Sen sijaan suomen Persu-mafia ilmoitti rökäle-tappion jälkeen, että sakset leikkaavat nyt entistäkin terävämmin. Valta-media kiirehti tällä kertaa suorastaa puolustamaan persuja, kun "gallupitkin" meini suorastaan törkeästi pieleen . Ja mafia-persut selittivät, että äänestäjät jäivät kotiin. Niin jäivän Macroninkin äänestäjät kotiin ja rökäle-tappio tuli. Mutta Ranska taitaa ollakin Demokratia isolla D:llä. Suomi taas mafia-valtio, jossa jallitajat saavat vapaasti valehdella seuraamuksitta.
Maailman "onnellinen kansa" kiittää, siitäkin vähästä
t . haans.sea
Mutta ... olisio kusiaisten vittuilun jossain vaiheessa sittenkin loputtava ....
Demokratian ja mafia-valtion ero ; Ranskassa Macron päätti järjestää uudet vaalit, kun tuli takkii
4
446
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi äänestää ketään, koska kaikki politiikot eivät aja kansan etua.
- Anonyymi
>>Miksi äänestää ketään
Teoriassa näin mutta silloinhan Kusiais-Eliitti saisi rajattoman vallan ja olisimme käytännössä Kusiaisten hallitsema diktatuuri, jota ne kutsuisivat "demokratiaksi".
VASURIEN vaalivoitto näytti suuntaa. Köyhällistön on yhdistettävä voimansa, sillä sosialismi on ainoa vaihtoehto riisto-kapitalismille. Sen persuja äänestäneetkin huomasivat.
Aikanaan meillä oli valistunut presidentti Kekkonen, joka piti Kusiaiset kurissa suomi nousi köyhyyden suosta. Nyt köyhyyden suohon on vajottu uudestaan, mistä kertoo KELA-tukien valtaisa määrä, peräti 16 MILJARDIA EUROA vuosittain, ja kasvavat koko ajan !
t. haans
- Anonyymi
Macron pistää uusilla vaaleilla LePenit hallitusvastuuseen. Loppuu se huutaminen ja pääsevät vastuuseen niinkuin persut Suomessakin. Se auttaa populistien kannatuksen kasvuun tehokkaimmin!
- Anonyymi
Kokoomus voitti vaalit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke592802- 1252050
- 921758
- 1621349
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?731331- 621252
- 691112
- 631090
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂731059Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t33997