ajokoe Sastamalassa

Anonyymi-ap

Oli inssiajat varattuna aikalailla tarkkaan ja kävi niin, että Sastamala voitti tässä arvonnassa. Sastamala alueena vieras ja harjoitteluajo tullaan toki tekemään etukäteen. Kiitollisina kuitenkin kuultaisiin vinkkejä esimerkiksi paikoista, joista melkein pomminvarmasti ajatetaan ja joissa helposti se liian paha moka kävisi. Asiallisista vastauksista kiitos jo etukäteen.

6

973

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Liikennesäännöt samat täällä kuin muuallakin,korttia tuskin saat. Yksisuuntaista ei voi ajaa kahteen suuntaan samaanaikaan.

    • Anonyymi

      Mulla täysin samanlainen tilanne paitsi. että tuskin käyn etukäteen harjoittelemassa. Mapsin mukaan näyttäisi ainakin melko yksinkertaiselta. En löytänyt yhtäkään yksisuuntaista ja yhdet liikennevalot löysin.

    • Anonyymi

      Niistä ulkopaikkakuntalaisista jotka on määrätty inssikokeensa ajamaan Sastamalassa eli Vammalan taajamassa, niin niistä 80% reputtaa ensimmäisellä yrittämällä.

      Toisella kertaa alkaa kinkkiset risteykset hiukan jo avautua. SIlloin enää 15...20% saa hylkäyksen toisella yrittämällänsä.

    • Anonyymi

      Jos ajokoetta ajattava inssi määrää kokelaan ajamaan Prisman parkkipaikalle, niin se ajotesti on sitä myöten sluut, kaputt.

      Prisman punaisella kieltovärillä maalatulla parkkipaikalla ei osaa ajaa edes paikkakuntalaiset. Aina on vihaiset mummot huutamassa, että mitä sää hullu täällä meidän suojateillä ajelet sen autosi kanssa.

      Sitten jos koettaa pakitella naisten kokkakeppien alta pois turvaan, on perässä jo pitkä jono tööttäilemässä, että etkö sä yhtään muka tiedä, miten täällä ajetaan.

      • Anonyymi

        Prisman parkkipaikka on helppo ajaa siellä vaan eräät yli rehvakkaat eivät osaa ajaa kuten eivät liikenne valossa tai yleensä muutenkaan...


      • Anonyymi

        Kannattaa pyytää siltä ajo-inssiltä, että saisiko suorittaa parkkipaikalla ajamisen testin Prisman kauhusokkelon sijasta Citymarketin parkkipaikalla. Se on selkeä parkkipaikka, josta kaikki tykkää ja kaikki osaa siellä ajaa.

        Peltikolareita ei ole ollut Cittarin parkkipaikalla tämän kauppakeskuksen 7 vuotisen elinkaaren aikana yhtäkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      125
      1198
    2. 72
      1153
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      95
      899
    4. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      792
    5. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      771
    6. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      39
      733
    7. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      31
      707
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      653
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      111
      561
    10. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      39
      536
    Aihe