyymi
Eivätkä saa lotota.. Entä vakioveikata? Eivät varmaan saa kun eivät saa kilpailla.
Anonyymi kirjoitti:
Eivätkä saa lotota.. Entä vakioveikata? Eivät varmaan saa kun eivät saa kilpailla.
Muistaakseni Suomen ensimmäinen lottomiljonääri noin v. 1970 oli lestadiolaisiin kuulunut (ties monettako sukupolvea) kaupan kassarouva jostain Oulun korkeudelta. Heti seurakunnan patriarkat julistivat, että tämä voitto oli Jumalan lahja ja kuului koko seurakunnalle. Vaatiminen meni niin aggressiiviseksi, että rouva lähti muutamaksi kuukaudeksi serkkujensa luo Amerikkaan. Nythän oli rahaa sen verran, ettei tarvinnut sielläkään siivellä elää. Hänen myöhemmistä vaiheistaan en tiedä, mutta arvatenkin hän otti terveesti hajurakoa hihhuleihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta643315Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433137- 432518
Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1152468- 311933
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271830- 481626
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä851445- 391310
- 821169