YLE hehkutti miten Suomalaiset luottaa uutisiin vahvasti

Anonyymi-ap

Keneltä tuota asiaa on kysytty ja koska.
Urheiluseuramme jäsenistä kukaan ei ole kyselyyn vastannut, onko muilla kokemusta kyselyistä?

43

792

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ole kysytty. Enkä luota. Provosoiduin samasta otsikosta.

    • Anonyymi

      Yle on yksi pahimpia valehtelijoita. Suomessa media muuttui venäjän ja p-korean tasoiseksi "uutisoijaksi" yhden juopon aikana. Itse en luota enää suomalaiseen mediaan, joka oli vielä vajaat 6 v sitten yksi maailman luotetuimmista.
      Nyt voi antaa uutisien mennä toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos tai jättää kokonaan kuulematta.

      • Anonyymi

        Tuo on totta joka sana


    • Anonyymi

      En ole ikinä tavannut yhtään ihmistä, joka olisi itse tai edes tuntisi tai kuullut jonkun tuntevan sellaista joka olisi mihinkään näihin suomea/yleä ylistäviin kyselyihin vastannut.

      On sangen koomista ja toisaalta raivostuttavaa kun suomen tiedotusvälineet väittävät että tiedotusvälineet milloin kiinassa milloin venäjällä jne. valehtelevat ja levittävät propakandaa ja totuus on se ,että suomessa, p--rslävessä jossa ei asu ihmisiä edes maailmalla olevan pikkukaupungin vertaa koko maassa, on maailman suurin propakandakoneisto, joka on äärivasemmistolainen.

      Tietoa kannattaa etsiä internetistä ja sieltäkin aivan muista kuin suomalaisilta sivustoilta, tämä ohjeeksi niille 30-35% osalle täysjärkisistä suomalaisista, loputhan on vasemmistolaisia, lauma aivottomia lampaita, jotka "punalasit" silmillä kuola suupielistä roiskuen lukee hesaria ja katsoo ylen uutisia uskoen kaiken sen agendallisen p--kan jota nämä mätäpaiseet suoltavat.

      Mutta tämänhän te jo tiesittekin.

    • Anonyymi

      MAA ON LITTEÄ
      KUU ON JUUSTOA
      Näin suomal. valtamedia
      kuuluttaa

      • Anonyymi

        Juuri noin kertoo Helsingin Sanomat, YLE ja MTV, Suomen johtavat NATOtrollit.
        YLEn valekuronen saastuttaa ilmaa lentämällä ja thlaa rahaa matkailemalla tehden täysin ala arvoisia tarinoita ympäri palloa.
        Mitä maksaa minuutti valekurosen sontaa Suomen veronmaksajalle, tuskin 10 000 euroa edes riittää.


      • Anonyymi

        Näin kuuluttaa persut


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juuri noin kertoo Helsingin Sanomat, YLE ja MTV, Suomen johtavat NATOtrollit.
        YLEn valekuronen saastuttaa ilmaa lentämällä ja thlaa rahaa matkailemalla tehden täysin ala arvoisia tarinoita ympäri palloa.
        Mitä maksaa minuutti valekurosen sontaa Suomen veronmaksajalle, tuskin 10 000 euroa edes riittää.

        Nämä kusiaiset ovat myös "johtavia" GALLAUP-pelureita. Yrittivät sumuttaa teitä EU-vaaleissakin mutta nyt meni pahasti metsään , sillä rivi-persut on tullut kusetetuksi ja äänestivät jaloillaan !!!!

        Kusiaiset oikesto-YLEssäkin yrittivät sepittää satujaan, gallup-valheiden paljastuttua ja huomatkaa, nyt puolustelivat avoimesti perse-suteja !

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/18508745/lama-ja-suuri-kusetus-puskee-lapi-euro-vaalituloksessa-(haans)


    • Anonyymi

      Persut uhriutumassa. Silloinhan jotain on tehty oikein.

      • Anonyymi

        Niin on.


    • Anonyymi

      Luotan yhä siihen, että kaikki vallanpitäjien mielestä olennainen jätetään uutisoimatta. Vahvistetaan leimalla salainen - yksityisyydensuoja, liikesalaisuus jne.

      • Anonyymi

        Perustuslain vastaista käännytyslakia perustellaan viranomaisten salaisilla tiedoilla


      • Anonyymi

        Kyllä ne 35000 matua oli jenkkien lähettämiä, Venäjältä tullut muutama tuhat, Eusta tullut noin 200 000 matua! Lännestä tulleet matut ei kiinnosta ketään ei AINAKAAN YLE:n antoa!


    • Anonyymi

      ne kysyivät asiaa luonnollisesti "toiselta" porrrrvarilta. niin yksinkertaista

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17308038/kansalainen-muista-kaikki-suomen-mediat-on-porrvarin-hallussa-!-ja-tiedottaminen-on-sen-mukaista-

      t. haans

    • Anonyymi

      Uutisiinhan pitää voida luottaa, mutta kun jättävät kertomatta olennaiset asiat.

    • Anonyymi

      Asiasta on tuttavapiirissä keskusteltu paljon. Tämä gallup kertoo, että alle 20 % luottaa YLE:n ja valtamedioiden uutisiin.

      Moni ymmärtää, että Suomen ja kaikkien länsimaiden valtamedioiden kansainväliset uutiset ovat yhtä ja samaa valheaivopesua, mikä tulee Naton ja länsimaiden velat omistavien sijoitusyhtiöiden omistamien mediapoolien yhteisestä tietopankista, missä yhtenä aivopesukoordinoijana toimii Suomen hybridikeskus.

      • Anonyymi

        Tuo on totta joka sana.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tuo on totta joka sana.

        Voi teitä pari pimeää persuaö toitottamassa ripulipaskaa. Saadaan nauraa. Olette te pöllöjä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi teitä pari pimeää persuaö toitottamassa ripulipaskaa. Saadaan nauraa. Olette te pöllöjä.

        Koulupäivä on näköjään päättynyt klo 13:00.


    • Anonyymi

      Itseä on aina hyvä mainostaa...

    • Anonyymi

      Ilahduttavaa on ollut seurata, kuinka täynnä rasistista vihaa ja rakkautta apartheidiin ja kansanmurhaan suomalaiset ovat :) Kaikkein törkeimmät äitien ampumiset kirkkoon ja lääkärien murhaaminen sairaalaan, pommitus fosforilla, lasten käsien katkominen ja herrakansan jatkuva lebensraumin valtaaminen vuosikymmenestä toiseen, panttivankien kidutus ja raiskausten videointi on saanut laajan kannatuksen suomalaisten parissa!

      Kaikkein julmimpia rasistien siionistisankarien terrori-iskuja nyt ei ehkä meillä julkisteta. Ihmiset uskovat vilpittömästi, että tämä on se ansaittu siviilien kohtalo sodassa. YLE on hienosti tehnyt osuutensa massojen mielipiteiden kontrolloinnissa.

      • Anonyymi

        Suomen Uskovaisten puolueen johtaja Sari silmät säkenöiden ylistää Gazan lasten teurastusta.
        YLE kiittää Sarin ylistystä viisaaksi.


      • Anonyymi

        israelin sotakoneisto on SAASTAA! Samoin jenkkien SAASTAA! Suomi otti persetörröllään jenkit vastaan!


    • Anonyymi

      Hyvä juttu että on vielä vapaa media.
      Kohta äärioikeisto senkin lopettaa

      • Anonyymi

        Ei sen anneta tapahtua. Persut poistetaan lopullisesti.


      • Anonyymi

        Ääripunavihervasemmisto ehti ensin.


    • Anonyymi

      Niin me uskotaan. Persut uskoo persulehteen ja seiskaan sekä salaliioihin.

      • Anonyymi

        No nehän on hulluja muutenkin.


    • Anonyymi

      Kun olin juniori alkoi ohjelma sanoilla...... Tervetuloa seuraamaan suoraa lähetystä Moskovasta neuvostuliiton naisten mestaruuskilpailuja........ onko ajat muuttuneet??

    • Anonyymi

      Reporadio ja Raatikaisentuutti kantaa kauan epäluottamusta samoin kuin Kepu. Aikoja suureen poliittiseenvalehteluun kansalle Ylen ja valtiovallan taholta pressaa myöten, hyväveli ja muut kähmimiset, poliisien aiheettomat pidätykset ja paljon muuta, ajat ovat nyt vähän muuttuneet.

    • Anonyymi

      Surullista mutta totta. Tutkimuksen mukaan Hölmölässä luottamus oli 69 %, kaikista tutkituista maista korkein. Seuraavaksi korkein luottamus Euroopan maista oli Tanskassa, 57 %.

      Mielenkiintoinen yksityiskohta oli, että alhaisin luottamus oli Unkarissa, 23 %. Meille kun on kerrottu, miten Orban siellä pitelee median avulla maata pihdeissään... Kannattaisi miettiä, mikä oikeasti onkaan se aivopesty kansa...

      Mutta hei, Kenia pääsi aika lähelle Suomea, 64 %...

      https://reutersinstitute.politics.ox.ac.uk/digital-news-report/2024/dnr-executive-summary

    • Anonyymi

      Varmaankin kysely tehtiin Ylellä töissä oleville ja Ylelle ohjelmia tuottaville sidosryhmien työntekijöille. Kyselyyn vastasi muistaakseni noin 2000 henkilöä, minkä perusteella sitä pidetään koko kansan mielipiteenä.

      • Anonyymi

        Kyllä mää luotan, että urheilutulokset ovat oikein :)


    • Anonyymi

      Kertooko tämä siitä kuinka hyväuskoisia hölmöjä me olemme...

    • Anonyymi

      Kyllä mitä katson YLE uutiset päivittäin. En jaksa mainoksia.

    • Anonyymi

      Tämä nyt vain on tätä peruspropagandaa, ja propagandana faktoista kaukana olevaa sellaista.

      YLE:n uutiset seuraavat poliittisia tarkoitusperiä, eikä oikeistopolitiikassa faktalla ole merkitystä, vaan muiden sortamisella omien etujen edistämiseksi, silloin valhe korvaa tosiseikat.

    • Anonyymi

      YLE:n uutisointia seuraa, niin tietää ketä pitää vihata, kenen pommittaminen, rampauttaminen, kotien räjäyttäminen on hyvä asia. Suomalaiset oppivat hyvin nämä asiat. Rasismi on arkipäivää ja lapset ja aikuiset avoimesti vihaavat väärän näköisiä ihmisiä.

    • Anonyymi

      Luotettavan uutisen levittäjä ei voi olla kukavaan, vaan sen tulee olla hyvin tunnettu ja hyväksi havaittu toimija.

    • Anonyymi

      YLE nuoli Neuvostoliittoa 40vuotta, nyt se on nuollut EU:ta ja Usata jo 35 vuotta, luulisi kielien ylessä olevan jo läpi ruskeita!

    • Anonyymi

      Ei oo kysytty. Eikä ole luottamusta uutisointiin mulla eikä monella tutullanikaan

    • Anonyymi

      Kyllä meiltä kaikilta kysyttiin.

      - Toimitus

      • Anonyymi

        yle on PERSEESTÄ, veronmaksajien rahoilla toimiva mammuttimainen PERSELÄPI.


    • Anonyymi

      MAHTAA OLLA VIHREÄN YLEN ITSE KEHUA.....VIHRESTÄ UUTISISTAAN.
      TOTTAHAN NE ON, MUTTA VAHINGOLLISIA.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      53
      5520
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      94
      3418
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      45
      3309
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      76
      2487
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      58
      2382
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      75
      1897
    7. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      299
      1715
    8. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      7
      1146
    9. Ville Rajainmäki, 25, omaishoitaja

      Hän on 65 eläkeikääntyneen avustajana 24/7 Kerrankin omaishoitajaa arvostetaan ja maksetaan asiaankuuluvaa, 3000€, pal
      Maailman menoa
      23
      1112
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      111
      1001
    Aihe