Jatkuvaa rahan kerjäämistä

Anonyymi-ap

Eihän tässä kohta kannata keräyksiin osallistua tekstiviestillä, kun heti alkavat soitella, että ryhtyisitkö kuukausilahjoittajaksi. Kahdelle järjestölle menee 15 €/kk. Senkin päälle pyydetään parin kympin lisälahjoituksia.

Kun on liikkeellä kaikenlaisia huijauksia, joissa käytetään eri firmojen ja organisaatioiden nimiä (pankit, posti ja muut paketteja kuljettavat firmat, poliisi…), niin milloinkahan rikolliset keksivät esiintyä tunnettujen järjestöjen työntekijöinä. Joitakin keräyshuijauksia onkin jo esiintynyt, ainakin koulukiusattujen tueksi ilmoitettu keräys.

3

261

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kadonneiden kissojen tukisäätiö.

    • Anonyymi

      Veroina varastetaan jo puolet pois, mihinkään keräykseen en osallistu. Edes kirkossa en anna mitään.

    • Anonyymi

      Yli 90 % kerätyistä varoista menee aina keräysorganisaatiolle, joten älkää ikinä lahjoittako mitään. Varokaa erityisesti kaikkia aktiivisesti mainostavia keräysorganisaatioita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      56
      1672
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      24
      1302
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      95
      1016
    4. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      773
    5. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      44
      765
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      20
      569
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      28
      561
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      31
      503
    9. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      55
      493
    10. Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?

      Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h
      Ikävä
      30
      433
    Aihe