Fortumin johtajan bonukset

Voi hyvä yksinkertaisuus. Minä haluan Fortumin johtajaksi. Osaisin ryssiä yhtä hyvin, kun Rauramokin ja kansa maksaa.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hallitus palkitsi hyvin ja kansa maksaa

Äänestä

Miten kenenkään johtajan työ voi olla niin arvokasta, että sitä palkitaan valtavilla rahasummilla ?
Jos jonkun erikoislääkärin / erikoistutkijan eli ihmisiä hoitavan, henkiä pelastavan ja/tai ihmiskuntaa hyödyttävän keksinnön tekijää palkitaan suurilla summilla, niin siinä on sentään joku järki.
Mutta näitä valtion ym yhtiöiden johtajien älyttömiä palkitsemisia ei pidä hyväksyä. Tämä palkitsemis uudistus on taas osoitus tämän hallituksen, pääministerin ja ministerien arvoista, joiden tärkein asia on raha, jota pitää saada lisää jo ennestään rikkaille. Se on sitä kapitalismin ydintä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Voi hyvä yksinkertaisuus. Minä haluan Fortumin johtajaksi. Osaisin ryssiä yhtä hyvin, kun Rauramokin ja kansa maksaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu