Pakkoavioliittojen rangaistavuutta selkeytetään

"Lisäksi hallitusohjelman mukaisesti eri toimenpitein autetaan avioliittolakiin perustumattomaan niin sanottuun uskonnolliseen tai kulttuuriseen avioliittoon pakotettuja henkilöitä. Erityisen tärkeää on ohjelman mukaan pyrkiä vaikuttamaan asenteisiin asianomaisissa uskonnollisissa ja kulttuurisissa yhteisöissä."

https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/HallituksenEsitys/Sivut/HE_65+2024.aspx

Hyvä tietysti että yritetään auttaa. Paljonko voidaan, sitä en osaa sanoa. Seksiorjuus on voimissaan vielä 2000-luvullakin. :(

7

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Halonenhan kannatti nehkerivaltioiden elämää ja seksiorjuutusta ja juoksi niissä tai siis lensi

      Swasimaan kuninkaalla on ainakin 15 vaimoa ja 45 lasta

      Nekun pakenisisi elämään Kela- rahoilla Tampereelle niin siinähän kuluisi sosiaaliturvaa ja asumistukea

      http://news.bbc.co.uk/2/hi/africa/7574824.stm

    • Anonyymi
    • Eilen oli valiokunnassa lisäasiantuntija tästä. Etenee siis, seuraavana kaiketi keskustelua ja sitten mietintöluonnos.

    • Anonyymi

      Se siis Tampereella oli mannejoka tappoimustalaisnaisen ja miehet sai setaseksifeministeiltä haukut

      Joku turkkilainen teki Norjassa rikoksia ja media kirjoitti suomalainen ... tätä rataa

      Samoin shiiojen ja sunnien keskenään tekemät murhat suomalaina ei kiinnosta valiiton porukkaa tipan tippaa

      Miksi pakkoavioliitot on valittu ja setaseksi valiiton kiinnotuk seksi? Ei suomalaiset mitään pakkoaviolittoja harrasta ongelmaksi asti
      Mutta siis valiittovihreät ajaa moniavioisuutta tai jotain sen kaltsista setaseksissä ?
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18505233/pakkoavioliittojen-rangaistavuutta-selkeytetaan#comment-131307242

    • Tämä hyväksytty.

    • Anonyymi

      Suomen kuningatar Eeva oli myyty vaimoksi Ruotsiin. Eeva on maailman rikkaimman perheen äiti ja hänellä on paljon taloudellisia etuja sen takia. Koska hän saa rahaa ja hänelle myös maksetaan maailman rikkaimmman perheen elintasoon liittyvästä syystä. On ilmaista ja myös kaupoissa voi olla hänelle sopivia tarjoushintoja.

      Ruotsissa oli Lärvisestä tehty myös taloustieteellistä tutkimusta ja lähtöasetelma oli täysin väärä eli Ruotsin vaatimuksesta Lärvisen oli pakko olla köyhä suomalainen. Miksi tällaista? Ruotsi tuhoutui täysin ja nyt ruotsalaiset ovat päättäneet, ettei se siitä heidän Lärvisestä ainakaan voinut johtua. Siitä se johtui, koska Ruotsia johdettiin täysin väärillä tiedoilla 80-luvulta lähtien.

      Lärvinen oli ollut naimisissa Kaken kanssa 80-luvulla ja Kake halusi vain tappaa hänet Lärvisenä. Suomen kuninkaalliset vastustivat sitä ja hän pääsi tai joutui naimisiin Suomen kuninkaallisten kanssa poliisivartioinnin järjestämiseksi. Eeva tarvitsi poliisin suojelua Kaken takia. Sitten hänet oli myyty vaimoksi Ruotsiin eutanasialääkärille ja Ruotsin eutanasialääkäri alkoi seuraamaan häntä Suomessa ja pääsi sisään asuntoonkin. Eikä suostunut poistumaan pyynnöstä. Nyt sitten ihmetellään.

    • Anonyymi

      Tämä on aiheellinen hanke. Eräät järjestöt ovat työtä jo tehneetkin, kuten erään vuoden pakolaisnaiseksi -nimetyt henkilöt, joita on haastateltu Vapaa Ajattelija -lehdessä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      3914
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2619
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      44
      2594
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2375
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      29
      2228
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      303
      2103
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1829
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1633
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      46
      1498
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1477
    Aihe