Onhan se jo tullut selväksi. Entisenä vihreänä soluttautui persuohin ja poåulismilla pääsi johtoon.
Nyt tuhoaa kulutuksen ja elämisen vaihtaa hädin tuskin selviämiseen. Täysin vihreän puolueen taktiikkaa nopeammin ja rajummin.
Eli joko Purra on Persuihin soluttautunut äärivihreä, tai persujen äänestäjät olevat typeriä persulahkolaisia.
Tätä totuutta ei palstapersu kykene kumoamaan vaikka kuinka kiljuisi ja syyttelisi muita.
Persujen äänestäjät ovat vain sitä heikompaa ainesta.
Nyt tuhoaa kulutuksen ja elämisen vaihtaa hädin tuskin selviämiseen. Täysin vihreän puolueen taktiikkaa nopeammin ja rajummin.
Eli joko Purra on Persuihin soluttautunut äärivihreä, tai persujen äänestäjät olevat typeriä persulahkolaisia.
Tätä totuutta ei palstapersu kykene kumoamaan vaikka kuinka kiljuisi ja syyttelisi muita.
Persujen äänestäjät ovat vain sitä heikompaa ainesta.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ehkä hän vihaa kaikkea, missä jäi ulkopuoliseksi. Ehkä se oli elämää.
Elukkamainen pullistelu saattaa joissain tapauksissa palkita ja jopa hoitaa huonoa itsetuntoa, jos siitä saa ihailua rupusakilta kuin myös verenimijöiltä. Onhan se tosi coolia, jos vampyyrit polvistuvat eteen ja antavat valtaa. Siinä voi olla kyse ikuisesta kadotuksesta, siis oman minuuden luovutuksesta vampyyreille.
Purra tuhoaa Suomen koulutuksenkin. Aikuisten koulutustuen lopetus tarkoittaa, että työttömän on vaikea kouluttautua uuteen ammattiin. Purra aikoo lyhentää amiksenkin kaksivuotiseksi.
Marinin hallituksen tekemää hyvää rajalakia Purra meni muuttamaan niin, että turvapaikanhakija saa 5700 plus tietysti ylläpidon hakemuksen ajaksi. Kyllä sellainen summa lisää turvapaikanhakua köyhistä maista tänne ihan kummasti. Sillä rahalla voi käydä täällä usemmankin kerran.
Riikka ei ole rasisti.
Riikka vihaa kaikkia, ei vain suomalaisia
Tosiasiat on kohdattava Suomijuntit! Velalla elämisen ON LOPUTTAVA!!!
https://www.suomenuutiset.fi/purra-tosiasiat-on-nyt-kohdattava-elintaso-perustuu-valheelle-ja-velalle-ja-sen-maksun-aika-on-tulossa
Kaikki possut vikisevät aina vähän ennen teuraalle joutumista mutta se ei muuta miksikään sitä karua tosiasiaa että kulutusjuhlat ovat nyt virallisesti OHI!!!
https://www.suomenuutiset.fi/valtiovarainministeri-purra-pyrimme-tekemaan-jarkevia-ja-oikeudenmukaisia-paatoksia-mutta-emme-voi-valttya-hyvinkin-hankalilta-leikkauksilta
Sitäpaitsi se ei meille käy ;=))
https://mega.nz/file/9cIwXRhA#YOCjdkji0wizEP07AJJ3lWeLW7OC8uSczqwpDeX9tnk
Valtion velka on muodostunut kertakaikkiaan KESTÄMÄTTÖMÄKSI!!!
https://www.youtube.com/watch?v=9CVqA7FGeuI
Ainoa tie eteenpäin on AY-liikkeen totaalinen ALASAJO!!! Vain siten voi Suomalaisen kilpailukyvyn vielä pelastaa ;P
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/2b82a14f-2dc0-4f72-8677-38954112c221
Kerro Purralle että lopettaa velan ottamisen ja rokottaa edes vähän korkkareita.
Aloittaja ilmentää omaa, vihervasemmistolaista vihaansa. Eivät ole henkisesti kovin tasapainoisia ihmisiä, kuten huomaa.
Mitä tulee Riikan ulkonäköön, kyseessä on yksi viehättävimmistä poliitikoista Suomessa.
Kauneus ja lahjakkuus harvoin kohtaavat samassa päässä, mutta Riikka taitaa myös juontajan hommat varmuudella. Kyseessä on persupuolueen entinen poliittinen suunnittelija. Ei olisi kovin monesta kyseiseen luottamustehtävään.😍
https://www.youtube.com/watch?v=eQ0dga7YJSA
Taasko Eero heräsit kesken päikkärien?
https://youtu.be/quhNej6IPpY?si=RERwNF01-YLb3bpd