Edelleen vaan sorvaavat räikeästi epätasa-arvoisia lakeja sukuelinten silpomisesta.
"Tapon syyteoikeuteen liittyvän muutoksen lisäksi hallitus haluaa selkeyttää naisten ja tyttöjen sukuelinten silpomisen rangaistavuutta. Sukuelinten silpominen ja silpomisen valmistelu säädettäisiin erillisin säännöksin rangaistavaksi.
Esityksen tavoitteena on muun muassa vahvistaa naisten ja tyttöjen hengen ja terveyden suojaa sekä itsemääräämisoikeutta.
Ehdotettu sääntely kattaisi sekä naisen ulkoisen sukuelimen vahingoittamisteot että teon valmistelun. Valmisteluksi katsottaisiin vastaisuudessa esimerkiksi uhrin vieminen ulkomaille silpomista varten tai muunlainen pakottaminen tai taivuttaminen silpomiseen."
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/b22d6e15-1c91-43f2-91de-717edd8c36c1
Sillä ei ole yhtään mitään eroa onko silpomisen kohteena tyttö vai poika ja tytöille siitä on vähemmän haittaa ellei klitorista poisteta, mitä tapahtuukin hyvin harvoin. Femakot luonnollisesti puolustaa vain tyttöjä, mutta miksi helvetissä miehet ovat niin tossun alla että hyväksyvät epätasa-arvoiset lait.
Valtioneuvosto silvottava
4
176
Vastaukset
- Anonyymi
Sairasta ja säälittävää yrittää naamioida naisvihaasi muka tasa-arvo keskusteluksi. Jotain linkkiä myös voisit laittaa tuon väitteesi tueksi että toimenpide on vaarattomanpi tytöille kuin pojille?
- Anonyymi
Tarkoitat siis että feminismi on sairasta ja säälittävää miesvihaa, siitä olen samaa mieltä, nyt on kuitenkin kyse tasa-arvosta ja kyseessä avuttomia pikkulapsia vahingoittava ruumiillinen väkivalta.
Lue vanhoista keskusteluista tai etsi netistä. Poikia kuolee tuon takia tuhansia joka vuosi verenmyrkytyksiin tai menettävät peniksen ja jalat. Esinahka ei ole kehittynyt kestämään repeämistä, naisilla sen sijaan paikat repeää synnytyksessäkin ja paranevat hyvin. Tyttöjä kuolee sipaisuun ani harvoin, utta siitä trehdään iso numero. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tarkoitat siis että feminismi on sairasta ja säälittävää miesvihaa, siitä olen samaa mieltä, nyt on kuitenkin kyse tasa-arvosta ja kyseessä avuttomia pikkulapsia vahingoittava ruumiillinen väkivalta.
Lue vanhoista keskusteluista tai etsi netistä. Poikia kuolee tuon takia tuhansia joka vuosi verenmyrkytyksiin tai menettävät peniksen ja jalat. Esinahka ei ole kehittynyt kestämään repeämistä, naisilla sen sijaan paikat repeää synnytyksessäkin ja paranevat hyvin. Tyttöjä kuolee sipaisuun ani harvoin, utta siitä trehdään iso numero.Eikä naisten väkivaltaan lapsia kohtaa puututa yleensäkään, saavat teettää vapaasti 10 000 ehkäisyaborttia ja vammauttaa 3000 lasta vuosittain alkoholilla.Todella sairasta touhua.
- Anonyymi
Sylje femakon päälle :D
Tiesin kyllä että femakot ivat hulluja, mutta en arvannut niiden nauttivan päällensä sylkemisestä, kehoittavat siihen jopa t-paidoilal :D
https://www.is.fi/viihde/art-2000010526094.html
Uudessa-seelannissa femakot juhlii ensimmäisenä saamaansa naisten äänoikeutta uhmaamalla tasa-arvolakia, siirsivät Picassot naisten vessaan kun ei saanut olla vaion naisille suunnattua näyttelyä.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010520283.html
Femakot ovat todellakin hulluja, ei voi muuta sanoa :D
Yrittävät myös sensuroida lehtiuutisia täälläkin :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1038202- 1105743
- 555191
- 2895186
- 783831
- 583021
- 662747
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222548Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292522- 452481