Ne romuttaa Suomen julkisen terveydenhuollon saadakseen asiakkaita yksityiselle puolelle. Ne urpon johdolla ajaa politiikkaa jenkkimalliin. Kohta suuriosa suomalaisista ei saa mitään terveydenhoitoa. Jo nyt kokoomuksen takia syöpapotilas joutuu oottaa jonossa pitkään ja sitte potilaalle sanotaan kuolet, oisit tullu aikasemmin.
kokoomus tappaa urakalla suomalaisia ja sitte urpon mulkku kehtaa ottaa osaa yksittäisen henkilön henkirikoskuoleman johdosta. Onko urpo ja kokoomusäänestäjät niin idiootteja, ettei ne edes tajua tappavansa itte ihmisiä!
kokoomus tappaa urakalla suomalaisia ja sitte urpon mulkku kehtaa ottaa osaa yksittäisen henkilön henkirikoskuoleman johdosta. Onko urpo ja kokoomusäänestäjät niin idiootteja, ettei ne edes tajua tappavansa itte ihmisiä!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Näin se on. Kyllä kaikkien pitää jonottaa terveyskeskukseen. Älytöntä että maksukykyiset menee työterveyslääkärille, tai yksityislääkärille. Kyllä jonotus kuuluu kaikille. Mieluummin kuolla jonotukseen, kuin päästä nopeammin lääkäriin.
Ja ne omituiset silmälääkärille tai gynegoloogille menot, kyllä nekin kuuluvat terveyskeskuksen jonotusmalliin.
Kokoomus makaa Suomessa natsien kanssa. Myös euroopassa ne nai natsien kanssa! Toivottavasti kokoomuspelleillä perse kestää.
Syöpä se vasta onkin terveyskeskuksen erityislaji. Jonotat ensin kuukauden lääkäriin, sitten juokset verikokeissa eikä mitään ongelmaa ole, saat reseptin päänsärkyyn ja ehkä rauhoittavan pilleripurkin ahdistukseen.
Lopulta selviää, yksityisellä tietysti, että kyseessä onkin jo levinnyt keuhkosyöpä, joka olisi pitänyt huomata aiemminkin.
Vasemmisto-demarit ei sentään ole vielä hankkineet alennuskuponkeja ruumisarkkuihin eikä hautaustoimistoihin? Vai kuuluisko nekin yleiseen terveyskeskustoimintaan?
Aivan selvä kansan tappomeininki menossa mutta hei! sivistyneesti ja kohteliaasti kokoomuslaisittain hymyillen.
Suomen terveyskeskukset tarvitsevat välskäreitä, jotka ensin tarkistavat, tarviiko potilaaksi haluava yhtään mitään. Neuvostoliiton malli sopii suomalaiseen terveydenhoitomalliin!
Torniossa ei muita olekkaan. Kannattaako sitte mennä neuvostoliiton tai jenkkien tapoihin ja ylpeillä sillä.
Eikö näille varakkaille voi laittaa vakuutusta Amerikan malliin? Ei sielläkään mikään SOSSU maksa rikkaiden yksityistä hoitoa ja lääkärin palkkoja! Hullua hommaa!
Suomen kokoomus lähtee vanhoilla päivillä veropakolaisiksi. Palaavat ku alkava sairastaan, veronmaksajien riippakiviä.
Mitähän kaikkia tukia sieki olet ottanu elämäs aikana. Sano nyt ettet yhtään mitään. Ei tarvi olla tyhmä.
Eniten potuttaa että se "yksityinen" maksetaan samalla lailla yhteiskunnan varoista eikä kenenkään omasta pussista.
On vain semmoista kusipäistä jengiä joilla on valtava tarve olla "parempia" ja tehdä jotain hajurakoa "alempiin".
Julkiseen terveydenhoitoon ei valkoihoinen suomalainen pääse koska ne ovat täynnä matuja.
Leikkaavat ja verottavat hengiltä samaan aikaan. Miettikää mikä tekopyhä rosvopuolue hyi saatana.
Tosiasiat on kohdattava Suomijuntit! Velalla elämisen ON LOPUTTAVA!!!
https://www.suomenuutiset.fi/purra-tosiasiat-on-nyt-kohdattava-elintaso-perustuu-valheelle-ja-velalle-ja-sen-maksun-aika-on-tulossa
Kaikki possut vikisevät aina vähän ennen teuraalle joutumista mutta se ei muuta miksikään sitä karua tosiasiaa että kulutusjuhlat ovat nyt virallisesti OHI!!!
https://www.suomenuutiset.fi/valtiovarainministeri-purra-pyrimme-tekemaan-jarkevia-ja-oikeudenmukaisia-paatoksia-mutta-emme-voi-valttya-hyvinkin-hankalilta-leikkauksilta
Sitäpaitsi se ei meille käy ;=))
https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk
Valtion velka on muodostunut kertakaikkiaan KESTÄMÄTTÖMÄKSI!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI
Ainoa tie eteenpäin on AY-liikkeen totaalinen ALASAJO!!! Vain siten voi Suomalaisen kilpailukyvyn vielä pelastaa ;P
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b82a14f-2dc0-4f72-8677-38954112c221