Venäjän ydinasedoktriini muuttumassa

Kohta ydinase on pommi siinä missä mikä tahansa muukin ja niitä kylvätään taistelurintamalla siinä missä muitakin pommeja. Tätäkö NATO haluaa tunkeutumalla toisten reviirille?
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En tiedä tuosta, mutta Venäjän laivaston Kuuban vierailu on vankka osoitus siitä, että kolmas maailmansota on lähempänä kuin koskaan. Niillähän on siellä armada täydessä ydinaselastissa. Varmaan jättävät saarille pysyvääkin kalustoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kohta ydinase on pommi siinä missä mikä tahansa muukin ja niitä kylvätään taistelurintamalla siinä missä muitakin pommeja. Tätäkö NATO haluaa tunkeutumalla toisten reviirille?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu