Yksinäisyys on paha juttu

Olen pahasti kipeä. Kukaan ei käy minun luona tai soita. Ketään ei kiinnosta. Työpaikan porukoita ei kiinnosta. Paitsi jos on omaetu kyseessä. 15 vuotta sitten nukuin pommiin. Oli työnantaja ehtinyt laittaa viestin"onko kaikki ok"
3532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käy kateeks.

Äänestä

paitsi jos on syntynyt erakoksi ja vahvaksi kuten minä niin pärjää ilman kavereita.
En ole ihan yksin sillä asun isäni kanssa, mut tavallaan oon yksin koska ei ole ketään kaveria "livetilanteessa" vaan ainoastaan pari hyvää sydänystävää netissä. Toisen kanssa 14 vuotta keskusteltu sähköpostitse. Ollaan suunniteltu tapaamista .

Äänestä

Yksinäisyys on raskasta, ei ole oma vika. Oletko miettinyt asiaa esim kriisikeskuksen työnterlijän kanssa, heillä on mm tukea yksinäisyyteen. Itse sellaiseen osallistuin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Olen pahasti kipeä. Kukaan ei käy minun luona tai soita. Ketään ei kiinnosta. Työpaikan porukoita ei kiinnosta. Paitsi jos on omaetu kyseessä. 15 vuotta sitten nukuin pommiin. Oli työnantaja ehtinyt laittaa viestin"onko kaikki ok"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu