Mä kun katsoin toissa päivänä youtubevideon jossa juice valottaa omasta itsestään niin todellakin siis tunsin heti samaistumista kun hän sannoo muun muassa että hän on kuin saippua eli häneen ei saada otetta kun pakenee heti ja hän sellainen ettei häntä voi kontrolloida kukaan.
Onko taiteilijoilla yleensäkin taipumuksia tuollaiseen että taiteilijaluonteiset "valuvat" herkästi taiteisiin&taidealalle vai sorrunko nyt yleistämiseen??????
oliko juice leskisellä aspergerin syndrooma????
2
677
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä, Juice Leskisellä todella oli Aspergerin oireyhtymä. Asiasta voi lukea esimerkiksi tästä artikkelista:
https://www.iltalehti.fi/mielijamasennus/a/200812228659018- Anonyymi
juice oli tarkkanäköisimpi kriitikoita joka musansa kautta otti kantaa eri yhteiskunnan asioihin eli oli tavallaan poliittinenkin kannanottoja, tosin musiikkinsa kautta.
Hyvinkin tarkkanäköinen ettei kovin montaa samanlaista ole ollut kait eli yhtä tarkkanäköistä kriitikkoa joka uskalsi avata suunsa asialle kuin asialle jos näki puutteita ja juice näki helposti ongelmia koska oli älykäs ihminen. Hän kritisoi oikeastaan kaikkia poliittisia aatesuuntia ja jätti itsestään mun mielestä älykkään vaikutelman koska oli poliittisesti puolueeton eli kun politiikassa on usein iso ongelma se, että monet puolueet&poliitikot itsepäisesti eivät luovu omasta puolueensa näkökannasta vaikka varmasti tietävät olevansa väärässä mutta pakko omaa linjaa vetää mutta juice ei tykännyt tästä muistaakseni enkä minäkään tykkää koska minusta pitää olla puolueeton&rehellinen.
Musa oli myös juicella loistavaa että hän ei ainoosrtaan elänyt hiteistään vaan kokonaisuus oli hallinnassa. Sanotaanko näin että 90-luvulta alkoi alamäki mitä tulee sävellyksiin. Vielä vuonna 90 soololevyllään sinä hän on aika elementissään muutamia kertoja kuten kappaleet los siete hermanos ja rakkaus ja minä.
Kokosi eri orkestereita. Pääkeskus oli kuitenkin juice kun rustasi tekstit ja sävelsi kappaleet ja orkesterin ukkelit soitti loistavasti että oli siellä mikä tahansa bändi, oli sitten coitus int, tai sinä levyllä soittava orkka niin lopputulos oli hienoa kuultavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854960- 432756
- 952724
- 1982390
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj281953- 1331949
- 1781560
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161471Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3581279Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51249