Li Andersoin voittaa kaikessa Riikka Purran

Purra on tyhjäntoimittaja seinäruusi. Li rokkaa.
44240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 44

Vanhimmat

Näin on!

Äänestä
  • Purra voi joutua nyt erotetuksi, persut eivät anteeksi antele.

    Äänestä

Eli on myös hölmömpi..

Äänestä
  • Ei, mutta on kauniimpi, älykkäämpi ja kohteliaampi.

    Äänestä

voi viddu, putinistit otti kovan tuloksen

Äänestä
  • joo, hyvin tuli turpaan!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    joo, hyvin tuli turpaan!

    Persut otti kunnolla.

    Äänestä

Verratkaapa Anderssonin ja Purran lukiotuloksia.
Kummallakohan on paremmat arvosanat? Li Anderssonilla on huippu todistus.

Äänestä
  • Minulla on todistuksessa 6 laudaturia mutten ikinä ole äänestänyt vasemmistoa. En ole köyhä.

    Äänestä

  • Jallishan kysyi, hei montako yritystä Li olet perustanut?

    Äänestä

Eikä ota vastuuta mistään ilotalo preerialla menosta luottokorttilaskut ovat tulleet maksuun

Äänestä
  • Päätti lähtee karkuun Bryssel

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Päätti lähtee karkuun Bryssel

    viiniä ja hyvää ruokaa riittää brysselissä

    Äänestä

Polttaa myös rahaa iloisesti

Äänestä
  • Höpö juttuja.

    Äänestä

Osaa vinguttaa visaa laskun hoitaa joku muu

Äänestä
  • Älä levittele höpöjuttuja.

    Äänestä

  • Juuri näin, muiden pitää luoda ne verorahat, joista veroista maksetaan Liin ja hänen kaltaisensa palkat.

    Äänestä

Yle.n ikoni. Li on eu.n roskapuolueseen kuuluva kalifaatti.

Äänestä

Purfan pitäisi nyt ampua joku, niin kannatus nousisi.

Äänestä

AP Gubta on dysfaatikko.

Äänestä

Kyllä nyt uhotaan, kenraali Lee poistuu eduskunnasta, vasemmisto siirtyy euroopan äärivasemmiston haltuun...tämä oli Leen unelma, nyt voi organisoida iskuja EU:sta käsin.

Lee tuo terrorismin suomeen!

Äänestä
  • Lee on tyypillinen terroristi johtaja, sitkeesti vaan roikkuu ja räksyttää kunnes saa rarpeeksi valtaa, sitten alkaa käskyttää operaatioita. Iskuja tulossa äärivasureilta.

    Äänestä

Li tuntee hyvin köyhien asiat. Avopuoliso Pursiainen tienasi vuonna 2022 vain päälle 8000 euroa, kun köyhyysrajana pidetään Suomessa vajaan 15000 euron vuosituloja.

Äänestä
  • Ja tällaisiin käsiin antaisit talousasioidesi (=valtio) hoidon?

    Äänestä

Itkupilli- Riikka on tasapuolinen. Ensin leikkasi Suomen vähävaraisista ja eläkeläisiltä, nyt leikkasi kunnolla persujen kannatuksesta.

Äänestä
  • On pakko leikata kun vihervasemmisto eli yli varojen. Tätä tyhmät eivät vieläkään tajua.

    Äänestä

Li ja vasemmisto voittaa Purran velanotossa. Tai on jo voittanut.

Äänestä
  • purran velkasaldo on mieletön riikka ja petteri ovat tuhonneet suomen onneksi riikka persuineen lyötiin kanveesiin sieltä ei enää nousta.

    Äänestä

Li on maahanmuuttoystävällinen. Lambedusan saari on täynnä ihmisiä, jotka haluavat parempaa elämää. Siinä vinkki Liille.

Äänestä
  • Kaikki Suomeen vaan

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Kaikki Suomeen vaan

    Vassarit sanovat, että kansainvälisiä sopimuksia tulee aina noudattaa ja kaikkien tulee saada hakea turvapaikkaa. Kaiketi hän nyt edistää tuota asiaa eu-parlamentissa.
    Perästä kuuluu.

    Äänestä

Li tienaa nyt enemmän kuin Riikka. Kyselytunneilla ja muualla Liin hampaissa oli aina suurituloiset. Onko hän nyt itsensä kimpussa?

Äänestä
  • Lii on tosiaan meppikautensa jälkeen miljonääri.

    Äänestä

Katsotaan kun Li toteuttaa vaalilupauksensa. Mukana kaikenlaista kivaa moneen makuun.

Kaikki eivät välttämättä pidä kaikista osista, mutta tällä paketilla mennään:



- Euroopassa otettava käyttöön kolmas virallinen sukupuoli.

- Mitään julkisia palveluita syrjäseuduilla ei tule karsita.

- Helppoa yhteiskunnan tukien varassa elämistä ei olekaan. Päinvastoin kaikille on taattava mahdollisuus elää riittävän perustulon varassa halutessaan.

- Turkistarhaus pitää lopettaa kertakaikkiaan.

- Yhteiskunnan asioista on voitava päättää suorilla sitovilla äänestyksillä, joita on myös lisättävä.

- Lihan tuottamiselta otetaan valtiolliset tuet pois, jotta elintarviketuotantoa ja samalla kansalaisia saadaan ohjattua kasvissyöjiksi. Kansalaiset saavat toki itse valita mitä syövät, mutta lihansyönnille on laitettava sellainen hintalappu ettei siihen moni kykene.

- Puiden kaataminen metsäteollisuuden käyttöön on saatava suomessa lopetettua tai vähintään lähes lopetettua. Helpoimmin tämä onnistuu lopettamalla hakkuut valtion omistamissa metsissä, sekä kannustamalla yksityisiä metsänomistajia riittävän väkevillä käytännöillä. Ellei tämä riitä riittäväksi katsottavan hiilinielun luomiseen, pitää tarvittavat päästövähennykset aikaansaada jämäkillä leikkauksilla liikenteeseen, teollisuuteen ja asumiseen.

- Kansalaisten kuluttamista on leikattava huomattavasti. Tehokkain keino on yksityisen omistamisen alasajaminen ja kiertotalouteen siirtyminen. Et omista mitään ja olet onnellinen.

- Kaikki luonnontilassa olevat metsät on suojeltava ja luonnonsuojeluun panostettava rahaa. Valtion omistamissa metsissä päätös tehtävä heti. Myös yksityisille metsänomistajille on kehitettävä kannuste josta on vaikeaa kieltäytyä.

- Suomen pitää olla ilmastonmuutoksen estämisessä mallimaa, vaikka se tulisi suomalaisille kalliiksi. Hintaa voidaan madaltaa lopettamalla kokonaan fossiilisten polttoaineiden käyttö.

- Riippuvuudet Kiinalaisiin tuotteisiin on katkaistava, vaikka se olisi suomalaisille yrityksille kilpailukyvyn kannalta vaikea tilanne josta kaikki eivät selviä.

- Ahvenanmaan puolustamista ei saa millään tavalla kehittää.

- Jos valtiolla on taloudellisia vaikeuksia, niin ne on ratkaistavissa verotusta kiristämällä. Menoja ei saa leikata. Pannaan ne rikkaat porvarit maksamaan.

- Hyvinvointipalveluita ei saa leikata, vaan hyvinvointialueista on tehtävä itsehallinnollisia dominioita, joilla on itsenäinen verotusoikeus. Ne joilla on enemmän varallisuutta, on pantava maksamaan siitä kunnolla.

- Pääomatuloista ja varallisuudesta on verotettava paljon enemmän. Sieltä missä on omaisuutta, on sitä eniten otettavissa.

- Ansiosidonnaista työttömyysturvaa ei saa lyhentää. Mieluummin on satsattava suomalaisten uudelleenkoulutukseen ja väestönsiirtoihin, jotta työpaikat täyttyvät.

- Takuueläkettä pitää kehittää ja korottaa.

- Maksutonta psykoterapiaa kaikille nuorille ja pienituloisille.

- Liikunnan osuutta koulujen oppisuunnitelmassa ei pidä lisätä. Sitävastoin oppitunneilla ja välitunneilla, sekä koulumatkoilla on kosolti mahdollisuuksia liikuntaan.

- Kannabis, kuten kaikki muutkin huumeet on laillistettava käytön osalta.

- Suomeen pitää avata huumehuoneita huumeidenkäytön helpottamiseksi.

- Ei lukukausimaksuja suomalaisille korkeakouluopiskelijoille.

- Suomen on otettava kiintiöpakolaisia vastaan niin paljon kuin mahdollista. Koska meillä on siihen velvollisuus.

- Suomen yhteiskunta tarvitsee paljon työperäistä maahanmuuttoa.

- Mutta yritysten rekrytoiminen ominpäin EU:n ulkopuolelta pitää estää.

- Bensiiniä ja dieseliä ei veroteta vielä lähellekään riittävästi. Näihin niin paljon veroa, että ihmiset oppivat valitsemaan oikein.

- Pakkoruotsi on ehdottomasti säilytettävä.

- Turun juna on rakennettava. Se on välttämätön.

- Saariston asukkaille ei tule antaa verohuojennuksia, koska he ovat rikkaita porvareita ja hyötyisivät niistä.

- Kipsiä pitää saada pelloille paljon tähänastista enemmän. Tähän on satsattava.

Äänestä

onko Li parempi sängyssä?

Äänestä

Hölmöjä nuo 7 prosenttia jotka persua äänesti.

Äänestä
  • Umpihulluja, jotka vassareita äänestivät. Luulivat voivansa vaikuttaa Suomen sisäpolitiikkaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00037 kirjoitti:

    Umpihulluja, jotka vassareita äänestivät. Luulivat voivansa vaikuttaa Suomen sisäpolitiikkaan.

    Kuule: Umpiviisaita oli nuo vassareita äänestäneet.

    Äänestä

Kenraali LEE

Äänestä

Alkaa ahdistaa voi paeta Brysseliin elämä on ihanaa

Äänestä

Paljonko Li tienaa köyhiä auttamalla nyt EU:ssa?

Mitä köyhät hyötyy siitä kun Liin liksa nousee?

Äänestä

Persut on umpihomo puolue.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Purra on tyhjäntoimittaja seinäruusi. Li rokkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu