Kristinuskon kiinnostus seksuaalisuuteen

Vihdoinkin löytyi henkilö joka selittää tämän kristittyjen oudon kiinnostuksen muiden ihmisten seksuaalisuuteen. Asia on aina ollut kummallinen, eikä kukaan ole osannut selkeästi selittää että mistä on kyse, on vain toisteltu raamatun jakeita. Mutta nyt pastori puhuu selkeää asiaa josta pystyy vihdoinkin käsittämään mistä on kyse.


Is There Demonic Principality Behind the Gay Agenda?

Vlad Savchuk
1.46M subscriber

4

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Odotellan vladin kärähtämistä poikaprstituoidun kanssa....

        Seksuaalisuutensa kanssa sinut olevan ei tarvitse jauhaa muiden käyttäytymisestä - silkkaa kademieltä osoittavat nämä taikauskoiset.


      • he-ma kirjoitti:

        Odotellan vladin kärähtämistä poikaprstituoidun kanssa....

        Seksuaalisuutensa kanssa sinut olevan ei tarvitse jauhaa muiden käyttäytymisestä - silkkaa kademieltä osoittavat nämä taikauskoiset.

        Haha!.... kieltämättä jokin Vladin käytöksessä on hieman naismaista, jotkin eleet tai liikkeet. En pitäisi sitä mitenkään mahdottomana että hän olisi itse joskus omannut seksuaalista "kieroutuneisuutta", ja olisi "parantunut" siitä uskon avulla. Ei varmaan ikinä myönnä, tai en tiedä kun en ole katsonut kuin muutamia sen videoita.

        Mutta jos katsot videon noin puoleen väliin asti, niin selviää se mistä tämä kammo seksuaalivähemmistöjä kohtaan johtuu; seksuaalisesti poikkeavat ovat demonisen vaikutuksen alaisia. Ja tähän seikkaan myös perustuvat ne amerikkalaiset lahkot jotka yrittävät "parantaa" homoseksuaaleja.


    • Eräs ehdottoman tärkeä ja kiistämätön asia tuossa puheessa oli, sateenkaaren käytöstä symbolina. Tuossa videolla kertoo että alunperin lbgt:n symboli oli vaaleanpunainen kolmio, sitten se muutettiin (tahallisesti) sateenkaari-lipuksi.

      Sateenkaari on tärkeä symboli alkuperäiskansoille, sateenkaari on luonnon oma symboli. Sateenkaari löytyy raamatusta, eri kansojen vanhoista tarinoista.
      Sateenkaari kuuluu kaikille maailman ihmisille, eikä pienelle vähemmistölle.

      Ongelma mihin kiinnitän huomiota on se että otetaan tunnettu symboli ja tehdään sillä politiikkaa. Samoin tehtiin 30-luvun saksassa vasta vähän aikaa sitten, nyt heidän varastamansa symboli tunnetaan länsimaissa vain sillä poliittisella merkityksellä mikä sille annettiin.
      Samoin on käynyt nyt sateenkaaren kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      148
      13137
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9591
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      94
      9084
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      13
      7705
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      38
      6704
    6. 147
      6124
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      15
      3114
    8. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      391
      1179
    9. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1123
    10. YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet

      www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutos­neuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl
      Imatra
      84
      980
    Aihe