Tästä ei keskustan oppositiotoverit ja sisarpuolueet vihreät ja vasemmistoliitto tykkää. Annika saa taas selitellä ja hävetä oman puolueensa juntteja.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e8b88b84-f2b5-485a-9628-b8dbd8face57
Keskustaväki sanoi ei sateenkaarilogolle
13
217
Vastaukset
- Anonyymi
Ja persutrolli kiittää, kommunistit hirteen!
SIEG HEIL!!
Und die Fahne hoch!!- Anonyymi
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Muut ÄäriVasemmiston puolueet sanoo VasemmistoKEPUA - Pettureiksi !
- vaativat kuitenkin VasemmistoKEPUA kantamaan PunaLippua kulkueessaan !
- tuohon PunaLipun kantamiseen VasemmistoKEPU kuitenkin suostuu mielellään !
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
- Anonyymi
Kertoo paljon kepulikommunistien moraalista eli sen puutteesta, kun valitsivat kriminaalin johtajakseen.👨⚖️
- Anonyymi
Keskustan puoluekokous otti kantaa lukuisiin aloitteisiin. Muun muassa huumeiden käyttöhuoneet, Pride-kuukauden huomioiminen ja eutanasia, niitä ei noteraata mitenkään mukana ololla. Pari ensimmäistä on ennemmän homoihin liittyvää, eutanasia taas vaikea kysymys, voi olla samaan aikaan puolesta ja vastaan, se aina tapuskohtainen.
- Anonyymi
Keskustan puoluekokous otti kantaa lukuisiin aloitteisiin. Muun muassa huumeiden käyttöhuoneet, Pride-kuukauden huomioiminen ja eutanasia, niitä ei noteraata mitenkään mukana ololla. Pari ensimmäistä on ennemmän homoihin liittyvää.
- Anonyymi
Kaikkonen linjapuheessaan: ”Keskusta ei blokkeihin sovi, eikä meitä niihin höynäytetä”
Keskustan uusi puheenjohtaja Antti Kaikkonen: ”Punavihreä blokki ja oikeistoblokki ovat Amerikan meininkiä, jota Suomi ei tarvitse ja jonka Suomen Keskusta haastaa”.
– Olen ylpeä siitä, että Keskusta on lujasti pienyrittäjän asialla. Se ei kuitenkaan saa millään tavalla estää meitä olemasta tavallisen ahkeran ja perheensä elättävän palkansaajan puolue. Hänen murheensa ja huolensa pitää olla myös keskustan murhe ja huoli.
– Työelämäasioissa roolin ottaminen on tavallisen suomalaisen asialla olemista ja siksi keskustan asialistalle sopiva teema, johon AY-liikkeellä tai vasemmistolla ei ole yksinoikeutta. - Anonyymi
Ja vähän aikaa sitten keskustanuoret kannatti jotakin seksin myyntiä. Pikkuisen alkaa menemään usko tähän touhuun.
- Anonyymi
Kepu marssi lippukulkueessa tämän soidessa:
Suomalaisen ratsuväen marssi 30-vuotisessa sodassa (joskus myös lyhyesti 30-vuotisen sodan marssi, Suomalaisen ratsuväen marssi tai Hakkapeliittojen marssi) on marssi, joka kertoo suomalaisesta ratsuväestä kolmikymmenvuotisessa sodassa.
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Suomalaisen_ratsuväen_marssi_30-vuotisessa_sodassa
On Pohjolan hangissa meill’ isänmaa
sen rannalla loimuta lietemme saa
käs’ säilöjä käyttäiss’ on varttunut siell’
on kunniall’, uskolle hehkunut miel’
Ja ratsuamme Nevan vuossa juotettihin
Se ui kuni häihin yli Veikselinkin;
Se kalpamme kostavan Reinille toi
ja Tonavasta keisarin maljan se joi !
Kun raunion, tuhkan yl’ lennetähän,
niin kaviotpa loimun luo säihkyävän
Jok’ isku se välkkyy kuin aamun koi
ja vapauden puolesta säilämme soi! - Anonyymi
Hyvä ja odotettu kannanotto. Jos tuollaiseen olisi lähdetty, niin... eikös sitten myös
- Ramadanin aikana Keskustan sosiaalisessa mediassa olisi täytynyt käyttää koko kuukauden ajan puolikuu-symbolia,
- Helmikuussa saamelaisten kansallispäivän kunniaksi koko kuukausi saamelaisten lippua,
- Huhtikuussa romanien kansallispäivän kunniaksi koko kuukauden ajan romanien kansallislippua,
- Toukokuussa venäläisten Voiton päivän kunniaksi koko kuukauden ajan... ehkä sirppiä ja vasaraa?
= Miksi ihmeessä vain yhden poliittisen järjestön ja vähemmistön olisi pitänyt saada omat symbolinsa näkyviin? Kun pride-kuukaudessa EI ole kyse ensisijaisesti tasa-arvosta, rakkaudesta ja ihmisoikeuksista VAAN poliittisesta liikkeestä, joka pyrkii käytännössä ylivaltaan, ja vaientamaan toisinajattelijat. Siinä mielessä saamelaisten kansallispäivän ja romanien kansallispäivän huomioimiset kuukauden ajan näkyvillä lipuilla olisivat jopa enemmän sopivia, koska näihin ei kuulu samanlaista tavoitetta ylivallasta. Mitä nyt jotkus saamelaiset ovat välillä liiankin kärkkäitä saavutettujen etujensa suhteen, mutta kyse on vain muutamasta äänekkäästä. - Anonyymi
Niin liput eivät keskustan puoluekokouksessa olleet tänä vuonna muutenkaan huudossa: perinteistä lippukulkuettakaan ei taidettu jostakin syystä Jyväskylässä järjestää?
- Anonyymi
Onko tämä päätös nyt sitten se ensimmäinen askel pois Annika Saarikan vihervasemmistolaisesta keskustasta kohti perinteisempää maalaisliittoa?
- Anonyymi
Nyt on Pride-kuukausi. Ovatko kepulaiset vähän juntteja?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann2582001Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys151458Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2101287Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1851135- 69998
Nainen olet ensimmäinen tarpeeksi vahva
joka kestää tämän kokonaisuuden, minut. Persoonani, tunteeni, kipuni, pelkoni. Olen aina pidätellyt itseäni ja antanut v60933TTK:sta tippunut Sara Siipola rehellisenä Jurza-open kanssa: "Että jaa, siinäkö..."
Tippuiko oikea TTK-pari ensimmäisenä? Joka tapauksessa iso kiitos tansseistanne Sara ja Jurza Tanssii Tähtien Kanssa -p18914- 51856
Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva126830Mä tuun aina rakastamaan sua J
Mutta en pysty kertomaan, että mikä mulla on hätänä. Mä en kertakaikkiaan pysty. Joskus naureskelit muiden ihmisten vai61823