Suomen Yrittäjät arvostelee voimakkaasti arvonlisäveron yleisen kannan noston aikataulua. Järjestön mukaan aikataulun tiukkuus on yrityksille ”märkä rätti päin naamaa”
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010492741.html
Sillähän ei ole mitään väliä miten me pieni tuloiset tulemme toimeen!
Mistä voi enää tinkiä?
Kaikesta olen jo tinkinyt!
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000010492741.html
Sillähän ei ole mitään väliä miten me pieni tuloiset tulemme toimeen!
Mistä voi enää tinkiä?
Kaikesta olen jo tinkinyt!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Purra hölmöyttään potkaisi Pentikäistä kasseille.
Joo.
Persut on tyhmyyden manifestaatio.
Siinä sen näkee millaista röykeää kusetuspolitiikkaa tää hallitus ajaa. Kokoomuspersuilla ei tee mitään nykymaailmassa.
Suomen Yrittäjät noukkivat ensim rusinat pullasta, kun yllyttivät EK:n kanssa hallituksen heikentämään työehtoja. (syksyllä kuitataan palkankorotukset kaksin käsin!)
Nyt menee ne pikkufirmat ihan perseelleen, kun verot ja hyödykkeet kallistuu, kuten työkin...että kiitosta vaan teille. Me kuluttajat voidaan olla ostamatta hyödykkeitä ja puolittaa ruoka-annokset...eipä päästä lihomaan, mutta ei pääse yrittäjätkään kuluttajien rahoilla.
Se on nyt tuo Orpo ja Purra tehneet maalle "karhun palveluksen"...taantuma jatkuu, mutta onhan meillä kaupoissa 8 % oluet. Hehhehhehheh
Näin on.
Yrittäjät voisivat mennä 24 tunnin lakkoon hallitusta vastaan.