Venäjä täytyy tuhota lopullisesti

Siis tämä tarkoittaa sitä, että venäjää ei ole muualla kuin histian lehdillä. Siitä maasta täytyy tuhota kaikki. "Ihmiset", talot, sillat, kaikki infra mitä siellä ikinä onkaan. Myös hautausmaat. Sinne ei saa jäädä mitään.
3104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ensin Suomi voisi julistaa Venäjän kauppasaartoon, jolloin näivettäisimme sen tehokkaasti. Sitten se romahtaa about 09/25.

Äänestä

Kuinka sekaisin olet?

Äänestä

Suomalaiset on kuin venäläiset, samat ongelmat. Tuhoamisen ja hyökkäilyn halu on suomalaisilla ehkä jopa suurempi, kuin venäläisillä. Suomi on pieni räkyttävä maa, joka halustaan huolimatta ei uskalla hyökätä Venäjälle.
Ehkä Nato auttaa sotimisessa? Vai onko sittenkin niin, että Nato pitääkin räyhääjäpojat ojennyksessa, ja unelmasota jaa kokematta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis tämä tarkoittaa sitä, että venäjää ei ole muualla kuin histian lehdillä. Siitä maasta täytyy tuhota kaikki. "Ihmiset", talot, sillat, kaikki infra mitä siellä ikinä onkaan. Myös hautausmaat. Sinne ei saa jäädä mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu