Oula Silvennoinen oli yle

Uutisissa nyt asiantuntijana liittyen oulun puukotuksiin.Oula on vihreä ja kyllä satoi taas puhe vihreiden laariin.
23373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat
  • Linkkipersu on Vigeliuksen bottomkundi. Yleltä rahat pois ja persu-Pravdalle lisää ruplia!

    Äänestä

  • Ei lähde. Kokoomuksen yhtiö on ja hyvä onkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Linkkipersu on Vigeliuksen bottomkundi. Yleltä rahat pois ja persu-Pravdalle lisää ruplia!

    Wigeliuksen kannattaisi keskittyä poikaystäväänsä ja jättää aikuisten asiat muille.

    Äänestä

Oula puhui asiaa. Persujen olisi syytä lopettaa vihanlietsonta. Totta puhui ja sekös persuja ketuttaa.

Äänestä
  • Mutta Ruotsi otti rajattomasti mamuja kehitysmaista ja siellä on pystyt ja pommit paukkuneet jo vuosien. Ruotsi on sanonut Suomelle että Älkää tehkö samoja virheitä kuin teimme .

    Äänestä

  • Se kolahti vihapersuihin, hallalaisiiin.tuohon rikkaruohosakkiin
    .

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Mutta Ruotsi otti rajattomasti mamuja kehitysmaista ja siellä on pystyt ja pommit paukkuneet jo vuosien. Ruotsi on sanonut Suomelle että Älkää tehkö samoja virheitä kuin teimme .

    Tekivät virheen tekemällä slummeja
    .

    Äänestä

Vihreä liike perustettiin kommunistisessa DDR ssä tuhoamaan läntinen talous ja turvallisuus.

Äänestä
  • persut ovat imeneet rotuoppinsa hitleriltä ja talousoppinsa stalinilta. Ja ovat tällä hetkellä hallituksessa, joka lupasi leikata menot, mutta joka ottaa tänäkin vuonna kaikkien aikojen suurimman velan henkeä kohti mitä Euroopassa on koskaan nähty.

    Äänestä

  • Nyt vielä tuhoaa rakasta kotimaatamme.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Nyt vielä tuhoaa rakasta kotimaatamme.

    Vihervasemmisto ei tykkää kristinuskosta vaan..

    Äänestä

  • Vihreät tuhoaa nyt Suomea.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    persut ovat imeneet rotuoppinsa hitleriltä ja talousoppinsa stalinilta. Ja ovat tällä hetkellä hallituksessa, joka lupasi leikata menot, mutta joka ottaa tänäkin vuonna kaikkien aikojen suurimman velan henkeä kohti mitä Euroopassa on koskaan nähty.

    Aivan siellä ala asteen tasolla oleva vihasakki.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Nyt vielä tuhoaa rakasta kotimaatamme.

    Persut pilaa kaiken.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Vihervasemmisto ei tykkää kristinuskosta vaan..

    Kristinuskolla ja vihalla ei tätä yhteiskuntaa pyöritetä. Kuinka monta suomalaista tunet jotka on kääntyneet toiseen uskoon?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Vihreät tuhoaa nyt Suomea.

    Perdu on tehnyt sen jo.

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Perdu on tehnyt sen jo.

    Ja tekee vihallaan jatkuvasti lisää. Hallapersut pois. Perustakaa vennamolaiset uusi puolue.

    Äänestä

Kääpiöityvät Vihreät poliittisena liikkeenä ovat jo matkalla historian roskatunkiolle kaikkialla Euroopassa.
Eu vaaleissa tämä lähinnä verbaalipaskaa yhteiskuntaan tuottava porukka menetti 38 edustajaa eli yli puolet 50% istumapaikoistaan Brysselissä ja nyt heitä on alle 5% eli 36/751 kaikista mepeistä.
Koko Punaisen viivan vasen puoli otti takkiinsa 45 meppiä ja siirtymä tästä entisten äärikommunistien perustamasta virheliikkeestä kävi vasempaan laitaan, kun todelliset vanhat toverit - kommunistit tuontiäänien avittamina lisäsivät kannatustaan 12 istumapaikallaan. Nämä yhteistä velkasosialismia ja väestönvaihtoa keihään kärkenä poliittisessa toiminnassaan pitävät on se suurin uhka koko Euroopan tulevaisuudelle.

Äänestä
  • Vihreät kuuluvat EU-vaalivoittajiin 🤣 Persut on suurin häviäjä.

    Äänestä

Oula Silvennoinen on järki-ihminen. Persu ei ymmärrä järki-ihmisiä.
Persu voi korkeintaa ymmärtää toista persua.

Äänestä

Olisiko siellä sitten pitänyt olla joku Suomi24-persu ulvomassa kuinka tuo puukottaja sankarillisesti puolusti itseään täysin ylivoimaista katujengiä vastaan?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Uutisissa nyt asiantuntijana liittyen oulun puukotuksiin.Oula on vihreä ja kyllä satoi taas puhe vihreiden laariin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu